Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lg SL 9000 - adapter wi-fi

richi63 23 Gru 2013 19:11 1581 7
  • #1 23 Gru 2013 19:11
    richi63
    Poziom 10  

Witam!
    Posiadam jeden ze starszych modeli modeli tv led a mianowicie Lg SL9000 42" i chciałbym podłączyć go do domowej sieci wi-fi i korzystać z internertu.Wiem że są różne rodzaje adapterów i tu problem .Może ktoś ma jakiś sprawdzony model adaptera i mógłby mi polecić .Nie chciałbym kupować w ciemno bo wiadomo czasami człowiek tylko przysporzy sobie problemów i niepotrzebnych nerwów a nie znam się za bardzo w tym temacie.Pozdrawiam !

0 7
  • #2 23 Gru 2013 21:24
    Polon_us
    Poziom 40  

Na twoim miejscu wstrzymałbym się z kupnem jakiegokolwiek adapteru. Wg informacji jakie znalazłem o tym telewizorze, to nie ma on zainstalowanych opcji do połączeń sieciowych. Co prawda, ma on gniazdo USB, ale tylko do obsługi "lokalnej pamięci masowej" czyli twardego dysku lub pendrive'a.

Także, sprawdź dokumentację tego telewizora, być może kontakt z infolinią LG rozwieje te wątpliwości co do możliwości połączeń sieciowych przez ten telewizor.

0
  • #3 25 Gru 2013 13:26
    richi63
    Poziom 10  

no dokładnie tak jest,a z tą infolinią to niezły pomysł dzięki!

0
  • #4 28 Gru 2013 18:36
    richi63
    Poziom 10  

No niestety niepomyślne wieści z info lg :ten tv nie jest przystosowany do korzystania z internetu przez wi-fi czyli pozostaje mi podłączanie przez laptopa za pomocą HDMI

0
  • #5 09 Sty 2014 19:57
    richi63
    Poziom 10  

ale właściwie to chodzi o przystawkę smart tv z androidem a konkretnie: Cabletech Smart TV Android 4.0 Dongle URZ0193 czy ma ktoś ten model czy można na tym urządzeniu oglądać filmy online

0
  • #6 13 Sty 2014 18:41
    richi63
    Poziom 10  

czytałem na forum hd że model ten słabo ,,łapie" sygnał wi-fi a jeśli chodzi o filmy to miałem na myśli stronkę,, kinomaniak"

0
  • #7 13 Sty 2014 20:33
    anmedia
    Poziom 39  

Z tego co napisales, rozwiazanie polaczenia TV-komputer za pomoca HDMI to najlepsze, najszybsze polaczenie.
    Istnieje jeszcze jedno rozwiazanie z pewnoscia lepsze, wydajniejsze i z wieksza iloscia mozliwosci niz Cabletech, a mianowicie zakup w miare sensownego odtwarzacza BluRay. Cenowo nie bedzie to o wiele drozsze rozwiazanie, a mozliwosci bedzie posiadac znacznie wiecej. Pomijajac juz mozliwosc odczytu wszystkich typow plyt video, to np wszystkie odtwarzacze posiadaja juz opcje smart i wejscie na pendrive.

Dodano po 5 [minuty]:

richi63 napisał:
    miałem na myśli stronkę,, kinomaniak"
    Czy wiesz jak dziala smart TV? Chyba nie bardzo. Nie ma mozliwosci od tak ogladania czego sie chce na TV z opcja smartTV. To nie jest komputer, wiec co najwyzej mozesz zainstalowac sobie dostepne aplikacje (tak jak dla androida) i dzieki nim przegladac zawartosc np Ipla.

0
  • #8 15 Sty 2014 21:11
    richi63
    Poziom 10  

Właśnie pożyczyłem od kolegi żeby przetestować Gembird Smart TV HDMI Dongle Android 4.1
    Przeglądarka internetowa
    Obsługa video: 1080p, 720p, 480p
    Odtwarzanie filmów HD, muzyki i zdjęć
    Obsługa serwisów internetowych z filmami HD
    Obsługa internetowych stacji radiowych.
    nie chcę tu reklamować tego urządzenia ale przeglądarka działa rewelacyjnie można czytać słuchac i oglądać- oglądałem filmy muzykę sport z różnych stron mn.youtube i innych na których można znaleźć filmy on-line więc to co kolega napisał trochę mija się z prawdą ,rzeczywiście poziom sygnału odbieranego jest na poziomie 30% (mam router i tv tak jakby po przekątnej mieszkania) ale to w zupełności wystarcza do płynnego odbioru). Co do bluRay jeśli rzeczywiście posiadają smart tv to wszystko zależy od ceny bo jeśli BR jest droższy niż 200zł to chyba nie ma sensu kupować tym bardziej że płyty nadal są drogie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo