Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Naprawę podświetlenia radia samochodowego Pioneer

vcv10 24 Gru 2013 00:57 1314 0
  • #1 24 Gru 2013 00:57
    vcv10
    Poziom 8  

Radio to Pioneer DEH-P825R.

[Zlecę] Naprawę podświetlenia radia samochodowego Pioneer

Jestem z nim emocjonalnie związany od lat ponad ośmiu i tylko z nim chcę przemierzać świat ;)

Od pewnego czasu podświetlenie zaczęło słabnąć, dochodząc do stanu w którym po godzinie użytkowania wyświetlacz przestawał świecić (ciemniał i zupełnie tracił kontrast). Na mój laicki umysł coś się rozgrzewa/przegrzewa, upośledzając tym samym funkcję wyświetlacza.

Zajął się tym znajomy niby-elektronik, co to wszystko potrafi (niestety tylko wg niego). Wiele nie pomogło, wręcz nic się nie zmieniło. Następnie przez pół roku zajmowała się tym firma naprawiająca różne sprzęty RTV. Pół roku, bo wiecznie nie mieli czasu, lub wynajdywali coraz to nowsze wymówki, dlaczego jeszcze nie jest zrobione. Nazwę i lokalizację litościwie przemilczę.

W końcu naprawili, było świetnie (wyraźnie i jasno) - szkoda, że tylko przez jakieś dwie minuty. Następnie wyświetlacz zgasł i więcej nie zaświecił. Naprawa reklamacyjna pomogła na tyle, że radio zaczęło świecić, ale nie widać wszystkich znaków na wyświetlaczu (po dociśnięciu pojawiają się). Firma twierdzi, że wszystko działało i na pewno zostało uszkodzone w transporcie. A ja twierdzę, że jak się czegoś nie umie, to nie należy się za to brać, w związku z czym nie mam już ochoty na kontakt z w/w ludźmi.

Teraz do meritum :

1) posiadam drugi (sprawny) panel od innego Pioneera, gdzie luminofor (tak się to podobno nazywa) działa i ładnie podświetla. Niestety panel jest od innego radia i z moim nie współpracuje, a do tego ma inny kolor podświetlenia.

2) szukam osoby/firmy, która podejmie się przywrócenia funkcji życiowych mojemu panelowi (nawet przy zużyciu tego drugiego, który dostarczę), dając na swą pracę gwarancję - nie oczekuję cudów, obietnic i dożywotnich zobowiązań - chciałbym jedynie mieć znów sprawny sprzęt, który bardzo lubię.

3) przy okazji mile widziany przegląd i czyszczenie radia - tak, żeby odtwarzało CD, bo miewa z tym problemy

Z góry dziękuję za wszelkie namiary i dobre chęci.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME