Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada - Neostrada zwalnia mocno wieczorami

24 Gru 2013 00:01 3495 5
  • Poziom 2  
    Witam, od pewnego czasu borykam się z problemem zwalniania mojej neostrady.

Mianowicie mam internet do 10mb, wiem że to jest DO 10, no ale ogólnie to chodzi dobrze internet.

Ostatnio wymieniłem mój modem neostrady ZTE na router ADLS
    Tp-Link TD-W8961ND. Chociaż nie wiem czy ma to jakikolwiek wpływ.. a musiałem wymienić modem, ponieważ kupiłem niedawno telewizor i w tym starym nie chciał mi w telewizorze działać net. Teraz działa..

Ale wróćmy do tematu.. nie wiem czym to jest związane, Mój dom leży od centrali o jakieś 1.5km - do max 2km.

Z tego co się orientuje w rozmowie z kuzynem, to coś kiedyś wspominał że centrala chyba nie jest za nowa.. ale nie wiem sam..

Strasznie mnie to denerwuje, gdy wieczorem na spokojnie chce przysiąść do kompa i załączyć sobie jakąś muzykę lub film i mi się zacina..

Niekiedy nawet internet zwalnia do poniżej 1mb/s..

Obrazek z ustawień internetu na routerze ADSL.

Neostrada - Neostrada zwalnia mocno wieczorami

Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)
  • Poziom 27  
    Wieczorem wszyscy siadają przed komputerami i obciążenie sieci rośnie. Widać tpsa podpięła zbyt dużo klientów do dslam-u. U mnie jest sytuacja identyczna. od 18 do 23 prędkość z 10 spada do 2Mb. Odpowiedź błękitnej linii jest zawsze taka sama: przeciążony węzeł i nie wiadomo kiedy będzie rozbudowa infrastruktury. Reklamować nie można bo prędkość mieści się w definicji do 10Mb :)
  • Poziom 8  
    Teraz w dodatku są święta więc nie licz na szybki internet od tepsy ... Sam zerwałem umowę bo oczekiwałem szybkiego łącza ale szybkie było tylko przez pierwszy miesiąc , z 8MB/s zwolnili mi do 3MB/s , tłumaczyli się tym że to przeciążeniem ale po tym jak restarowali u siebie coś tam ... jak ich przegadałem to nagle było 8 MB/s , w tej chwili mam radiowy internet bez limitu prędkości , fakt czasem na sekundkę zarwie ale TP przy tym wymięka .
  • Poziom 7  
    Widzę, że z tym problemem nie jestem sam... Odkąd mam Neostradę (z internetu korzystam przede wszystkim do gry i do oglądania filmów) w mniej więcej takich samych godzinach jak wy mówcie czyli 18-23 mam STRASZNE lagi. Praktycznie nic się nie da robić. Filmy na yt ogladać trzeba albo w 144p albo czekac 5 minut na załadowania się 1 minutowego fragmentu. O grach już nie wspominając, bo gram w takie, w których połączenie ma duże znaczenie, a ja oprócz tego, że mam ping o ponad 100 większy niż inni to jeszcze jest on strasznie nie stabilny i tak jak inni mają ping 48, ja mam od 100 do 250. Inna sytuacja jest po północy. Wtedy mogę bez buforowania oglądać filmy w FULL HD, ping w grach mam taki jak inni - 48, nie ma żadnych zakłóceń, prędkość pobierania maksymalna. W godzinach wieczornych sprawdzam od czasu do czasu prędkość internetu, raz speedtest pokazał mi 0.03Mb/s - aktualnie mój rekord w najmniejszej prędkości internetu. Najczęściej jest poniżej jednego lub coś koło tego. Gdy dzwoniłem do nich dowiedziałem się tylko, że mogę wystąpić o odszkodowanie - problem polega na tym, że nie na pieniądzach mi zależy tylko na odpowiedniej prędkości łącza. Gdy mierze prędkość w nocy lub wczesnym popołudniem, wyniki są zawsze w granicach 8 Mb/s. Mówicie, że nie da się z tym niestety nic zrobić? Niestety neostrada to jedyny internet po kablu jaki mogę mieć aktualnie... Co więcej grając około 20 mam włączone takie okienko "lagometer", które pokazuje graficznie mój ping, często pojawiają się tam czerwone pionowe kreski, który symbolizują utracone pakiety co całkowicie uniemożliwia grę...
  • Poziom 27  
    Pokaz zakładkę zabezpieczenia.
  • Poziom 2  
    Oto moja zakładka firewalla:

To co pogrubione - jest włączone w tym momencie.

Firewall
    :
    Enabled Disabled

(WARNING: If you enabled Firewall, the modem can block such attack:Denial of Service, SYN Flooding, Ping of Death, TearDrop...etc)

SPI
    :
    Enabled Disabled

(WARNING: If you enabled SPI, all traffics initiated from WAN would be blocked, including DMZ, Virtual Server, and ACL WAN side.)