Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo S60 2.4T - s60 nie odpala .

23 Gru 2013 23:24 3891 8
  • Poziom 15  
    Witam auto to Volvo v60 2.4t 2002r. Problem w tym że nie odpala strzela w kolektor ssący a podczas kręcenia wskazówka od obrotów głupieje skacze gdzieś do około 2,5 tys obrotów jak chce w parametrach jest to samo zdarzy mu się trochę poblokować jak by był problem z odpowiednim zapłonem.Auto jechało i zgasło.
    Co zostało sprawdzone.
    Czujnik położenia wału (drugi)+okablowanie+ koło zamachowe wszystkie zęby są
    Czujnik wałka rozrządu(drugi) +okablowanie oraz elementy z których czyta wszystko ok.
    Ciśnienie paliwa ok.
    Iskra jest ale traci ją na dwie sekundy
    Rozrząd sprawdzony gruntownie
    Masy bezpieczniki
    Brak błędów w sterowniku.
    Czyż by to padnięty komputer? Czekam na sugestie.
  • Poziom 12  
    zgolwasy91 napisał:
    Rozrząd sprawdzony gruntownie

A czemu tylko gruntownie ??
  • Poziom 15  
    Chodzi mi o to że jest sprawdzony od A do Z widać kolega nie ma nic mądrego do powiedzenia za takie pytania to podziękuje.
  • Poziom 20  
    maciakwiat21 napisał:
    A czemu tylko gruntownie ??
    Nie wiesz jak ustawić miernik, żeby sprawdzić cewkę zapłonową i piszesz takie posty?
    Wskazówka od obr głupieje jakby masy brakowało.
    zgolwasy91 napisał:
    Iskra jest ale traci ją na dwie sekundy
    Sprawdź dlaczego.
  • Poziom 15  
    zgolwasy91 napisał:
    ... podczas kręcenia wskazówka od obrotów głupieje skacze gdzieś do około 2,5 tys obrotów ....

Wiem że napisałeś że czujnik obrotów wału jak i wieniec sprawdzałeś ale taki objaw jest typowy dla uszkodzenia wieńca. Sprawdzałeś oscyloskopem sygnał z czujnika wału najlepiej jak najbliżej komputera? ewentualnie czy masy są dobre.
  • Poziom 12  
    Jeżeli mogę to się wtrące w tą rodzinna pogadanke.mialem klienta który na lawecie przyjechał z tegoż właśnie powodu ,objawy identyczne!!!!!!! Tak się zastanawiam czy napisać co było bo jakby nie patrzeć to z naprawy tych autek moje dzieci jedzą danonki.... a tak powaznie masa uwalona.
  • Poziom 15  
    Witam narazie Volvo w krzakach :) ale po nowym roku wciągam je i sprawdzę jeszcze raz w którym miejscu u ciebie się zgubiła??
  • Poziom 1  
    #dzindzer1 mam ten sam problem z która masą był problem?
  • Poziom 12  
    dobrą praktyką jest sprawdzić wszystkie , bo za wiela ich tam nie ma