Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak naprawić? Pendrive reklamowy - Zabezpieczenie przed zapisem.

23 Gru 2013 17:57 10323 5
  • Poziom 2  
    Witam!Jestem nowy na forum,to mój pierwszy post,proszę nie przenosić tematu do kosza,bo bardzo chce naprawić tego pendrive.
    Dobra,to zaczniemy,od czego mam problem:
    Otóż tata dostał w pracy pendrive reklamowego 8 GB.Był do taki pendrive-opaska reklamowa(do wczoraj,kiedy wyciągneliśmy go aby zobaczyć jego stan od środka).Tata dał tego pendrive mojego młodszemu bratowi,który(aktualnie) nie ma pendrive.Gdy pierwszy raz włożyliśmy z bratem tego pendrive-opaske do usb,zaraz go wykryło,ale jakoś był na nim 1 zbędny gigabajt,nie było żadnej prezentacji itp. Sformatowaliśmy go z bratem,aby pozbyć się tego gigabajta(zrobiliśmy pełny format).Potem zacząłem szperać po internecie,bo mój brat miał problem z zainstalowaniem .NET Framework 4.Zaraz znalazłem instalke nie wymagającą internetu,bo problemem był,że coś zwykłej instalacji blokowało dostęp do internetu.Pożyczyłem od brata tego pendrive,aby przenieść na niego tą instalke.Wszystko się kopiowało,ale w środku kopiowania,bo ten pendrive był trochę wolny,zanim była ta połowa kopiowania minęło 15 sekund,wyświetlił się napis "Dysk jest zabezpieczony przed zapisem" .Potem go wyjąłem,podłączyłem do USB i udało się a niego skopiować inny malutki pliczek.Potem już znowu te komunikaty o blokadzie przed zapisem!Postanowiłem użyć HP USB Disk Storage Format Tool do sformatowania go,skoro uratował już mojego pendrive Sony,gdy wyjąłem go podczas kopiowania i system plików zmienił się na RAW,myślałem,że uratuje i tego.Ale nie.Formatowało się,formatowało,formatowało,aż po 5 godzinach bardzo powolnego formatowania wyskoczyło info,że dysk jest zabezpieczony przed zapisem!I wtedy system plików zmienił się na RAW,i tak jest do teraz.Po tym próbowałem go sformatować zwykłym formatowaniem windowsowym.Też dałem pełny format.Do końca szło ok. 2 godziny,i pod koniec napis:"System windows nie był w stanie dokończyć formatowania".Wtedy właśnie wyjęliśmy z tatą tego małego pendrive z opaski,potem z obudowy.Potem podłączyliśmy do kompa "goły"pendrive,i próbowaliśmy formatować,używaliśmy różnych narzędzi,ale to nic nie dało.Próbowałem narzędzi takich jak:HDD Low Level Format Tool,HP USB Disk Storage Format Tool,Repair(ten w ogóle nie wykrywał żadnego pendrive,nawet działającego!),URescoue(ten też pendrive nie wykrył).Po wielu takich próbach nawet Windows przestał go wykrywać,tylko niektóre programy go wykrywają.Oczywiście jakoś te,co go nie wykrywają nie wiem czemu nie wykrywają też innych penów.Przed chwilą zrobiłem zrzut ekranu tego pendrive z ChipGenius
    Chciałem też zrobić zrzut z ChipEasy,ale ten go nie wykrywał,wykrywał mi tylko zewnętrzny dysk twardy,ale z tego powodu go odłączyłem,a to te zdjęcie,jest ono dowodem,że pendrive na pewno dobrze podłączyłem,bo ChipGenius go wykrywa:
    Nie wiem,co jest z tym pendrakiem.Ostatnio,jak w pracy rozdawali darmowe pendrive,też wszystkim padły,nie mogę uwierzyć,dlaczego mojej cioci ten pendrive działał aż do miesiąca przed rozdaniem tych reklamowych opasek,bo nam i kolegom od taty te pendrive padają po kilku dniach max.
    Proszę nie pisać czegoś typu:"Pendrive walnięty,jego miejsce jest w koszu na śmieci" ,bo bardzo mi i mojemu młodszemu bratowi na tej "reklamówce" zależy,przecież nie spadnie nam z nieba 30 złotych,aby mój brat kupił sobie nowego.
    Myślałem też,aby z tatą poprawić wszystkie luty w tym pendrive,bo są ciut skorodowane,ale na tą chwilę nie mamy odpowiedniej lutownicy,mamy tylko transformatorową,której końcówka jest za gruba do lutowania leżących tak blisko siebie,niewielkich styków.Choć naprawa tego pendrive nie będzie już aż tak potrzebna(ale zawsze te 8 GB się przyda,pomimo tego,że ten pendrak jest tak wolny),jak ciocia odda mojemu bratowi jego pendrive,którego jej tata pożyczył,jak jej pendrive padł.Chodzi mi o tego,co już pisałem,że mojej cioci padł pendrive reklamowy,a ja się zdziwiłem,że tak długo jej wytrzymał :!:
    EDIT:
    Musiałem dodać 1 słowo.
    EDIT:
    Na pendrive nie żadnych danych,praktycznie to w ogóle nie ma tam prawie żadnych danych,więc nawet wymazanie informacji tak,że laboratorium do odzyskiwania danych ich nie odzyska mi nie przeszkadza.Dodam też,że próbowałem go formatować w diskpart,ale się nie da właśnie z powodu tej blokady przed zapisem.Próbowałem także takiego programu,co właściwie jest do dysków twardych:HDD Regenerator,podczas skanowania na pendrive nie wykrył bad sectorów, wykrył tylko jakieś 227 Delays.dodam jeszcze,że przed skanowaniem był komunikat,że MBR,czyli jak się nie mylę Master Boot Record jest uszkodzone :cry: Nie wiem czy dobrze,że pisze taką informację,ale ja i mój brat chodzimy jeszcze do szkoły podstawowej.
    Edit:
    Literówki.
    Edit:
    Jak czytałem tematy o pendrive'ach na tym forum,to wielu osobom pomógł użytkownik,który(chyba)się nazywał pidar.Jeśli zajrzy w ten temat,to może mi coś pomoże,choć pewnie i tak ten użytkownik nie odwiedza już forum,według mnie to z 50% użytkowników różnych for się tak dzieje,pisałem już na wielu innych forach,i wiele użytkowników po pewnym czasie w ogóle przestała odwiedzać forum.

Dodano po 1 [godziny] 40 [minuty]:

Nie wiem,jak z tym będzie,ale chyba za chwile BĘDZIE SUKCES!Powiedziałem sobie,że spróbuje jeszcze raz,włączyłem diskpart,wybrałem woluminium 3(taka jest cyferka tego pendrive w diskpart)wpisałem format,oczekiwałem ,że będzie tak,jak w poprzednich razach-wyskoczy zabezpieczenie przed zapisem,ale NIE!Normalnie się formatuje,zobaczymy,czy dojdzie do końca!!!!!!!!!A już spisywałem pena na straty...Chyba zasługą tego,że jakoś magicznie zaczęło się formatować,a nie wyświetla się,że jest zabezpieczenie przed zapisem jest to,że przez przypadek jak dzisiaj rano chciałem go podpiąć do komputera,przez przypadek podłączyłem go do ładowarki... Już myślałem,że po tym podłączeniu do ładowarki rzeczywiście nic z niego nie będzie,przed chwilą wchodzę w diskparta,a tu niespodzianka!!!!!!!Oby mój zachwyt nie zmalał,jeśli zaraz wyskoczy że jest zabezpieczenia przed zapisem,tak jak było w poprzednich próbach formatu w diskparcie,ale przy tych poprzednich próbach nie doszło nawet do 1%...
    Nawet,jak zaraz wyszkoczy zabezpieczenie przed zapisem,a doszło już do kilku procent,to i tak będzie dla mnie już prawie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sukces_%28stan%29
    Jednak nie ma sukcesu-doszło do 100% a tu takie coś! Jak naprawić? Pendrive reklamowy - Zabezpieczenie przed zapisem.
    A już myślałem,ze naprawdę sukces,a tu po dojściu do 100% zmieniło się na 0% i jeszcze taka informacja!Chyba jednak ten pendrive pójdzie do kosza,ja nie mam już pomysłów
  • Poziom 33  
    Czy inny sprawny pendrive na tym komputerze tez ma ograniczenie przed zapisem ? Czy sprawdzałes ten niesprawny pendrive na innym komputerze ?
  • Poziom 2  
    Tak,sprawdzałem tego pendrive na innych komputerach i laptopach,a we wszystkich działające pendrive,jak np. mój od Sony działają.
    Nieważne,jakim programem formatuje,czy daje szybkie,czy wolne zawsze jest jakiś błąd lub zabezpieczenie przed zapisem
    A we właściwościach pendrive w diskpart nie ma nic o zabezpieczeniu przed zapisem
    A tak poza tym,to wczoraj otworzyłem stary dysk twardy,i dowiedziałem się,że głowica wcale nie wygląda jak igła do szycia :idea:
    No ale nic,muszę się pogodzić,że uszkodzenie tego pendrive to pewnie jakieś uszkodzenie fizyczne np.uszkodzenie kontrolera,poza tym to i tak pendrive reklamowy,pewnie zamawiają gdzieś w chinach jakieś pendrive,które nie przeszły testów jakości,i kupują takie za np. dolara za sztuke i każą im nadrukować logo firmy i włożyć do opaski :|
    A potem takie pendrive się psują często w pierwszym dniu użytkowania :cry:
    Oczywiście nie bierzcie tego tak na poważnie,to tylko taka moja hipoteza.
  • Poziom 2  
    Mój brat dostał pod choinkę pendrive GOODRAM o pojemności 16 GB, więc tak mi już na tym pendrive nie zależy.Ale jak ktoś zna rozwiązanie,może pisać,może raz na kilka dni zajrze do tematu,bo ten pendrive może się przydać, ale i tak mój brat ma już lepszego, i ten jest teraz dość zbędny.
    A ja dostałem uniwersalną ładowarkę do ładowania akumulatorków, którą muszę sobie sam polutować, ale niestety nie mam teraz odpowiedniej lutownicy, moja transformatorowa się raczej nie nada, bo ma za grubą końcówke.
  • Spec od pamięci masowych
    Zastosuj program USB Oblivion:
    http://code.google.com/p/usboblivion/
    Ponownie podłącz (po wcześniejszym restarcie komputera) tylko tego pendriva i przedstaw info z programu:
    http://www.antspec.com/usbflashinfo/