Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

peugeot 206 1.4 hdi - czasami ma problem z odpalaniem

pawivo 23 Dec 2013 19:10 5811 10
    pawivo
    Level 8  
    Witam, mam problem z samochodzikiem peugeot 206 1.4 hdi, a mianowicie zdarza mu się co jakiś czas np 7 i więcej dni że ma problemy z odpaleniem, a mianowicie np ostatnio pojechałem zatankować samochód i po tankowaniu nie odpalił ( czyli kręci ale nic nie odpala tak jak by paliwo nie podawał ) zastosowałem starter ale po wypaleniu jego silnik zgasł.
    Taka sytuacja ma miejsce i na zimny i na ciepłym silniku.
    Wszystko wraca do normy po 15-30 min, między czasie zamykam drzwi centralnym zamkiem, kołyszę samochodem, ogólnie takie tam w nerwach rzeczy robię :)
    Proszę o pomoc może ktoś też ma problem taki.
    PS: akumulator wymieniony na nowy i komputer na diagnostyce nie pokazuje błędów.
    KingVivacity
    Level 11  
    Sprawdź na kompie jakie masz ciśnienie na szynie paliwowej. Zapisz dane i napisz!
    pawivo
    Level 8  
    OK, sprawdzę i napiszę co i jak.

Dodano po 2 [godziny] 41 [minuty]:

A jeśli będzie za niskie to jaka to jaka to co moze być przyczyną
    KingVivacity
    Level 11  
    Niekiedy może czujnik oszukiwać , w najgorszym wypadku pompa wysokiego ciśnienia może tracić swój żywot.
    pawivo
    Level 8  
    A czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
    KingVivacity
    Level 11  
    Podłącz się jeszcze pod sterownik immo , może tam blokuje.
    maciejg12
    Level 2  
    Witam, a może czujnik obrotów wału.
    Należałoby podłączyć tester i spr. czy "widzi" obroty i oczywiście jak kolega podpowiadał wcześniej ciśnienie na listwie
    pawivo
    Level 8  
    Dziękuje za podpowiedzi,przekazałem mechanikowi co ma sprawdzić
    Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    pawivo
    Level 8  
    Co do mechanika to amator,po wskazówkach sprawdzeniu czujnika ciśnienia okazało się ze podawał błędną wartość.
    Problem zlikwidowano.
    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
    TIGIS
    Level 15  
    georgesgr wrote:
    pawivo wrote:
    Dziękuje za podpowiedzi,przekazałem mechanikowi co ma sprawdzić
    Pozdrawiam

Kolego,
    Ludzie wysilaja sie, aby ci pomoc, bo mechanik-amator nie wszystko wie, a ty szukasz informacji, jak pouczyc zawodowego mechanika? Wstydzil bys sie.
    Gdybys do mnie przyjechal z takimi "instrukcjami" wskazalbym ci brame wyjazdowa.
    Pozdrawiam, Georges

Kolego "georgesgr" czemu nie napisałeś żadnych wskazówek tylko wykazujesz "krytykanctwo" i oburzenie swoją postawą. Wyobraź sobie że ludzie czasem znajdują się w takiej a nie innej sytuacji i oczekują pomocy (po to jest chyba to forum ??). Kilka osób udzieliło wskazówki dzięki którym udało się usunąć awarię mechanikowi (może to był jedyny mechanik w okolicy 100 km i znający się tylko na silnikach w motorówkach ale nie bał się podjąć próby naprawy - teoretyzuje). Mając do czynienia z autami jakieś 15 lat (bo tyle jeżdżę i użytkowuje) spotkałem tylko 2 mechaników (na kilkadziesiąt osób które chciały się tak nazywać) których można tak nazwać. Po likwidacji szkół zawodowych powstanie (a nawet już powstał) nowy zawód - wymieniacze - tylko jeszcze żeby wymieniali wadliwe elementy a nie wszystko co można. Przyszłości w mechanice w Polsce nie widzę dzięki "państwu i tym przy żłobach". Prawdziwi mechanicy to jednostki zresztą tak jak w każdym zawodzie chyba.

Jeżeli Mod.... uzna mój wywód za ... to proszę o usunięcie.
    Pozdrawiam