Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite C55 - Brak ładowania systemu Windows 8 i Recovery

23 Gru 2013 21:20 5790 1
  • Poziom 13  
    Witam

Nie startuje system. Po włączeniu komunikat "checking media" a następnie "No bootable device -- Please restart system".
    Recovery przy użyciu przycisku "0" również nie można uruchomić.

A nie działa po tym jak:

Notebook toshiba z oryginalnym Windows 8 znacznie zwolnił.
    Przed przywróceniem systemu Recovery postanowiłem przetestować dysk twardy i pamięci za pomocą programów MHDD i Memtest86.
    Wszedłem do BIOSU ustawiłem boot'owanie na CD, jednak płyty nie chciały wystartować. Wyłączyłem również obsługę UEFI i Securebook, ale bez efektów.

Wyjąłem dysk twardy i podłączyłem do stacjonarnego. Uruchomiłem MHDD, który sprawdził całą powierzchnie dysku, a potem zamontowałem powrotem do laptopa. Ustawienia przywróciłem na takie jakie były wcześniej, ale system nie startuje. Dysk jest sprawny.

No i jak w toshibie wejść do menu UEFI?
  • Poziom 22  
    Wydaje mi się, że Windows albo się instaluje z UEFI albo bez UEFI. I tak jak został zainstalowany, takie ustawienia w Biosie muszą zostać.
    Co do wejścia do UEFI w Toshibie to wciska się F2 i trzyma już w momencie włączenia laptopa i cały czas potem jak laptopa startuje (jak był włączony fast boot).

Nie wiem czy to pomoże, ale można spróbować uruchomić system w trybie awaryjnym kilkukrotnie wciskając F8 w czasie bootowania laptopa (nie wiem czy to zadziała z tym konkretnym modelem laptopa). Jak się pokażą opcje zaawansowane to wybrać tryb awaryjny albo safe mode. W tym trybie system doinstalowuje sobie brakujące sterowniki. Pomaga to na przykład wtedy, gdy Windows 7/8 był instalowany w trybie kompatybilności, a potem przełączono tryb na AHCI. Po ponownym uruchomieniu w zwykłym trybie system już startuje. Ale czy to tutaj pomoże... nie wiem.