Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnalizacja diodowa załączonego alarmu przy przycisku jak zrobić

bilek001 23 Gru 2013 10:32 2370 13
  • #1 23 Gru 2013 10:32
    bilek001
    Poziom 9  

Witam
    Posiadam alarm Versa 15 zrobiłem strefę nocną którą uruchamiam przyciskiem napadowym przed wejściem do sypialni ale jest mały problem po uzbrojeniu alarmu jest sygnał akustyczny z manipulatora. Problem polega na tym iż żona wstaje wcześniej i nie ma informacji czy alarm jest uzbrojony czy nie myślałem aby do przycisku dodać czerwoną diodę która by świeciła po uzbrojeniu alarmu pytanie moje jest takie czy ma ktoś pomysł gdzie w centralce po włączeniu trybu nocnego pojawia się napięcie które mogę podłączyć do diody w przycisku włączającym i wyłączającym czuwanie nocne ?
    Z góry dziękuję za pomoc.

0 13
  • #2 23 Gru 2013 10:35
    extremeee
    Poziom 25  

Wszystko do skonfigurowania. Instrukcja dostępna na stronie satel`a.

0
  • #3 23 Gru 2013 10:48
    bilek001
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź ale przeczytałem instrukcję z 3 razy i dalej nie wiem gdzie to podłączyć i jak zaprogramować myślę że kabelki z diody można podłączyć do wyjść out mam wolne 3 oraz 4 ale w programie DLOADX nie ma na wyjściach możliwości zaprogramowania tych wyjść out 3 i 4 są to wyjścia nisko prądowe więc powinny zdać egzamin tylko jak to ustawić aby po uzbrojeniu nocnej strefy centrala puszczała tam napięcie ?

0
  • Pomocny post
    #4 23 Gru 2013 11:32
    luk9753
    Poziom 24  

Masz przecież wyjście wskażnik czuwania, czasy dajesz na zero ( wyjście załączy się równolegle gdy strefa zacznie czuwać i wylączy gdy przestanie) zaznaczasz którą strefą ma być wejście sterowane i tyle.
    PS Do diody spokojnie możesz wykorzystać wyjścia niskoprądowe, + bierzesz z zasilania czujników AUX a COM-a podajesz bezpośrednio z AUT 3 lub 4

0
  • Pomocny post
    #5 23 Gru 2013 11:44
    bhtom
    Poziom 36  

Witam,

Musiałeś nieuważnie czytać instrukcję...

Wszystko da się zrobić. Nie zapomnij o rezystorze do diody. Oczywiście podłączenie pomiędzy OUT3/4 a AUX.

Pozdrawiam.

PS: Nie prościej dołożyć w sypialni manipulator (chociażby LED) lub dokupić moduł MCU i sterować strefą z pilota? Po co robić taką "rzeźbę" z przyciskiem i diodą...

0
  • #6 23 Gru 2013 11:54
    bilek001
    Poziom 9  

Proszę o potwierdzenie czy jak tak zrobię to będzie działać ?

Podpinam diodę do wyjścia
    + ( plus ) do aux
    - ( minus ) do out3

a jak zaprogramować aby wyjście out3 dało napięcie w momencie uzbrojenia strefy nocnej w dloadx w wyjściach nie ma out są tylko wyjścia które na centrali są oznaczone z1,z2,z3 i tak dalej .
    Tego właśnie nie wiem gdzie się steruje wyjściem out proszę o poradę

Dodano po 5 [minuty]:

Wielkie dzięki dzisiaj sprawdzę czy takie rozwiązanie będzie działać
    Jeszcze tylko tak dla pewności rezystor podpinamy z wyjścia out 3 do kabla ktory idzie do diody ?
    Jakie tam będzie napięcie na wyjściu 12 V pytam aby właściwą diodę kupić
    Jeszcze raz bardzo dziękuję

0
  • Pomocny post
    #8 23 Gru 2013 12:04
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

bilek001 napisał:
    są tylko wyjścia które na centrali są oznaczone z1,z2,z3

To nie są wyjścia z punktu widzenia instalatora.

bilek001 napisał:
    Jakie tam będzie napięcie na wyjściu 12 V pytam aby właściwą diodę kupić

Na wyjściach niskoprądowych NIE MA NIGDY napięcia +12V.. Jedyne co się tam może pojawić to 0V. "Plusa" 12V bierzesz właśnie ze złącza AUX, tak jak to już koledzy wyżej pisali.

0
  • #9 25 Gru 2013 19:15
    bilek001
    Poziom 9  

Witam
    Jednak nie działa mi to podłaczyłem diodę dałem rezystor po podłączeniu w centrali kabli wyprowadzonych z diody do aux i com dioda zaczyna świecić więc podłączenie jest ok kabel przełączam z com na out 4 skonfigurowałem dloadx tak jak poradziliście w załączeniu podgląd ale po uzbrojeniu dioda nie świeci
    Proszę o poradę co zrobiłem żle może nie ścieci ponieważ włączam tylko tryb nocny ale jak jest wybrana na wyjściu 18 wskaźnik czuwania to również powinno po uzbrojeniu alarmu dać zero na out 4 ?

Dziękuję za pomoc

Dodano po 53 [minuty]:

Okazało się że nie przekazywało informacji na out dlatego że trzeba było w opcjach globalnych włączyć transmisja na out 3/4 po włączeniu dioda zaczęła mi szybko migać i nic więcej nie reaguje na uzbrojenie i rozbrojenie systemu może ma ktoś pomysł co zrobić aby to zadziałało ?

0
  • Pomocny post
    #10 25 Gru 2013 21:46
    extremeee
    Poziom 25  

Kolego wrzuć foto jak masz to podłączone w centrali.
    Piszesz że przełączasz na out 4 a w programie masz skonfigurowany OUT6 ;)

0
  • #12 25 Gru 2013 22:36
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Prawdopodobnie z racji świąt, cierpliwość jest na nieco wyższym poziomie :D
    Tak jak napisali koledzy extremeee i sharp. Jak to dokładnie podłączyłeś ? I czytaj dokładnie co zaznaczasz a nie na chybił/trafił.. bo opcja "Transmisja na OUT3/4" akurat ma się nijak do tego co chcesz osiągnąć.

Inna sprawa, skonfigurowałeś OUT6, którego nie masz fizycznie dostępnego na płycie. Rozumiemy, że posiadasz ekspander wyjściowy i do jego "drugiego" wyjścia się podłączyłeś ?

Bo jeśli konfigurujesz wyjście OUT6, a podłączasz wg Twojego opisu do OUT4, to nikt tutaj chyba nie ma więcej pytań ;)
    Prosimy o konkrety, funkcja jest banalna.

0
  • #13 25 Gru 2013 23:16
    extremeee
    Poziom 25  

sharp napisał:
    Transmisję włączył, ja pitolę...

Dioda teraz robi za nadajnik Noktona ;) Może kolega autor umie odczytywać te mignięcia :D

0
  • #14 25 Gru 2013 23:31
    bilek001
    Poziom 9  

Ok udało mi się uzyskać prawidłowy efekt dioda w przycisku włącza się i wyłącza w zależności od uzbrojenia i rozbrojenia alarmu.
    Może napisze co zrobiłem żeby zaczęło działać może się komuś przydać w przyszłości:
    1. Ustawiłem prawidłowe wyjście miałem podłączony kabel w wyjściu out 3 więc należało programować wyjście nr 3 .
    2. Zamiast typu wyjścia "18-Wskaźnik czuwania" użyłem wyjścia "12-Zasilanie w czuwaniu" czyli po uzbrojeniu alarmu centrala puszcza 0 na wyjście out 3.

To wszystko bardzo dziękuję za porady które pomogły mi uzyskać żądany efekt.

BARDZO DZIĘKUJĘ

0
  Szukaj w 5mln produktów