Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

max przepustowość anten Tp-link wa5210g

Spic_14 23 Gru 2013 16:56 1209 4
  • #1 23 Gru 2013 16:56
    Spic_14
    Poziom 2  

Mam następujący problem i bardzo prosiłbym o pomoc.
    Posiadam dwie anteny TL-WA5210G oraz popularny router WiFi TL-WR740N. Są to antenty, które pracują w trybie bg (ustawione g). Sieć wygląda następująco
    DOSTAWCA – ROUTER WiFI – ANTENA 1 (bezprzewodowy bridge mode) ANTENA 2 – SWITCH. Połączenie między antenami skonfigurowałem w sposób „bridge mode”. Cała sieć jest w jednej podsieci 192.168.0.0.

Sieć działa i jest stabilna. Początkowo miałem internet od dostawcy 5Mb/s, jednak teraz mam 30Mb/s. Po stronie Anteny 1 (od Routera Wifi) osiągam taką prędkość, jednak po stronie Anteny 2 prędkość łącza max to 15Mb/s.

Czy na tych antenach dam rady osiągnąć większy przesył ?

Czy ktoś mógłby doradzić co mógłbym zmienić w ustawieniach anten, aby zwiększyć przepustowość łącza ?

Aktualne ustawienia:
    Odległość od anten: 50 metrów
    Bridge point-point Moc sygnały między antenami: ~50 dB
    Ustawiona polaryzacja: Horizontal
    Ustawiona odległość: 0,1km
    Kanał na obu antenatch: 1
    Power na obu antenach: Minimum (max, min i pośrednie - brak wpływu na moc sygnału i przepustowość)

Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Artur

0 4
  • Pomocny post
    #2 23 Gru 2013 17:18
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

"G" to max 20-22mbs. 15 jest dobrym wynikiem także, pewnie masz zakłócenia od innych sieci i nie wydolisz więcej.
    Możesz spróbować inne kanały wifi.
    Inaczej zostaje ci 5ghz.

Jak masz silne sygnały zakłócające we wiązce anteny 1 lub 2 to spróboj odjechać trochę z kierunkami anten na boki, może uda ci się wytłumić te sygnały.

W site survey na obu antenach sprawdć jakie są inne sygnały silne i na jakich kanałach.

0
  • #3 23 Gru 2013 17:46
    Spic_14
    Poziom 2  

dzięki za szybką odpowiedź, bawiłem się kanałami i wyciągnałem max 17Mb/s. No nic, głównie chodziło mi o to czy na "G" dam rady przepuścić więcej.
    Dzięki za pomoc

0
  • #4 23 Gru 2013 22:21
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Spic_14 napisał:
    i wyciągnałem max 17Mb/s. No nic, głównie chodziło mi o to czy na

Myślę że to i tak dobry wynik. Musisz brać pod uwagę poziom sygnału no i zakłócenia w tym paśmie częstotliwości. Musisz zainwestować w WA7510N lub coś z Ubiquity.

0
  • #5 23 Gru 2013 22:37
    smario11
    Poziom 31  

Na wiecej to jedynie UBNT.

50M to skretki uzyj

0