Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 306 1.6 99r - Nowa stacyjka i czy będzie działać z immo ?

borys12343 24 Dec 2013 10:23 7200 20
    borys12343
    Level 10  
    U mnie w samochodzi stacyjka nie odbija i chce wymienić stacyjke na Peugeot 306 1.6 99r - Nowa stacyjka i czy będzie działać z immo ?

I oto moje pytania:
    1. Jak podłącze ją to jak zrobić aby immobilizer dopasować do tych kluczyków i centralny zamek oraz czy sie da ?

Dotychczasowy kluczyk o auta i tylko jeden coś szwankuje i muszę go zmienić, dlatego chce zmienić stacyjke wraz z kluczykami.(Nie mam innych, bo autko kupiłem tylko z jednym.)
    żałosna udręka
    Level 34  
    A tam jest immo, czy tylko kod się wstukuje?
    borys12343
    Level 10  
    Tak mi sie wydaje że jest. Bo na stacyjke taką plastikową nakładke sie nakłada i tam jest jakis chip. Oraz w kluczyku jest chip i na zasadzie podczerwieni prawdopodobnie działa. Ale nie jestem pewien. Chyba że ten chip (2cm x 2cm) to nie immobilizer?

Jaki kod ?
    Erwin123
    Level 26  
    Czyli nie masz klawiatury kodowej na tunelu? nie odpalasz auta z kodu ? , wiec to zwykły immobilizer.
    borys12343
    Level 10  
    Żadnego kodu nie muszę podawać. Po prostu otwieram centralnym zamkiem auto wchodzę, wkładam kluczyk przekręcam i odpalam. Bardzo bym prosił tłumaczyć jak dla laika.
    User removed account
    User removed account  
    borys12343
    Level 10  
    Czyli jak przełożę grot z nowego kluczyka do starego pilota to będzie działać ?

Sorry za może dla was głupie pytanie, ale co to jest CPH?
    ECU – Electronic Control Unit - o To chodzi ?

Chyba, że istnieje inna możliwość...Np rozebranie stacyjki i zrobienie tego co nie odbija kluczyka przy rozruchu (trzeba cofać). Czy raczej tego sie juz nie da zrobić ?
    kwantor
    Level 38  
    borys12343 wrote:
    Czyli jak przełożę grot z nowego kluczyka do starego pilota to będzie działać ?

Tak, bo pętla immo kontaktuje się drogą indukcji z "pastylką", a nie z żelastwem kluczyka.
    Karaczan
    Level 41  
    Za odbijanie kluczyka na ogól odpowiada wkład elektryczny stacyjki, czyli to białe za metalowym na fotce ;)
    Choć nie wiem jak w Peugeotach z tym jest, ale myślę że tak samo.
    borys12343
    Level 10  
    Może się orientujecie ile może kosztować dorobienie kluczyka takiego z immo ? . Bo mam jeden tylko i czy można.

Nie posiadam żadnego kodu aby udać się do ASO.(tej karty co dają przy zakupie auta)
    żałosna udręka
    Level 34  
    Klucz surówka 30, dorżnięcie 30, transponder 30, kod z ASO 100-150, plus usługa dopisania do samochodu, razem parę stówek.
    borys12343
    Level 10  
    Jest możne możliwość całkowitego odpięcia immo ? Aby działał zamek centralny i odpalało auto.
    kwantor
    Level 38  
    borys12343 wrote:
    Jest możne możliwość całkowitego odpięcia immo ? Aby działał zamek centralny i odpalało auto.

Jest zawsze, ale to też kosztuje..
  • Helpful post
    Karaczan
    Level 41  
    Zawsze można przełożyć pilot i transponder do nowego grota.
    Wtedy nic kodować nie trzeba.
    Ew jak kluczyki są nie otwieralne to wyciąć ten kawałek z transponderem i przykleić bezpośrednio do cewki. Minus tego rozwiązania taki że auto odpali z każdym kluczykiem pasującym do stacyjki, a nawet tymi nie pasującymi, czyli z łamakiem ;)
    kwantor
    Level 38  
    Teraz już pomału przestają kraść stare gruchoty.
    Pomysł jest dobry z tym przyklejeniem transpondera, możesz dodatkowo zrobić odcięcie pompy na jakimś PK i kontaktronie sterowane magnesem w wiadomym tobie miejscu. Takie zabezpieczenie może być o wiele skuteczniejsze od oryginału.
    Surowcy sobie kupisz i dorobisz kilka kluczyków.
    melas
    Level 31  
    Więc tak godzinka roboty jak dla ciebie: Kupujesz stacyjkę z kluczem może być sam grot tą w samochodzie wkładkę wyciągasz (nie powiem jak bo za dużo byś wiedział ale szybko znajdziesz w necie) z kupionej stacyjki wyciągasz wkładkę bo tam jest mechanizm cofający przekładasz groty w pilocie, bo immo jest na płytce razem z pilotem także nic nie przykleisz to pętelki, składasz i po robocie jedynie do drugiego grota oryginała zostaje załatwić jakąś obudowę do otwierania drzwi. Robiłem w ubiegłym tygodniu takiego puga razem z wymianą rozruchu.
    borys12343
    Level 10  
    Quote:

Więc tak godzinka roboty jak dla ciebie: Kupujesz stacyjkę z kluczem może być sam grot tą w samochodzie wkładkę wyciągasz (nie powiem jak bo za dużo byś wiedział ale szybko znajdziesz w necie) z kupionej stacyjki wyciągasz wkładkę bo tam jest mechanizm cofający przekładasz groty w pilocie, bo immo jest na płytce razem z pilotem także nic nie przykleisz to pętelki, składasz i po robocie jedynie do drugiego grota oryginała zostaje załatwić jakąś obudowę do otwierania drzwi. Robiłem w ubiegłym tygodniu takiego puga razem z wymianą rozruchu.

Tak zamierzam zrobić, ale obawiam się że ten pilot co teraz mam to raz działa a raz nie tzn.Byłem u gościa który ma przyrząd do sprawdzania pilotów tego typu. Na początku nie działał, później wsadził nową baterie także nie działał. Gdy wsadził starą baterie to zaczął działać na podczerwień. (W środku niby te układy były ok, nie poprzepalane itp)

Quote:

Ew jak kluczyki są nie otwieralne to wyciąć ten kawałek z transponderem i przykleić bezpośrednio do cewki.

Kluczyk się rozbiera, tylko jak nie działa poprawnie pilot, to i tak nic nie da przełożenie samego grota ?

Co o tym sądzicie o tej dziwnej sprawie ?
    kwantor
    Level 38  
    To zależy, czy pilot współpracuje z blokadą ECU, czy realizuje tylko centralny zamek.
    Tutaj, już nie znam szczegółów.
    borys12343
    Level 10  
    Quote:
    Nie wiem co ale za dużo kombinujesz albo daj komuś niech podleczy ci pilota bo za chwile będziesz krzyczał o pomoc bo samochód nie odpala immo blokuje. Przełóż sam grot i nie kombinuj

Jutro pilot wiozę do fachowca zeby naprawił go, bo z tego co zauważyłem raz łaczy a raz nie.

A groty tylko zmienię i już.
    borys12343
    Level 10  
    Dałem inna stacyjkę, a grot przełożyłem i wszystko działa.

Dzięki wszystkim za pomoc.