Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Profil tymczasowy, foldery starych kont

23 Gru 2013 21:56 2175 8
  • Poziom 8  
    Witam. Wiem, że jest wiele tematów z tym problem, ale żaden mnie nie zadowala.
    A więc do rzeczy, problem zaczął się kiedy przywracałem siostrze system i zakładałem nowe konto. Nazwałem konto na szybko z myślą, że siostra sobie ją zmieni ale nazwa folderu C:\Użytkownicy\"NAZWA" została i tutaj rodzi się problem. Szukałem informacji jak zmienić nazwę tego folderu i znalazłem jakiś sposób z grzebanie w rejestrze. Robiłem jak w instrukcji: uruchom>regedit>HKEY_LOCACL_MACHINE>SOFTWARE>Microsoft>Windows NT>CurrentVersion>ProfileList> i tam znalazłem ten ciąg, który mnie interesował, a mianowicie C:\Users\NAZWA i zmieniłem na C:\Users]NOWANAZWA. Uruchomiłem ponownie laptopa i ta dam, mam dwa foldery "NAZWA" i "NOWANAZWA", a ja przecież nie chciałem dawać nowego tylko zmienić starą nazwę. Myślę ok, pokombinuje jutro. Dzisiaj włączam laptopa a tutaj folder "NAZWA" "NOWANAZWA" "TEMP.NOWANAZWA.000" "TEMP.NOWANAZWA.001" "TEMP.NOWANAZWA.002" "TEMP.NOWANAZWA.003" "TEMP.NOWANAZWA.004" "TEMP.NOWANAZWA.005", plus komputer loguje profil tymczasowy. Myślę ok, foldery usunę potem, a ten profil tymczasowy to zrobię tak, że założę nowy. Założyłem nowe konto użytkownika i przekopiowałem na niego pliki ze starego konta. Stare konto usunąłem, ale sam folder "NAZWA" został i podczas próby usunięcia wyskakuje komunikat, że folder jest otwarty w innym programie. Co mam zrobić, żeby te wszystkie foldery "TEMP. ..." zniknęły i jak usunąć ten 1 folder "NAZWA"? Reinstalacja nie wchodzi w grę, bo siostra ma bardzo ważne dokumenty, a poza tym wiem, że ponowna instalacja nie jest potrzebna, tylko po prostu ja nie mogę sobie z tym poradzić :/
    Jeśli coś nie jasno napisałem to przepraszam i powiedzcie to napiszę jeszcze raz ;)
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Przywracanie systemu do czasu sprzed Twojej modyfikacji, po czym ewentualne pliki konta sobie poprzenosisz. By skasować sam folder zablokowany przed skasowaniem możesz użyć unlocker ale nie polecam jeśli jest jakaś modyfikacja w rejestrze bo sam zapewne się na nowo utworzy.
  • Poziom 8  
    Ale przecież jak przywrócę system to pliki, które były zgrane po ostatniej zrobionej kopii systemu znikną. A mi zależy, aby żadne pliki nie zginęły :/
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Przemox96 napisał:
    Ale przecież jak przywrócę system to pliki, które były zgrane po ostatniej zrobionej kopii systemu znikną. A mi zależy, aby żadne pliki nie zginęły :/

W Windowsie zapisują się punkty przywracania i użyj jednego z nich. One nie powodują utraty plików powstałych od czasu utworzenia punktu i te zmiany są odwracalne(funkcja przywracania systemu).
  • Poziom 8  
    To spróbuję przywrócić system, ale dalej zostanie problem ze zmianą folderu w C:\Użytkownicy\"NAZWA" :/
  • Poziom 8  
    Mam mały problem, a mianowicie nie mam żadnych punktów, aby przywrócić system i boję się, że wszystko się usunie, wszystkie pliki. Wiem, że strasznie panikuje ale tu chodzi o pliki na sesje dla siostry, jakby to był mój laptop to dawno już bym zrobił śmielsze kroki. Więc jak? Co robić?
  • Poziom 35  
    Przemox96 napisał:
    Nazwałem konto na szybko z myślą, że siostra sobie ją zmieni ale nazwa folderu C:\Użytkownicy\"NAZWA" została

Zmiana nazwy konta nie powoduje zmiany nazwy „katalogu domowego” tego konta. Jeśli żeby konto ze zmienioną nazwą było ulokowane w katalogu mającym taką samą nazwę jak nowa nazwa konta to musisz ręcznie przenieść wszystkie pliki i jednocześnie edytować wszystkie wpisy w rejestrze odnoszące się do lokalizacji konta. Niestety nie da się tego zrobić jednym szybkim prostym ruchem - dużo ręcznego dłubania. Lepiej założyć nowe konto z docelową nazwą (oczywiście wcześniej trzeba dopilnować żeby ta nazwa nie była w użyciu) i ręcznie przenieść do niego wszystkie potrzebne dokumenty. Gdyby jednak bardzo zależało ci na opcji ze zmianą nawy użytkownika razem ze zmianą nazwy katalogu domowego użytkownika to najlepszym sposobem jest (po zmianie nazwy użytkownika):
    1. Skopiować z internetu do systemu plik junction.exe
    2. W katalogu kont "C:\Użytkownicy\" (lub c:\Users lub "c:\Documents and Settings" lub inny o takim zastosowaniu) utworzyć katalog mający taką nazwę jak nowa nazwa zmienionego konta.
    3. Uruchomić MiniWindowsXp (z Hirens Boot Cd) i za jego pomocą przenieść wszystkie pliki ze starego katalogu do nowego.
    4. Po tym jak stary katalog zostanie całkowicie opróżniony podłączyć nowy katalog do starego za pomocą junction.exe (patrz punkt 1.)
    5. Uruchomić Windowsa z HD
    6. Uruchomić Regedit i wyszukać wszystkie wpisy odwołujące się do starej lokalizacji i zmienić je tak żeby odwoływały się do nowej lokalizacji. Dla pewności powtórzyć to wyszukiwanie po kilku kolejnych ponownych uruchomieniach systemu.
    7. Wyszukać wszystkie pliki konfiguracyjne (ini, xml i inne) w których są odniesienia do starej lokalizacji i edytować je tak żeby odnosiły się do nowej lokalizacji.
    8. Poszukać wszelkich skrótów (lnk, url i inne podobne) odnoszące się do starej lokalizacji i przerobić je tak żeby odnosiły się do nowej lokalizacji.
    9. Kiedy masz już pewność że wszelkie odniesienia do starej lokalizacji wskazują już prawidłowo nową lokalizację to za pomocą junction.exe (NIE INACZEJ! Jeśli zrobisz to z explorera lub z wiersza poleceń lub TotalCommanderem to utracisz zawartość nowego katalogu!) możesz skasować stary katalog. Jeśli stary katalog nie daje się skasować to znaczy że najprawdopodobniej przeoczyłeś jakieś odniesienia do starej lokalizacji i musisz powtórzyć punkty 6, 7 i 8.
  • Poziom 8  
    Ok problem już od paru dni rozwiązany. A, więc jakby ktoś był ciekawy to zrobiłem tak. Założyłem nowe konto, tylko był problem. Załóżmy, że chciałem nazwać konto "Przemek".
    No i tak, zakładam konto "Przemek", ale folder nosił nazwę "Przemek_2" no i nie wiedziałem dla czego. Potem poprzenosiłem na niego wszystkie pliki, które mnie interesowały, a później za pomocą systemu awaryjnego, pousuwałem stare foldery i folder "Przemek_2" zmieniłem na "Przemek". No i tu był problem, jak wchodziłem, to znowu włączał się profil tymczasowy. Pomyślałem, że ta nazwa musi być zajęta i po zmianie folderu "Przemek_2" na "Przemek" musi kolidować z czymś. Tak więc stworzyłem konto o nazwie "Konto" i na nie przeniosłem wszystkie pliki. Usunąłem folder "Przemek" i w rejestrze usunąłem wszystkie ciągi, które nazywały się "Przemek". Później stworzyłem znowu konto "Przemek" i folder nazywał się tak jak chciałem "Przemek" bez żadnych cyfr. No i potem rzecz jasna, poprzenosiłem znowu pliki, usunąłem resztę kont, folderów (poprzez system awaryjny) bo inaczej nie szło i wszystko teraz pięknie śmiga ;)
    PS
    Mam nauczkę, żeby nie grzebać w rejestrze jak nie jestem w 100% pewny, że wiem co robię ;P