Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson BX305FW Pl - Nie rozpoznaje kartridży i zgłasza zacięcie papieru

24 Gru 2013 15:16 2151 2
  • Poziom 9  
    Witam
    mam problem z drukarką Epson Stylus Office BX305FW Plus. Po włączeniu urządzenia następuje sprawdzenie pojemników z tuszem niestety na wyświetlaczu drukarki zostaje wyświetlony błąd problem z rozpoznaniem kartridży i prośba o ich wymianę po na ciśnieniu przycisku ok następuje przesuniecie się karetki z kartridżami w lewo i wyświetlanie kolejnego błędu problem z zaciętym papierem komunikat zawiera także sugestie, by podnieść skaner i wyjąć zacięty papier. Co do pierwszego błędu próbowałem z dwoma kompletami zamienników i wiecznymi kartridżami wszystkie kartridże resetowałem kilkukrotnie styki drukarki i kartridży czyściłem Izopropanolem
    po mimo wielu prób nie udało mi się dojść do tego, by drukarka rozpoznała, choć jeden kartridż.
    Według tego co twierdzi producent drukarka obsługuje dwa typy kartridży ja używam
    1281 - 1285, ponieważ mam drugą drukarkę konkretnie Epson s22, która obsługuje te kartridże i mogłem sprawdzić czy użyte kartridże są sprawne okazały być się sprawne. Drugi problem jest nieco gorszy, bo nie zauważyłem żadnego zaklinowanego papieru i raczej wszystkie rolki obracają się. Myślę, że zostały uszkodzone czujniki, ale z doświadczenia wiem, że strzelanie typu może to kończy się kosztowną metodą prób i błędów drukarka dotarła do mnie okrężną drogą, więc nie wiem praktycznie nic o niej.
  • Poziom 9  
    Czy mógłby ktoś polecić jakiś serwis oczywiście nie chodzi mi o oficjalny serwis epsona bo w takowym za same oryginalne tusze rachunek wyniesie przeszło 100 zł
  • Poziom 10  
    Jeżeli szukasz kogoś do naprawy drukarki, to warto dodać w jakim mieście