Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja Vectra - trzeci dekoder w domu

mat3usz 23 Gru 2013 16:27 2652 11
  • #1 23 Gru 2013 16:27
    mat3usz
    Poziom 7  

Chodzi o to że do tej pory miałem dwa dekodery (HD z nagrywarka i zwykły HD) ale teraz kupiłem trzeci telewizor i chce mieć trzeci dekoder i tu pojawia się problem że byłem w vectra i powiedzieli mi że nie dadzą mi już trzeciego dekodera o ile to nie jest dla mnie problem bo załatwie go sobie w inny sposób to problemem jest to że pożyczyłem od kumpla na chwile trzeci dekoder i wszystkie zwykłe kanały działały normalnie ale niektóre HD nie działały sprawdziłem siłe to była 2% a jakoś około 40% i teraz moje pytanie czy da się jakoś podkręcić siłe tego sygnału? czy nie da sie po prostu mieć trzech dekoderów podam teraz jak wyglada podłączenie u mnie w domu

pokój I
    kabel wchodzi z korytarza proste ze skrzynki vectra i jest rozgałęźnik na trzy
    - na tv w tym pokoju HD z nagrywarka
    - na modem do internetu
    - idzie do kolejnego pokoju

pokój II
    kabel wchodzi i jest rozgałęźnik na dwa
    - kabel do tv w tym pokoju zwykły HD dekoder
    - idzie do kolejnego pokoju

pokój III
    kabel wchodzi i na razie tymczasowo jest zrobiony przez złącze nie wiem jak to sie nazywa normlane wejscie na antene do telezora taka wtykana a nie jak do dekodera zakrecana ( tu pytanie czy przez to moze byc taka słaba siła i jakość) i dopiero potem wchodzi do dekodera, później normalnie zrobie bez ten złączki tylko kabel od razu z pokoju II do dekodera w III

0 11
  • #2 23 Gru 2013 19:05
    11111olo
    Poziom 43  

Ciągnij 3 kable z pierwszego rozgałęziacza to powinno być ok.
    Drugi rozgałęziacz tłumi (jak i pierwszy) już i tak słaby sygnał.

0
  • #3 23 Gru 2013 19:43
    mat3usz
    Poziom 7  

Czyli mam w tym pokoju I zamienić ten rozgałęźnik z jednego na trzy taki jest teraz na z jednego na cztery tak?

0
  • #5 24 Gru 2013 00:25
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

mat3usz napisał:
    byłem w vectra i powiedzieli mi że nie dadzą mi już trzeciego dekodera

I prawidłowo, bo żadna kablówka typu Vectra, MM, UPC, nie daje już 3 i kolejnego dekodera.
    mat3usz napisał:
    o ile to nie jest dla mnie problem bo załatwie go sobie w inny sposób

Niby jak i skąd aktywną kartę do niego dostaniesz?.

0
  • #6 24 Gru 2013 00:27
    mat3usz
    Poziom 7  

wszystko ładnie załatwie dekoder i karte z aktywacja :P

0
  • #7 24 Gru 2013 00:29
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

To objaśnij mi jak, bom wielce ciekaw.

0
  • #8 24 Gru 2013 00:31
    mat3usz
    Poziom 7  

proste ktos znajomy bierze na siebie drugi dekoder a ty mu placisz roznice w rachunku

0
  • #9 24 Gru 2013 00:37
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Gdyby to było takie proste, to by wszyscy tak robili.
    To nie zadziała, bo nie dość, ze mu w domu to podłączą, zrobią instalacje do multiroomu, uruchomią taki sam pakiet jaki ma na głównym dekoderze u siebie, a nie u Ciebie, to jest to powiązane z numerem seryjnym karty kodowej głównego dekodera, to dekoder też się loguje do sieci i będą wiedzieli w Vectrze, ze nie jest ten egzemplarz w domu, gdzie miał być zainstalowany, możesz znajomemu zrobić niezłe kuku, bo udostępnianie sprzętu i sygnału poza lokal abonenta, będącego własnością operatora to przestępstwo, poza tym dość dziwny ten znajomy, że tak mu prędko do problemów.

0
  • #10 24 Gru 2013 00:39
    mat3usz
    Poziom 7  

kto na to patrzy bedzie spoko

0
  • #11 24 Gru 2013 01:04
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Ty naprawdę myślisz, że w tej firmie pracują idioci.

0
  • #12 24 Gru 2013 07:08
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Panowie widać, że schodzimy z tematu a już wyraźnie napisano - co i jak - .

Zgodnie z regulaminem pkt 3.2 stosowanego na rzecz zamknięcia tematu po wyjaśnieniu - temat ten zamykam.
    3.2. Autor tematu, po uzyskaniu odpowiedzi będącej rozwiązaniem problemu, jest zobowiązany zamieścić podsumowanie ze wskazaniem rozwiązania oraz zablokować wątek poprzez kliknięcie w przycisk rozwiązano.

mat3usz napisał:
    kto na to patrzy bedzie spoko

Regulamin pkt 3.1.17.

Zamykam również aby nie nabijano sobie w ten sposób punktów.

Pozdrawiam.

PS. Jeżeli autor dojdzie do wniosku, że trzeba temat ponownie otworzyć, to proszę o info na PW z podaniem linku do tego wątku tematycznego.

Telewizja Vectra - trzeci dekoder w domu

0