Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung ue40eh5020/Pioneer BDP - połączenie urządzeń

repomen 24 Gru 2013 01:20 2754 15
  • #1 24 Gru 2013 01:20
    repomen
    Poziom 6  

Witam, mam problem z połączeniem tv samsung ue40eh5020 z zestawem HTP-073 (VSX-324K, S11A-P, S22W-P), posiadam do tego również odtwarzacz blu-ray bdp-160 ale nie chce go podłączać. Problem polega na tym iż podłączałem tv (postępuję według instrukcji schematu w książeczce) z amplitunerem kablem optycznym (nie daje dźwięku) oraz kablem chinch i niestety nie mogę uzyskać dźwięku w głośnikach w kinie. Daje rade jeżeli podłącze pod kabel euro ale wtedy jakość jest mizerna tego dźwięku i bardzo bym chciał najlepiej przez ten kabel optyczny. Bo chyba nic nie wadzi jeżeli chcę nie podłączać odtwarzacza blu-ray do mojego zestawu? (czy musi być do tego jakiś odtwarzacz podłączony np ps3 lub właśnie ten bdp-160) Bardzo proszę o pomoc, mogę zrobić foto tył tv oraz amplitunera jeżeli to pomoże.

0 15
  • Sklep HeluKabel
  • #2 24 Gru 2013 01:32
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Tylko, że dowcip polega na tym, że dźwięk na wyjściu cyfrowym w tv, pojawia się tylko wtedy, jeśli korzystasz z wbudowanego dekodera DVB-T w tym tv, jeśli podłączysz BR do tv, to na wyjściu optycznym tv NIE będziesz miał żadnego dźwięku.

0
  • #3 24 Gru 2013 07:47
    Polon_us
    Poziom 40  

Nie widzę żadnego powodu, abyś nie mógł wykorzystać kabla optycznego pomiędzy tym telewizorem a wzmacniaczem. Tak swoją drogą, to nie jest jedyna droga przesłania cyfrowego sygnału audio z TV do wzmacniacza. Ale nie chcę tu mieszać w tej chwili. Również nie powinno być kłopotu z podłączeniem odtwarzacza BD, ale to później, najpierw połączenie optyczne.

Mając podłączony przewód optyczny pomiędzy telewizorem a wzmacniaczem wykonaj:

Telewizor:
    1 - w menu "Wybór głośników" ustaw "Głośniki zewnętrzne"
    2 - w menu "Dźwięk -> Dodatkowe ustawienia -> SPDIF wyjście - ustaw Dolby Digital
    3 - ustaw jakąś stację TV - najlepiej nadawaną w DD

Wzmacniacz :

1 - ustaw wejście TV (wejście optyczne jest skojarzone z tym urządzeniem)
    2 - we wzmacniaczu ustaw Auto Surround(panel przedni wzmacniacza) na początek, później po uzyskaniu dźwięku będziesz mógł eksperymentować z ustawieniami wzmacniacza dalej.

Powodzenia :)

Czekam na info :)

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 24 Gru 2013 14:30
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Polon_us napisał:
    2 - w menu "Dźwięk -> Dodatkowe ustawienia -> SPDIF wyjście - ustaw Dolby Digital

A, co zrobi, jak/jeśli stacja telewizyjna DD nie przesyła, i dostępne jest jedynie PCM?.

0
  • #5 24 Gru 2013 14:45
    Polon_us
    Poziom 40  

W takim przypadku - zgodnie z instrukcją - telewizor przełączy się na PCM. Jeżeli telewizor wykryje DD - z powrotem włączy Dolby Digital.

Wszystkie tak działają - kolega tego nie wie?

0
  • #6 24 Gru 2013 15:24
    repomen
    Poziom 6  

Polon_us napisał:
    Nie widzę żadnego powodu, abyś nie mógł wykorzystać kabla optycznego pomiędzy tym telewizorem a wzmacniaczem. Tak swoją drogą, to nie jest jedyna droga przesłania cyfrowego sygnału audio z TV do wzmacniacza. Ale nie chcę tu mieszać w tej chwili. Również nie powinno być kłopotu z podłączeniem odtwarzacza BD, ale to później, najpierw połączenie optyczne.

Telewizor:

Wzmacniacz :

2 - we wzmacniaczu ustaw Auto Surround(panel przedni wzmacniacza) na początek, później po uzyskaniu dźwięku będziesz mógł eksperymentować z ustawieniami wzmacniacza dalej.

Witam, robię jak mi napisałeś w 1 podpunkcie (w Telewizor:) i ustawiam na zewnętrzne ale niestety jak próbuję ustawić dd to niestety nie mogę tego wybrać tylko pcm. Dziś jeszcze próbowałem podłączyć kablem chinch i jack i też działa no ale kiepska jakość. We wzmacniaczu ustawiłem żeby rozpoznawał hdmi. Natomiast we wzmacniaczu mam 2 punkt IMPUT ASSIGN > tylko punkt a. Analog Input natomiast nie ma więcej, b. Powinien być Optical Input ale nie ma takiego czegoś jest tylko ten a. W całym menu wzmacniacza mam tylko 4 podpunkty z czego 1. ustawienia głośników tzn. moc, 2. to ten input czyli te połączenia ale posiadam tylko ten analog, nie wiem jakby nie czytał innych, 3. auto wyłączenie, 4 hdmi setup, jak pisałem wyżej żeby dźwięk z telewizora był transmitowany przez kabel hdmi do amplitunera. Kolega który jest tak trochę więcej obcykany mówił że np we wzmacniacz denon, harman kardon wystarczyło że się podłancza kabel optyczny to automatycznie przekierowywuje głos z tv na głośniki z kina, a z tym pionierem natomiast jest problem. Bardziej chyba wina tego wzmacniacza niż tv. Sry za kłopot i wesołych świąt

Dodano po 3 [minuty]:

repomen napisał:
    Polon_us napisał:

Telewizor:

Wzmacniacz :

Witam, robię jak mi napisałeś w 1 podpunkcie (w Telewizor:) i ustawiam na zewnętrzne ale niestety jak próbuję ustawić dd to niestety nie mogę tego wybrać tylko pcm. Dziś jeszcze próbowałem podłączyć kablem chinch i jack i też działa no ale kiepska jakość. We wzmacniaczu ustawiłem żeby rozpoznawał hdmi. Natomiast we wzmacniaczu mam 2 punkt IMPUT ASSIGN > tylko punkt a. Analog Input natomiast nie ma więcej, b. Powinien być Optical Input ale nie ma takiego czegoś jest tylko ten a. W całym menu wzmacniacza mam tylko 4 podpunkty z czego 1. ustawienia głośników tzn. moc, 2. To ten input czyli te połączenia ale posiadam tylko ten analog, nie wiem jakby nie czytał innych, 3. Auto wyłączenie, 4 Hdmi setup, jak pisałem wyżej żeby dźwięk z telewizora był transmitowany przez kabel hdmi do amplitunera. Kolega który jest tak trochę więcej obcykany mówił że np we wzmacniacz denon, harman kardon wystarczyło że się podłancza kabel optyczny to automatycznie przekierowywuje głos z tv na głośniki z kina, a z tym pionierem natomiast jest problem. bardziej chyba wina tego wzmacniacza niż tv. Sry za kłopot i wesołych świąt

Aha i jeżeli np. tv i wzmacniacz mam podłączony kablem optycznym to muszę mieć odłączone pozostałe np. chinch i hdmi?

0
  • #7 24 Gru 2013 15:37
    intenso
    Poziom 38  

Na DD będziesz mógł wtedy przełączyć gdy odtworzysz film z Usb w DD lub Program z Dvbt,Ręcznie tego nie przestawisz gdy tv nie wykryje DD czy tez Dts,ręczne przestawienie jest dopiero możliwe po podaniu odpowiedniego sygnału do tv.
    Nie musisz mieć odłączonych innych przewodów które wymieniłeś,wystarczy ze pod wejście optyczne w amplitunerze przypiszesz odpowiednie źródło dźwięku np,blu-ray,sat,tv itp.

0
  • #8 24 Gru 2013 16:03
    repomen
    Poziom 6  

Powiem teraz tak, pendrive podłączyłem i jest git, na dobrą sprawę to moge na pendrive wrzucić film i z niego odtwarzać film i dźwięk wtedy jest ok, tak samo sprawa ma się z moim blu-ray też dźwięk jest ok. Pozostaje tylko dźwięk z tv na wzmacniacz i głośniki, mogę uzyskać przez euro i chinch>>jack, tylko gorsza jakość (bardzo cicho oraz prawie 0 basu, a na front zamiast standardowego małego głośniczka podłączyłem sobie starego altusa którego dostałem od ojca xD) Czyli pozostaje problem optyczny kabel/hdmi/chinch>>chinch nie może przekazać dzwięku z tv na wzmacniacz i kino. Aha podłączyłem jeszcze konsole ps3 ze wzmacniaczem wpierw kablem optycznym po nie udanej próbie przez hdmi i również nie mogłem przekierować dźwięku z konsoli na wzmacniacz i kino :???

0
  • #9 24 Gru 2013 16:09
    intenso
    Poziom 38  

Przypisz odpowiednie źródło do wejścia optycznego w amplitunerze.

0
  • #10 24 Gru 2013 16:12
    repomen
    Poziom 6  

intenso napisał:
    Na DD będziesz mógł wtedy przełączyć gdy odtworzysz film z Usb w DD lub Program z Dvbt,Ręcznie tego nie przestawisz gdy tv nie wykryje DD czy tez Dts,ręczne przestawienie jest dopiero możliwe po podaniu odpowiedniego sygnału do tv.
    Nie musisz mieć odłączonych innych przewodów które wymieniłeś,wystarczy ze pod wejście optyczne w amplitunerze przypiszesz odpowiednie źródło dźwięku np,blu-ray,sat,tv itp.

Ok by było ale niestety we wzmacniaczu nie mogę przypisać odpowiedniego zródła dźwieku, pomimo tego że np chinch i optyczny jest podłączony to mi pokazuję analog input a nic innego nie pokazuję.

0
  • #11 24 Gru 2013 16:18
    intenso
    Poziom 38  

repomen napisał:

ok by było ale niestety we wzmacniaczu nie mogę przypisać odpowiedniego zródła dźwieku, pomimo tego że np chinch i optyczny jest podłączony to mi pokazuję analog input a nic innego nie pokazuję

nie ma takiej możliwości aby nie można bylo przypisac sobie wejscia optycznego do danego źródła o to dowód storna 20 Link

0
  • #12 24 Gru 2013 16:27
    repomen
    Poziom 6  

intenso napisał:
    repomen napisał:

ok by było ale niestety we wzmacniaczu nie mogę przypisać odpowiedniego zródła dźwieku, pomimo tego że np chinch i optyczny jest podłączony to mi pokazuję analog input a nic innego nie pokazuję

nie ma takiej możliwości aby nie można bylo przypisac sobie wejscia optycznego do danego źródła o to dowód storna 20 Link

Ok, mogę tam przypisać pod cd lub tv, jeżeli dobrze rozumiem jak chce mieć przez chiche to cd a jeżeli przez optyczny kabel to tv?

0
  • Pomocny post
    #13 24 Gru 2013 19:54
    intenso
    Poziom 38  

Posłuchaj możesz sobie nawet i pod komendę bd na pilocie wpiąć tv,tylko musisz wejście optyczne pod ta komendę przypisać.
    Podepnij sobie tv pod optyczne wejście włącz w amplitunerze tv jako źródło -wciśnij na pilocie amplitunera signal select i wybierz o1 czyli optical 1 i powinno działać. :wink:

0
  • Pomocny post
    #14 25 Gru 2013 07:21
    Polon_us
    Poziom 40  

repomen napisał:
    2 punkt IMPUT ASSIGN > tylko punkt a. Analog Input natomiast nie ma więcej, b. Powinien być Optical Input ale nie ma takiego czegoś jest tylko ten a. W całym menu wzmacniacza mam tylko 4 podpunkty z czego 1. ustawienia głośników tzn. moc, 2. to ten input czyli te połączenia ale posiadam tylko ten analog, nie wiem jakby nie czytał innych, 3. auto wyłączenie, 4 hdmi setup,

Z tego tekstu wynika, że kolega wszedł w tzw. "Home Menu" wzmacniacza. Nie ma takiej potrzeby w tym momencie. Te menu uaktywnia się, kiedy wciśnie się na pilocie po kolei Receiver - Power, klawisz Receiver poniżej i Home Menu. Proszę tego nie robić - użyć tylko klawiszy Receiver.

Polon_us napisał:

Napisałem wyraźnie, że wejście optyczne jest fabrycznie skojarzone (przypisane, powiązane uzależnione) z wejściem oznaczonym TV. Jeżeli na wyświetlaczu wzmacniacza pojawi się napis TV to oznacza, że wejście optyczne zostało uaktywnione. Te wejście można ustawić za pomocą klawiszy Select Input - czy to na panelu wzmacniacza, czy na pilocie.

Polon_us napisał:
    2 - we wzmacniaczu ustaw Auto Surround(panel przedni wzmacniacza)

Proszę również o tym nie zapomnieć.

repomen napisał:
    a z tym pionierem natomiast jest problem

Bez urazy, tu raczej mała znajomość obsługi tego wzmacniacza ma znaczenie. Ale dojdziemy po kolei do rozwiązania.

Kabel HDMI może być wykorzystany, aby przesłać sygnał audio z TV do wzmacniacza - obydwa urządzenia wspierają tę funkcję. Kolega repomen musi się zdecydować w którą stronę chce iść - optyczny czy HDMI. Jeśli HDMI, to proszę pamiętać, że musi być użyty kabel standardu HDMI 1.4a

0
  • #15 26 Gru 2013 17:00
    repomen
    Poziom 6  

Ok już wszystko działa, chcę podziękować wam intenso i Polon_us :) a więc próbowałem przypisać do tv kabel optyczny i nie dawało rady, ale przypisałem do cd oraz w ampli wybrałem cd i wszystko działa ! dziękuje wam jeszcze raz, trzeba było pogłówkować jednak trochę :P

0
  • #16 26 Gru 2013 17:14
    intenso
    Poziom 38  

Fajnie ze się udało .

P.S. Kolega chyba dopiero doszedł do siebie po świętach :D
    Najlepszego.

0