Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AEG L1815R PRO 18V Li-ion 1.5 - Migają 4 diody jednocześnie

22 Dec 2013 21:42 6066 2
  • Level 15  
    Witam
    Mam problem z akumulatorem Li-ion AEG L1815R PRO 18V 1.5Ah; ogniwa Samsung INR18650-15M:

http://www.batterysupports.com/samsung-18650-...-25a-1500mah-36v-liion-battery-cell-p-21.html

Trafił do mnie uszkodzony. Po włożeniu do wkrętarki ta nawet nie "piśnie". Po włożeniu do ładowarki zapala się zielona dioda po czym przechodzi w miganie czerwonej co wg opisu na ładowarce wskazuje na uszkodzony aku.

Po rozkręceniu aku okazało się, że jedno ogniwo nie trzyma napięcia. Wymieniłem go na bardzo podobny - sprawny.

Zachowanie w ładowarce nie zmieniło się.

Natomiast po naciśnięciu przycisku TEST na akumulatorze migają jednocześnie tylko 4 czerwone diody.

Podejrzewam, że "zapełniony" jest licznik ładowań lub wstawione ogniwo nie spełnia parametrów i uC nie pozwala naładować.

Układ jak na zdjęciu:

AEG L1815R PRO 18V Li-ion 1.5 - Migają 4 diody jednocześnie

Ma ktoś datasheet tego układu (HA1930 Microchip)?

Czy zamiast AEG pasuje jakieś aku z innej firmy? Milwaukee?, Wurth?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 20  
    Witam . Przepraszam za odkopanie tematu ale mam podobny problem . Bateria LR 1415 PRO 14,4V 1,5 Ah . W środku ten sam microchip HA1930 . Ogniwa te same jak powyżej. Zabezpieczenie akumulatora realizowane na 2 tranzystorach IRF1404Z w troche dość dziwnej konfiguracji. Zachowanie w oryginalnej ładowarce podobne jak powyżej tzn przez chwile miga zielona a po chwili obie świecą ciągle . Wkrętarka nie działa na tym akumulatorze pomimo że też świecą wszystkie diody . Ogólnie bateria była kupiona z padniętymi ogniwami (na dawcę ogniw) i nie działały diody to podładowałem do pełna goły pakiet ładowarką modelarską . Sądzę że trzeba zainwestować w chińskie zamienniki o większej pojemności bo zapewne mają mniej elektroniki ale również i gorsze ogniwa . Sytuacja przypomina trochę z elektronarzędziami li-ion makita i hitachi (i ich licznikami ładowań) to dopiero wejście na rynek prostszych zamienników zmniejszyło skalę problemu . czy da się dopasować ogniwa innych producentów ? Wątpię by coś podeszło. Nawet elektronarzędzia tego zamego koncernu TTI robione z różnym logo mają różne systemy połączenia a np w baterii milwaukee m18 3Ah (z tej samej fabryki co aeg) zasilanie jest z pakietu bezpośrednio na wyjście
    ps .Czy te zworki na płytce to są fabryczne czy nie?
    AEG L1815R PRO 18V Li-ion 1.5 - Migają 4 diody jednocześnie AEG L1815R PRO 18V Li-ion 1.5 - Migają 4 diody jednocześnie AEG L1815R PRO 18V Li-ion 1.5 - Migają 4 diody jednocześnie AEG L1815R PRO 18V Li-ion 1.5 - Migają 4 diody jednocześnie AEG L1815R PRO 18V Li-ion 1.5 - Migają 4 diody jednocześnie
  • Level 20  
    Witam. W nawiązaniu do poprzednich postów moich i poprzednich użytkowników to bynajmniej w przypadku tej baterii l1415r udało się "połowicznie odblokować baterię , zwarcie przez jakiś rezystor rzędu kilkaset ohm tego okrągłego pola stykowego przy rezystorze R46 do masy pakietu bądź bieguna "-"baterii powodowało odblokowanie tranzystorów i spowodowanie migania diód jak przy ładowaniu baterii . Zworki tez okazały się nieoryginalne bo pod spodem były uszkodzone ścieżki pod diodą .
    niestety podczas prób odblokowywania baterii zwarłem do masy drugą końcówkę rezystora R46 i poszło z dymem chyba tranzystor oznaczony Q22
    AEG L1815R PRO 18V Li-ion 1.5 - Migają 4 diody jednocześnie AEG L1815R PRO 18V Li-ion 1.5 - Migają 4 diody jednocześnie