Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher HD655 - Olej i tryb pracy

bodller 23 Gru 2013 16:41 4413 5
  • #1 23 Gru 2013 16:41
    bodller
    Poziom 2  

Witajcie, dostałem myjkę karcher hd655, zaglądałem do środka i widzę, że w pompie jest oczko poziomu olej (jest full, ale olej na pewno nigdy nie zmieniany) stąd mam pytanie, co ile zmieniamy taki olej, na jaki i ile powinno go być? Zastanawia mnie też jedna sprawa, czy w tej myjce silnik pracuje cały czas? Po załączeniu silnik pracuje cały czas, po naciśnięciu spustu na pistolecie po krótkiej chwili pojawia się właściwe ciśnienie, korzystałem z myjki k5.200 i tam silnik pracował tylko wtedy jak był spadek ciśnienia.

1 5
  • #2 25 Gru 2013 11:33
    jofa-j1
    Poziom 16  

Mam podobną hd 610, u mnie jest zbiorniczek na olej z zaznaczeniem : min- max. Olej smaruje płytkę wychylną, która współpracuje z tłoczkami - ślizgowo. Ja leję olej przekładniowy Hipol 10. Od dołu powinien być korek spustowy, spuść cały olej, sprawdź jego czystość, czy nie ma np. opiłków (!), zalej świeżym i starczy Ci na długo ( mnie na 2 lata). Wszystko zależy od ilości godzin pracy. Jeżeli nie jest zaznaczone ile ma go być lej do połowy wskaźnika, będzie dobrze. Myjka powinna pracować tylko przy nacisniętym spuście (spadek ciśnienia). Widocznie jest już mocno zużyta. masz w niej manometr?. Powinna , po włączeniu nabić ciśnienie i się wyłączyć.

0
  • #3 25 Gru 2013 14:25
    bodller
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź, niestety u mnie jest tylko oczko w którym widać że olej jest i nic więcej (oleju jest full), co do pracy to oglądając jego budowę to chyba tak ma (ciśnienie ma ok) jest tylko włącznik elektryczny do silnika, brak jakiegoś popychaczyka od ciśnienia bądź zewnętrznego czujnika ciśnienia, pompa - układ ciśnieniwy jest po prostu osobnym elementem. Pomimo że silnik działa cały czas ciśnienie pojawia się po chwili od wciśnięcia spustu, i jest odpowiednie. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim.

0
  • #5 12 Sty 2014 20:48
    jofa-j1
    Poziom 16  

JACU626 napisał:
    Ale tak jest w myjkach zamykasz pistolet otwiera się zawór by-pas i woda krąży wewnątrz.

Mam w domu 2 myjki i w żadnej tak nie jest !

0