Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kierunkowa antena - nie mogę złapać mux 2 na antenie kierunkowej, we włocławku

24 Gru 2013 15:29 2298 7
  • Poziom 13  
    Jak w temacie. Problem leży dokładnie w złapaniu sygnału jakiegoś z mux 2-polsat itp.nie mam pojęcia jak tą antenę ustawić. Wzmacniacz ma 17-24db,więc gdzie mogę skierować tą antenę aby złapać na tej sile mux 2 z Włocławka, dorzucę zdjęcie anteny kierunkowa antena - nie mogę złapać mux 2 na antenie kierunkowej, we włocławku
  • Poziom 23  
    Kręć nią i patrz kiedy najlepiej odbiera.
    Ja miałem ustawioną w jedną stronę, wydawać by się mogło że najlepszą bo najbliżej do wszystkich multipleksów. Jak przekręciłem w inne miejsce (inaczej niż wszyscy sąsiedzi) gdzie nie było w linii prostej żadnego nadajnika to odbiór wszystkich się poprawił. Ustawienie anteny to kwestia indywidualna.
    Ile zajmie pokręcenie kilka razy anteną o np. 45 stopni?
  • Poziom 43  
    niewolno2 napisał:
    We Wrocławiu jest tak mocny sygnał że wzmacniacz jest zbędny

Już nie mówiąc, o zdemontowaniu zasilacza i zastąpieniu go zwykłą wtyczką antenową.
  • Poziom 26  
    Witam serdecznie.

maniek1720 napisał:
    ...Wzmacniacz ma 17-24db,więc gdzie mogę skierować tą antenę aby złapać na tej sile mux 2 z Włocławka...

Kierunek na Sierpc mniej więcej. Dokładniej to kilka stopni w lewo od azymutu na Sierpc.
    Wzmacniacz w puszce antenowej zastąp symetryzatorem. Usuń zasilacz z jego wtyczką antenową zastępując ją zwyczajną wtyczką.
    Powodzenia!

Sebastian
  • Moderator
    Usunięcie wzmacniacza to podstawa działania.

We Włocławku są dwa nadajniki DVB-T:
    1. Przy Pl. Wolności jest "doświetlacz" MUX3 na kanale 39 moc 20W polaryzacja H
    2. Komin MPEC przy Płockiej - nadajnik MUX4 na kanale 46 z mocą 8 kW polaryzacja V.

Nie piszesz gdzie dokładnie mieszkasz, ale jeżeli blisko tych obiektów to ze wzmacniaczem przy antenie raczej nie będziesz miał stabilnego odbioru MUX-ów innych niż 3 i 4..

Z uwagi na ukształtowanie terenu odbiór Rachocina jest we Włocławku mocno utrudniony.
  • Poziom 13  
    po usunieciu wzmacniacza ciężko mi co kolwiek złapać tak szczerze mówiąc mieszkam blisko placu wolności brakuje mi już sił na to wszystko, chyba najlepiej bedzie jak wróce do cyfrowego polsatu jeszcze po kombinuje i zobacze, dzieki wszystkim za pomoc
  • Moderator
    I zapewne w tym jest problem, ze doświetlacz na Placu Wolności robi swoje.

Pozostaje tylko dokładnie sprawdzić całą instalacje. Sygnały tak z Trzeciewca jak i Rachocina są we Włocławku dość słabe i trzeba mieć naprawdę dobrą instalację.
    Podaj na PRV swoja pozycje...

Czy masz możliwość przekręcenia anteny na azymut 58 stopni - kierunek północno-wschodni i przeskanować RĘCZNIE kanały 29, 35 i 57? Cudów nie oczekuje ale warto sprawdzić....