Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic NV-j45 i zanikajacy dzwiek

m4jkel 25 Mar 2005 21:00 906 2
    m4jkel
    Level 12  
    Mam takie cudo jak w temacie. Posiadam go juz od dluzszego czasu, ale ostatnio mam z nim problemy.

Taka sytuacja: sygnal telewizyjny przechodzi przez magnetowid odpowiednimi zlaczami antenowymi i wchodzi do telewizora. Telewizor działa normalnie tak, jakby byl podlaczony bezposrednio. Gdy przelaczam na kanal z czestotliwoscia magnetowidu (moge zmieniac kanaly pilotem od magetowidu) dzwiek po chwili gwaltownie sie zcisza i milknie. Czasami zdarza sie, ze nie ma go od samego poczatku. Nagrywa sie bez dzwieku, laczac kablami chinch (telewizor na AV) ten sam efekt. Stawiam, ze kable, gniazda nie sa uszkodzone bo czasami da sie uzyskac dzwiek.

Po pobieznych ogledzinach wnetrznosci nie widze nieczego niepokojacego, ale nie sprawdzalem calej plyty pod katem zimnych lutow.

//EDIT: Odtwarza tez bez dziwieku. Obraz i wszystko inne nie sprawia zadnych problemow.

pozdro
    m4jkel
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    DarekRz4
    Level 24  
    Witam !!!!

Koniecznie sprawdź (ale bardzo dokładnie ) pod katem zimnych lutów !!!!
    Często się pojawiają na całej płycie głównej i na modułach .Najlepiej zdejmij obudowe włącz kasetę i opukuj delikatnie całą płytę . Jeśli to zimne luty to na pewno się ujawnia .

pozdrawiam D.RZ
    m4jkel
    Level 12  
    Gwoli ścisłości - tak, to były zimne luty, a ujawiniały się gdy przycisnąłem obudowę od góry (np. telewizorem)