Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet Radiowy - Posiadam internet radiowy i potrzebuję zrobić WiFi.

24 Gru 2013 06:38 1866 2
  • Poziom 11  
    Witam,

jestem "szczęśliwym" posiadaczem internetu radiowego. Ostatnio kupiłem sobie laptopa, a laptop na kabelku to przecież przegięcie i mam do was koledzy pytania.

Jak zrobić sieć WiFi w domu?

Posiadam internet radiowy do którego łączą się za pomocą loginu i hasła. Jeśli to coś pomoże, gdy się połączę jest napisane "Połączenie szerokopasmowe"

Routery jakie posiadam do tego to:

- OvisLink AirLive (WL-5450AP) - za pomocą którego do tej pory łączyłem się z internetem. Jest podłączona do niego antena na zewnątrz domu.

-TP-LINK TL-WA500 - dodatkowy router, którym chciałbym udostępniać WiFi.

Jak to Panowie zrobić? Jak podłączyć, jak skonfigurować? Proszę naprawdę łopatologicznie odpowiedzieć.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przewód od WL-5450 podpinasz do portu WAN TL-WA500.
    Na porcie WAN ustawiasz połączenie tak samo jak obecnie na komputerze (zapewne PPPoE).
  • Poziom 11  
    Może prościej.
    Domyślam się, że OvisLink WL-5450 działa w trybie Client.
    Ustaw OvisLinka na model połączenia WISP i skonfiguruj aby był serwerem DHCP.
    Drugi router ustaw w tryb AP oraz zmień ustawienia tak aby miał statycznie IP [i zapamiętaj] najlepiej z puli OvisLinka i koniecznie wyłącz DHCP.
    Przetestuj czy się łączysz z mim po WI-FI. Następnie połącz obydwa urządzenia kablem umieszczonym w portach LAN.
    I koniec