Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multisim7 - jak przyspieszyć symulację?

marcinj12 25 Mar 2005 22:15 564 1
  • #1 25 Mar 2005 22:15
    marcinj12
    Poziom 40  

Witam.
    Jestem "świeżym" użytkownikiem tego programu i jakoś nie mogę sobie poradzić z takim problemem: jak symuluję układy to "czas" płynie niekiedy zbyt wolno - chodzi mi o ten wskaźnik Tran: na dole ekranu. Jak obserwuję szybkozmienne przebiegi to jest w porządku, ale jak chcę zasymulować wolnozmienne to koszmar. Czy nie można jakoś zwiększyć szybkości tej symulacji? Próbowałem coś pogrzebać w "Simulate/Analyses/Transient Analysis" ale to że piszę ten post świadczy o uzyskanych rezultatach.
    Z góry dziękuję za pomoc.

0 1
  • Pomocny post
    #2 26 Mar 2005 11:02
    ed-ek
    Poziom 34  

Używam bardzo podobnego programu symulacji i także ten problem występuje.Nie można go usunąć w prosty sposób.Radykalnym sposobem na usunięcie tego jest zmiana wartości elementów w układzie tak,aby symulację można było przeprowadzić w krótszym czasie.Nie zmienia to w żaden sposób charakteru badanego układu.Dla przykładu:jeśli mamy stałą czasową τ=R*C=1M*1u=1sec,a czas analizy to 5sec,to zmiana R na R=1k,zmieni stałą na 1msec i czas analizy można ustawić 5msec.Jak masz bardzo skomplikowany układ to to jest równie proste do przeprowadzenia.Jeżeli chcesz to zamieść analizowany schemat.Podpowiem ci co można zmienić.

0
  Szukaj w 5mln produktów