Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka do telefonu Xperia V

megabajt 24 Gru 2013 00:02 3297 3
 • Ładowarka do telefonu Xperia V

  Witam. Chciałbym przedstawić wykonaną przeze mnie ładowarkę "stację" do telefonu Xperia V. Posiadacze takiej słuchawki po pierwsze wiedzą coś na temat codziennego zdejmowania klapki od micro USB a po drugie wiedzą jaka jest cena fabrycznej (akurat w tej chwili sprawdziłem na Alegro i jest jedyna sztuka za bagatela 288zł ) Wykonałem ją z dwóch kawałków plexi wyjętego z uszkodzonej matrycy, z podpórki w którą wmontowałem gold piny wyjęte ze złącza LPT1, przylutowane do sprężystych styków wyjętych z przekaźnika MT-6. Styki wyprowadziłem przewodami do gniazda USB z wylutu, a dla podniesienia wizualnego efektu, płytkę czołową z plexi pomalowałem i podświetliłem diodą.
  Ładowarka do telefonu Xperia V Ładowarka do telefonu Xperia V Ładowarka do telefonu Xperia V Ładowarka do telefonu Xperia V
  "Stację" zasilam ładowarką dołączoną do telefonu, jedynie musiałem dorobić kabelek wykorzystując do tego celu przedłużacz USB, ale nie odbyło się to bez jego przeróbki gdyż po podłączeniu dioda ładowania w telefonie zamiast ciągle świecić, pulsowała, więc dodatkowo parę kabelków zielony i biały zaangażowałem do zasilania łącząc do czarnego i czerwonego uzyskując większy przekrój kabli. Przy takiej przeróbce mogę nie tylko ładować ale i oglądać zdjęcia, filmy i wszystko jest OK. Obecnie stawiam telefon z włączonym WiFi, a jeśli jest potrzeba komunikuję się z nim poprzez przeglądarkę komputera.


  Zainteresowanych informuję o polaryzacji styków którą pokazuję na poniższych zdjęciach.
  tę wiedzę zaczerpnąłem z innego forum. pozdrawiam.
  Ładowarka do telefonu Xperia V
  Ładowarka do telefonu Xperia V

  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  O autorze
  megabajt
  Poziom 9  
  Offline 
  megabajt napisał 44 postów o ocenie 9, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Kornowac. Jest z nami od 2005 roku.
 • #2
  drk84
  Poziom 11  
  Wygląd spoko. Ważne ze spełnia Twoje oczekiwanie tego urządzenia.
  W jaki sposób łączysz się z telefonem przez przeglądarkę internetowa?
 • #3
  megabajt
  Poziom 9  
  witam.
  łączę się w sieci domowej za pomocą "apki" zainstalowanej w telefonie: WiFi File Transfer pro a fajna też jest WiFi File explorer pro. Uruchamiasz ją w telefonie a w komputerze otwierasz przeglądarkę (np ja używam Firefoxa) wpisujesz adres który wyświetli się w telefonie i następuje synchronizacja. Mamy wówczas wgląd do wszystkich plików, do kopiowania, usuwania i.t.d.
  pozdrawiam.
 • #4
  drk84
  Poziom 11  
  Mam Xperie Z i zastanawiam się czy twój pomysły z ładowarką sprawdzi się z tym modelem.