Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daf xf 480 euro3 2006r zapowietrza się..braknie już mi pomysłów,,,

ivan111 23 Gru 2013 21:05 2376 3
  • #1 23 Gru 2013 21:05
    ivan111
    Poziom 9  

Witam.Daf xf 480 euro3 2006r. Może ma ktoś pomysł, gdzie szukać przyczyny zapowietrzania.Dodam,że wymieniony nowy zaworek zwrotny na filtrze paliwa, nowy zawór ten w kształcie litery T na pompie. Po ok 20 h postoju auto odpalało i od razu gasło. Kolejno wymieniłem filtr paliwa na oryginał kupiony w serwisie.Wydłubałem zaworek siedzący w przewodzie zasilającym na złączu przy ramie. Wyczyszczony smok i sprawdzona szczelność oringów przy smoku,dodatkowo wstawiony przepływowy zaworek zwrotny między pompą niskiego ciśnienia a filtrem paliwa.I teraz po około dobie stania auto odpala ale po dłuższym kręceniu i przez pierwszą minutę nie równo pracuje, mam też wrażenie ,że nawet po krótkim postoju potrzebuje dłuższego "kręcenia". Zauważyłem również , że od czasu gdy zaczęły się problemy z zapowietrzaniem komputer pokładowy pokazuje o wiele wyższe spalanie niż jest w rzeczywistości.Przykładowo zatankowałem do pełna 700l a komputer pokazuje ,że ubyło 780l

2 3
  • #2 23 Gru 2013 21:45
    Mich43l
    Poziom 20  

Czy wtryskiwacze działają poprawnie ?

2
  • #3 23 Gru 2013 22:23
    ivan111
    Poziom 9  

Wtryskiwacze robione,nowe końcówki oryginał bosch....

Dodano po 36 [minuty]:

Nie wiem czy może mieć to coś wspólnego, ale zaczęło się tak dziać kilka dni po wymianie końcówek wtrysków . Auto w ogóle nie dymi i ma moc.

-1
  • #4 05 Sty 2014 18:39
    ivan111
    Poziom 9  

Witam. Problem rozwiązany. Wymienione wszystkie miedziane podkładki na złączach przewodów paliwowych. I jest ok , wszystko działa jak należy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo