Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei D100 - Router nie włącza się,brak reakcji na zasilanie

wibi 23 Gru 2013 00:58 1185 0
    wibi
    Poziom 21  
    Trafił w moje ręce Router Huawei D100, niestety "martwy" tzn.po podłaczeniu zasilacza (sprawny) 12V,1A router nie reaguje,nie zapala się dioda zasilania ani żadna inna.Po rozebraniu routera okazuje się, że napiecie 12V dochodzi jedynie do dwóch przetwornic smd (10 nóżek) oznaczonych 8F804/1412D na nóżkę nr.4 a na pozostałych nogach żadnego napięcia nie ma z czego wnioskuję, że uruchomienie przetwornic następuje po podaniu impulsu z BCM5354KFBG.Na płycie głównej jest złącze JTAG 2x5 pinów i po podaniu napiecia 3.3V na pin 4 względnie pin 3.3V złącza UART (też jest na płycie) zapalają się dwie lub 3 diody? ale nie dioda zasilania.Wydaje mi się, że przyczyną może być brak bootloadera który zapewnie powinien być w pamięci S28GL032A90TFIR3 (Spansion), niestety takiego bootloadera nie udało mi się do tego typu znaleźć,znalazłem program "Upgrade...) ale po rozłożeniu bootloader był w 4 częściach przez co bałem się wgrywać gdyż nie znałem adresów.Może ktoś mógłby coś mi doradzić gdyż zaczynam wątpić w reanimację routera.Kwarc (25.000) już sprawdzałem-wymieniałem ale bez rezultatu.