Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG L1815R PRO 18V Li-ion 1.5 - Migają 4 diody jednocześnie

22 Gru 2013 21:42 4572 2
  • Poziom 15  
    Witam
    Mam problem z akumulatorem Li-ion AEG L1815R PRO 18V 1.5Ah; ogniwa Samsung INR18650-15M:

http://www.batterysupports.com/samsung-18650-...-25a-1500mah-36v-liion-battery-cell-p-21.html

Trafił do mnie uszkodzony. Po włożeniu do wkrętarki ta nawet nie "piśnie". Po włożeniu do ładowarki zapala się zielona dioda po czym przechodzi w miganie czerwonej co wg opisu na ładowarce wskazuje na uszkodzony aku.

Po rozkręceniu aku okazało się, że jedno ogniwo nie trzyma napięcia. Wymieniłem go na bardzo podobny - sprawny.

Zachowanie w ładowarce nie zmieniło się.

Natomiast po naciśnięciu przycisku TEST na akumulatorze migają jednocześnie tylko 4 czerwone diody.

Podejrzewam, że "zapełniony" jest licznik ładowań lub wstawione ogniwo nie spełnia parametrów i uC nie pozwala naładować.

Układ jak na zdjęciu:

AEG L1815R PRO 18V Li-ion 1.5 - Migają 4 diody jednocześnie

Ma ktoś datasheet tego układu (HA1930 Microchip)?

Czy zamiast AEG pasuje jakieś aku z innej firmy? Milwaukee?, Wurth?
  • PCBway
  • Poziom 18  
    Witam . Przepraszam za odkopanie tematu ale mam podobny problem . Bateria LR 1415 PRO 14,4V 1,5 Ah . W środku ten sam microchip HA1930 . Ogniwa te same jak powyżej. Zabezpieczenie akumulatora realizowane na 2 tranzystorach IRF1404Z w troche dość dziwnej konfiguracji. Zachowanie w oryginalnej ładowarce podobne jak powyżej tzn przez chwile miga zielona a po chwili obie świecą ciągle . Wkrętarka nie działa na tym akumulatorze pomimo że też świecą wszystkie diody . Ogólnie bateria była kupiona z padniętymi ogniwami (na dawcę ogniw) i nie działały diody to podładowałem do pełna goły pakiet ładowarką modelarską . Sądzę że trzeba zainwestować w chińskie zamienniki o większej pojemności bo zapewne mają mniej elektroniki ale również i gorsze ogniwa . Sytuacja przypomina trochę z elektronarzędziami li-ion makita i hitachi (i ich licznikami ładowań) to dopiero wejście na rynek prostszych zamienników zmniejszyło skalę problemu . czy da się dopasować ogniwa innych producentów ? Wątpię by coś podeszło. Nawet elektronarzędzia tego zamego koncernu TTI robione z różnym logo mają różne systemy połączenia a np w baterii milwaukee m18 3Ah (z tej samej fabryki co aeg) zasilanie jest z pakietu bezpośrednio na wyjście
    ps .Czy te zworki na płytce to są fabryczne czy nie?
    AEG L1815R PRO 18V Li-ion 1.5 - Migają 4 diody jednocześnie AEG L1815R PRO 18V Li-ion 1.5 - Migają 4 diody jednocześnie AEG L1815R PRO 18V Li-ion 1.5 - Migają 4 diody jednocześnie AEG L1815R PRO 18V Li-ion 1.5 - Migają 4 diody jednocześnie AEG L1815R PRO 18V Li-ion 1.5 - Migają 4 diody jednocześnie
  • PCBway
  • Poziom 18  
    Witam. W nawiązaniu do poprzednich postów moich i poprzednich użytkowników to bynajmniej w przypadku tej baterii l1415r udało się "połowicznie odblokować baterię , zwarcie przez jakiś rezystor rzędu kilkaset ohm tego okrągłego pola stykowego przy rezystorze R46 do masy pakietu bądź bieguna "-"baterii powodowało odblokowanie tranzystorów i spowodowanie migania diód jak przy ładowaniu baterii . Zworki tez okazały się nieoryginalne bo pod spodem były uszkodzone ścieżki pod diodą .
    niestety podczas prób odblokowywania baterii zwarłem do masy drugą końcówkę rezystora R46 i poszło z dymem chyba tranzystor oznaczony Q22
    AEG L1815R PRO 18V Li-ion 1.5 - Migają 4 diody jednocześnie AEG L1815R PRO 18V Li-ion 1.5 - Migają 4 diody jednocześnie