Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerywanie obrazu na Mux 2

23 Gru 2013 10:53 1677 7
  • Poziom 8  
    Witam!! Mój problem polega na tym że mux 1 i mux 3 odbierają mi bez większych problemów a mux 2 wariuje klatkuje i przycina się jak nie wiem co. Mam ok 23km do nadajnika we Wręczycy. Posiadam antenę kierunkową dipol tri digit 44/21-69 platinum z symetryzatorem w puszce na 2TV (rozgałęźnik RSI-03) przewód też jest nowy RG 6-U wszystko podłączone zgodnie z instrukcjami przeczytanymi w internecie i na forach dyskusyjnych. Antenę mam niestety na strychu ze względu na to że montaż na dachu w mojej sytuacji jest skomplikowany. Moje pytanie brzmi od czego to zależy? W głowie tli mi się kilka wersji ale nie wiem czy są one słuszne:
    1. Zmienić rozgałęźnik na inny tzn pasywny (R2 Signal)
    2. Obrócić antenę pod innym kątem (bądź w mojej sytuacji ją podnieść)
    3. Założyć jakiś słaby wzmacniacz
  • Sklep HeluKabel
  • Moderator
    23 km od Wręczycy to za blisko by stosować wzmacniacz. Najlepiej wystawić antenę ponad dach i to rozwiązanie powinno być podstawowym. I prawdopodobnie "załatwi temat"....

Jeżeli na dach się anteny nie da wystawić, to chociaż na boczna ścianę budynku od strony nadajnika.
    Jakie są wskazania siły/jakości sygnału na MUX2?
  • Poziom 8  
    Chyba masz rację - wystawię antenę gdzieś na ścianę ale to dopiero po świętach. A rozgałęźnik nie przeszkadza w takiej sytuacji ten co teraz mam (RSI-03). A zapomniałem wspomnieć że u rodziców na dekoderze DVB-T z cyfrowego polsatu obraz jak marzenie wszystkie programy tylko u mnie taka sytuacja - mam samsunga z tunerem i może tu gdzieś tez jest problem. I tak sobie myślę czy telewizor ten co mam (UE32D5000) nie jest zbyt czuły na rozdzielenie sygnału na 2TV ale czy to jest możliwe? Bo dziwne jest to że kiedyś miałem podłączoną 1 antenę taką samą tylko na tego samsunga dodatkowo ze wzmacniaczem LNA 177 i nie było problemów (ale to było jakiś czas temu i nie będę się tu za bardzo o tym opisywać) komp stacj podł. do samsunga przez HDMI i nic się nie działo aż do tej pory. Telewizor włącz razem z komputerem obraz się przycina na każdym z muxów.

Dodano po 4 [minuty]:

Oto moje pomiary:
    MUX 1 - poziom błędów 0, siła sygnału 95~96.
    MUX 2 - poziom błędów różnie 84~320~891~820~900, siła sygnału ~90.
    MUX 3 - poziom błędów 0, siła sygnału ~96.
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Moderator
    Wystaw antenę na zewnątrz. Zapewne problemy ustąpią....
  • Poziom 8  
    Dzięki wielkie jak coś to odezwę się po świętach jak już zrobię wszystko. Życzę Wesołych Świąt pozdrawiam Jarek
  • Poziom 8  
    Witam!! Miałeś rację. Wystawienie anteny na zewnątrz pomogło i odbiór krystaliczny na wszystkich programach (22) przedtem 12 i zacinka teraz wszystko w porządku obraz żyletka nie na 1TV tylko na obydwóch TV. Antenę powiesiłem na maszcie do ściany, z 10m nad ziemią i ze 2,5m nad dachem. Odbiór super: :D dzięki wielkie za wszystko i pozdrawiam
  • Pomocny post
    Moderator
    Praw fizyki nie oszukasz....