Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przenośny dysk vs Dekoder NC+

23 Gru 2013 14:48 17823 20
  • Poziom 9  
    Witam,
    ponownie narozrabiałem i nie wiem jak sobie poradzić :(
    Podłączyłem dysk do tunera ADB z platformy NC+ w celu nagrania filmu. Wyskoczyło okienko: przygotowywanie dysku do współpracy z dekoderem, zakończyło się i dysk chodził - dało się nagrywać itd.
    Problem polega na tym że miałem tam 900 GB danych których teraz nie widać na kompie... Tragedia. Czytam w instrukcji dekodera że pamięć przenośna po podłączeniu jest formatowana (to dlaczego nie wyskakuje komunikat na tv!) jednak trwało to "przygotowanie dysku" z pół minuty więc wątpię że te dane są faktycznie usunięte. Podejrzewam że zmienił się system plików na jakiś od dekodera. Teraz kwestia jak to sprawdzić i przywrócić do stanu poprzedniego? :)
    Dysk po podpięciu jest widoczny w menadżerze urządzeń ale w moim komputerze już nie. Mam win 7 64. Nie mam linuksa żeby sprawdzić pod nim.

Bardzo proszę o pomoc, bo mam tam bardzo ważne dane :( Ostatnio użytkownicy tego forum mi pomogli więc proszę ponownie.
    Pozdrawiam
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    bejzbol napisał:
    przygotowywanie dysku do współpracy z dekoderem, zakończyło się i dysk chodził - dało się nagrywać itd.

Czyli nadpisałeś dane jak dobrze rozumiem.
    Wstaw screen z DMDE widok okna partycje. Nadpisanych danych nie odzyskasz, te które nie są nadpisane można odzyskać.
  • Poziom 20  
    Miałem podobny problem, dane odzyskałem za pomocą programu Active File Recovery.
    Tak jak kolego wyżej pisze, nadpisanych danych nie odzyskasz.
  • Spec od komputerów
    Masz bardzo ważne dane na dysku i nagrywasz na nim filmy ? Przecież nawet nie wiedziałeś na którą partycję zapisywał filmy. Odzysk danych zależy od tego ile dysku nadpisałeś nagrywanymi filmami. Gdybyś nie nagrywał filmów to byś odzyskał wszystkie dane. Teraz to loteria i dużo zależy od tego jakie obszary dysku zostały nadpisane. Nadpisanych danych nie da się odzyskać.
    Nie zapisuj nic na tym dysku teraz. Pokażesz DMDE to się zobaczy jak wielkie są uszkodzenia spowodowane nagrywaniem filmów.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem tylko czy nagrywa gdzieś 10 sekund nagrałem.
  • Spec od komputerów
    Daj szukaj NTFS . Ile było partycji na dysku ?
  • Poziom 9  
    tylko jedna partycja była a w niej kilka folderów w tym jeden z dokumentami i zdjęciami (najważniejszy) Domyślam się że musi skończyć skanować tak? tu jest zrzut przed końcem skanowania:

Wiem że nie powinienem był tego tak podłączać...myślałem że zrobi folder gdzie nagra sobie film a nie że pokasuje mi wszystkie dane... :/
  • Poziom 9  
    linuks czyli to są trzy drogi do odzyskania danych rozumiem tak? Któraś jest lepsza lub daje lepsze efekty? Nie dysponuje drugim dyskiem 1TB czy mogą być to dwa mniejsze dyski? Da się podzielić jakoś te odzyskiwane dane? Ten Active File Recovery o którym wspomniał tomeks1992 jest jakis łatwiejszy w obsłudze czy coś? Nie wiem czy sobie dam rade z tym wszystkim :/
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    To są trzy różne drogi odzysku. Dane można odzyskiwać na raty bo nie robisz kopi posektorowej. Zakładam że dysk jest sprawny.
    Testdisk ma najmniej ograniczeń i odzyskuje pliki z katalogami jeżeli je wykryje. Od niego bym zaczął. Potem DMDE. Photorec w ostateczności gdy wszystko zawiedzie. Masz uszkodzony system plików i początek dysku gdzie są najważniejsze obszary. więc nie będzie łatwo. Jeżeli nie będziesz pewny jakiejś operacji to jej nie rób bo nie masz kopi posektorowej.
    Pozdrawiam
    Pokaż fotkę z DMDE. Dalej nie ma sensu już skanować przy jednej partycji na dysku.
  • Poziom 9  
    Ok to już rozumiem. Przenośny dysk vs Dekoder NC+
  • Poziom 9  
    Dobra mam ten sam problem, dysk seagate expansion 1TB. Wczoraj kupiony i podłączony do dekodera NC+. Nie widzi mi go na kompie, znaczy ten sam problem. Na danych mi nie zależy bo tylko jeden film nagrany. Chciałbym w najprostszy sposób go sformatować tak żeby czytał go komputer. Mam problem ze ściąganiem programów bo mam mobilny internet z małym limitem, więc muszę siostrę odwiedzać żeby coś większego ściągnąć. :) Co polecacie zrobić dla kompletnego świeżaka? Z linuksem też nie mam nic wspólnego. Win 7 64bit SP 1

Problem prosty i błahy. Po podłączeniu do telewizora Sony, dysk został sformatowany i zarejestrowany w TV, czyli jak dla mnie został zmieniony znowu system plików, tak że komputer go czyta i po sprawie :)
  • Poziom 9  
    Trochę to trwało ale dane odzyskane. Wielkie dzięki dla linuksa!Ostatnia sprawa - pozostało sformatować dysk, niestety w Moim Komputerze go nie widać więc nie wiem jak to zrobić... czy DMDE ma funkcję formatowania dysku?
  • Spec od pamięci masowych
    Rozumiem, że dane z tego dysku zostały zabezpieczone (odzyskane na inny nośnik) :?:
    Dodaj aktualny SMART:
    CrystalDiskInfo (Portable).
    (w programie przełącz: Funkcje> Advanced feature>Wartość Raw>10[DEC]).
    S.M.A.R.T. Technologia monitoringu i raportowania stanu dysku

Po ocenie można formatować dysk np. za pomocą:
    Fat32Formatter (o ile to dysk nie "4k" -> PATRZ NA MODEL!)
  • Spec od komputerów
    Pod dowolnym linuksem-live załóż nową tablicę partycji i partycje w gparted.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    W międzyczasie znalazłem chyba prostszy sposób - w windowsie zarządzanie dyskami, założyłem partycje, dysk się pojawił i formatuje go standardowo spod windowsa ale trwa to niemiłosiernie długo ^^ z 60 % jest od wczoraj od 21. Coś jeszcze mogę zrobić dla jego żywotności po sformatowaniu? Defragmentacja? Sprawdzanie?
    bejzbol napisał:
    Coś jeszcze mogę zrobić dla jego żywotności po sformatowaniu? Defragmentacja? Sprawdzanie?

My tu nie mamy szklanej kuli. :D
    Pisałem;
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13175155#13175155
  • Poziom 9  
    Ok to jak się skończy formatować to zrobię tego smarta i wrzuce info:)

Jest smart:

Dodano po 5 [godziny] 39 [minuty]:

Jest zrzut więc podbijam:)
  • Poziom 10  
    To ja tak offtopowo.
    Nie podpinajcie pamięci masowej do dekoderów c+ czy nc+ bo to nic nie da. To "przygotowanie dysku" to nic innego jak szyfrowanie. I tak tego się nie da odczytać na pc więc nie ma to sensu. Taki dysk po sformatowaniu będzie działał w pc, ale danych w ten sposób przenosić się nie da. Mało tego, dysk przygotowany na jednym dekoderze nie będzie widziany na inny. Takie zabezpieczenie przed "wyciekaniem" fimów do netu.

PS sprawdzane na Sagemcomach i PACE, ale na pozostałych dekoderach pewnie jest tak samo.
    Jedynie do C7 -> 570 można się doczepić (problemy z zasilaniem?).
    Obserwuj wartość tego parametru.

Dysk należy do rodziny Western Digital’s Advanced Format: The 4K Sector:
    http://www.anandtech.com/show/2888
    http://www.anandtech.com/show/2888/2
  • Poziom 13  
    Już piszę, zrobiłem przed chwilą. Dysk zewnętrzny z dekodera nc+, komputer go nie widział. Napiszę jak sformatować bez linuxa, trwa to ok 2 min. Dane oczywiście przepadną.
    Darmowy program EaseUS Partition Master.
    Wskazujesz dysk.
    Dajesz opcję utwórz partycję, ja dałem tylko jedną partycję, a więc nie dzieliłem dysku. Wybierasz jak chcesz NTFS lub Fat 32 (wtedy nie zapiszesz większego pliku niż 4Gb).
    Dajesz w poleceniach po lewej ustaw partycję jako aktywną.
    Dajesz polecenie wykonaj oczekujące operacje.
    I już masz dysk po kompem widoczny jak nówka...