Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop, Sony vaio, svf152a29m, podpięcie kabla od głośników

24 Gru 2013 12:21 1686 9
  • Poziom 7  
    Witam,

Mam problem z podpięciem kabla od głośników do laptopa.
    Kiedy laptop jest podłączony do zasilania i chce podłączyć kabel żeby posłuchać muzyki to pojawia się okropnie głośny dźwięk. Jest podobny do tego kiedy dotyka się dżeka tylko, że sto razy głośniejszy i nie do wytrzymania. Kiedy kabel jest już podpięty to nie jest to tak głośne ale jednak przeszkadza to w słuchaniu. Odkryłam także, że jeśli odłączę laptop od zasilania to już się tak nie dzieje. Jedynie przy słuchaniu muzyki słuchać szumy.
    Niedawno kupiłam laptopa i troszkę mnie denerwuje, że już muszę dostosowywać się do jakiś komplikacji. Chciałabym strasznie coś z tym zrobić. Trzeba iść do serwisu czy samemu coś można zdziałać? (oczywiście sama przy tym nie będę majstrować)

Bardzo proszę o podpowiedzi ; )
  • Spec od komputerów
    Mortiszja napisał:
    Witam,

Mam problem z podpięciem kabla od głośników do laptopa.

O jakich głośnikach mowa?
  • Poziom 7  
    Nie wiem czy głośniki mają tu coś wspólnego z problemem. Podłączałam też do innych. W sumie były od tego samego przedstawiciela, ale jednak różne. Głośniki - Creative inspire 2.1 2400
  • Poziom 43  
    Coś mi się wydaje, że problem jest z uziemieniem, i tu mam pytania:
    1. czy instalacja elektryczna w mieszkaniu jest "zerowana" gniazdka elektryczne z tz. bolcem, i oczywiście czy to jest sprawne?.
    2. czy ładowarka laptopa ma wtyczkę sieciową z bolcem?
    3. pytanie jak punkt 2, ale dotyczy głośników (zakładam że są one aktywne ze wzmacniaczem)
  • Poziom 7  
    Posiadam w domu gniazdka z bolcem lecz sam zasilacz jest bez uziemienia. Gdy odłączam zasilacz od komputera problem ustaje.
  • Poziom 7  
    Podobnie, ale ja posiadam oryginalny zasilacz dołączony do laptopa. Nie jakąś chińską podróbkę. Czy jest możliwe aby taki zasilacz mógł nie spełniać norm ?
  • Poziom 7  
    Na słuchawkach jak najbardziej jest wszystko ok. Być może zasilacz, który dostałam do laptopa od nowości jest jakiś felerny. Spróbuję go jeszcze wymienić, gwarancja się jeszcze nie skończyła więc myślę, że nie szkodzi spróbować. Jeśli to nie pomoże, zakupię to magiczne urządzenie i napiszę czy mój problem się zakończył. Dziękuję ślicznie za pomoc i pozdrawiam :)
  • Moderator - Komputery Serwis
    Nie jest to wina zasilacza. Na nowym będzie to samo.