Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nanostation loco m2 - Słaba jakość transmisji CCQ przy bardzo dobrej sile sygnał

22 Gru 2013 21:32 2421 7
  • Poziom 11  
    Witam

Mam kłopot taki jak w temacie. Co dziwne nie występuje on ciągle tylko kilka razy na dzień. Normalnie przy jakości sygnału -53 dbm jakość transmisji CCQ wynosi 99,1% żeby za chwile przy tym samym sygnale spaść na 35%. Internet muli się niemiłosiernie. Router i m2 dzieli ściana, która jeszcze tydzień temu nie stanowiła żadnego problemu. Router jest AP a m2 działa jako stacja.

Z góry dzięki za pomoc w sprawie
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Bierzesz pod uwagę potencjalne zakłócenia od innych sieci czy urządzeń elektronicznych?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wklej obrazek z programu inSSIDer lub samego nanostation listą dostępnych sieci.
  • Poziom 11  
    No właśnie 15 minut temu zmieniłem kanał na 9 bo do tej pory leciałem na 6 a to popularny kanał. Testuje co się będzie działo. Narazie spada do 80% i sie podnosi na 99.1%. Co do urządzeń elektronicznych nie ma takich w pobliżu ani pomiędzy routerem i m2 nie przebiegają też żadne przewody sieci elektrycznej. Dziwi mnie dlaczego od tygodnia się takie rzeczy dzieją a wcześniej nawet w lecie gdy były liście wszystko cykało.
  • Moderator - Sieci, Internet
    cyc997 napisał:
    Dziwi mnie dlaczego od tygodnia się takie rzeczy dzieją a wcześniej nawet w lecie gdy były liście wszystko cykało.

Najprostsze wytłumaczenie to ktoś zmienił sobie też kanał lub postawił jakiś punkt dostępowy w okolicy.
  • Poziom 11  
    Nanostation loco m2 - Słaba jakość transmisji CCQ przy bardzo dobrej sile sygnał

To są dostępne sieci które widzi m2. A gdy wyjdę z laptopem na dwór wywala mi z 10 innych sieci w tym Hotspot Wrota Lubelszczyzny który jest właśnie na 6 kanale. Być może jimasek miałeś racje co do zmiany kanału. Narazie odpukać jest wszystko dobrze.
  • Moderator - Sieci, Internet
    cyc997 napisał:
    Narazie odpukać jest wszystko dobrze.

Poczekamy zobaczymy co będzie się działo w tym eterze.
  • Poziom 11  
    hej nie odzywałem się długo. Moim problemem był zawalony kanał. Po zmianie na inny wszystko wróciło do normy. Dzięki bayo