Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig - FSP228-2F01 - niesprawna linia 24[V]

tm3k- 23 Gru 2013 10:58 1068 1
  • #1 23 Gru 2013 10:58
    tm3k-
    Poziom 7  

Dla nadgorliwych moderatorów :
    Nie znam modelu telewizora, dostałem tylko płytkę zasilania której model podałem - po wpisaniu w google pierwsze linki dają trafne wyniki. Zresztą to nie ma nic do rzeczy, bo moim celem jest tylko i wyłącznie naprawa zasilacza, który zresztą jest podobny do miliona innych zasilaczy impulsowych z pfc. Także proszę nie czepiać się, że w tym zakresie temat nie spełnia do końca p.3 regulaminu.

Przechodząc do tematu:
    W wyżej wymienionej płytce padł zasilacz 24[V]. Linia 12[V] jest ok. Wymieniłem sterownik kluczy (L6599D) oraz układ od PFC (L6562D) - zaznaczone czerwoną elipsą na zdjęciu. Oba układy miały zwarcie na pinie Vcc. Uszkodzony był także mosfet (sot23) zabezpieczający na linii zasilania tych układów(strzałka na zdjęciu). Obecnie bramka na nim jest niespolaryzowana (nie ma Vcc). Po zrobieniu zworki sterownik i tak nie rusza. Transoptor od sprzężenia zwrotnego nie pracuje, na jego wyjściu a więc także na pinie STBY, RFMIN sterownika zmierzyłem 600 [mV] Wszystkie napięcia na transoptorach również umieściłem na zdjęciu.

Wszystkie diody, klucze, kondensatory oczywiście sprawdzone.
    Co mogę zrobić dalej ?

0 1
  • #2 23 Gru 2013 11:39
    mirex
    Poziom 43  

Nie wolno ci. Poczytaj link poniżej.

---------
    Autorze. Kosz niczego cię nie nauczył? ;) I jeszcze się "stawiasz". :) Nieładnie, bo moderator ma zawsze rację. ;)

tm3k- napisał:
    Nie znam modelu telewizora, dostałem tylko płytkę zasilania której model podałem
    E59670 94V-0 - niesprawna linia 24v

Nieprawda. To nie jest model zasilacza. To tylko nazwa tekstolitu.
    Poszukaj innych napisów. Może coś na F?

Co to jest?
    tm3k- napisał:
    24v
    tm3k- napisał:
    24[V]
    tm3k- napisał:
    l6599D
    tm3k- napisał:
    l6562d
    tm3k- napisał:
    600 [mV]

Nie wprowadzaj nam tutaj dziwolągów!

W bazie schematów, z tych na F, masz coś do porównania na tych układach scalonych.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo