Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć głośniki 5.1 do tv samsunga kablem optycznym

Frodo8D 23 Gru 2013 18:31 6945 1
  • #1 23 Gru 2013 18:31
    Frodo8D
    Poziom 2  

Witam,

Chce połączyć TV Samsung UE40F6400 wyjściem (Optical out) kablem Optical do głośników 5.1 Genius

Głośniki mają takie wejścia i kable do nich

Wcześniej miałem podłączone ten zestaw do laptopa z kartą dźwiękowa Creatiwe z takimi wyjściami jak na zdj. głośniki miałem podłączone do line out czinczami i przejściówkami a dźwięk z laptopa pod USB byłem w miarę zadowolony :) Teraz mam problem bo chciał bym podłączyć TV i szukam jakiejś kart dźwiękowej albo czegoś co mi pomoże uzyskać dźwięk 5.1 z programów HD gier z xboxa itp. Najlepiej żeby z telewizora szło przez Optical out do karty dźwiękowej lub czegoś co doradzicie.

Jaka karta dźwiękowa lub inne urządzenie, żeby to nie było jakieś drogie rozwiązanie ?

Szczerze mówiąc to myślałem że moja karta Creativa obsłuży kabel Opticala ale po zakupie kabla w domu zauważyłem że w karcie jest Optical Out a nie Optical IN. i dla tego chce wykorzystać ten kabel bo nie mam możliwości zwrotu.

Pomoże ktoś ??

0 1
  • #2 23 Gru 2013 18:58
    Polon_us
    Poziom 40  

Przeczytaj ten temat -> Link

Problem jest ten sam, tylko inne urządzenia. Pewnych wymagań technicznych nie da się przeskoczyć.

2