Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Computar - Obiektyw kamery CCTV, wtyczka 4 pin

lis6502 24 Gru 2013 18:16 1989 7
  • #1 24 Gru 2013 18:16
    lis6502
    Poziom 16  

W mrocznych okolicznościach (wyprzedaż :P) wszedłem w posiadanie obiektywu do kamery przemysłowej. Z uwagi na brak kamery, chciałbym wykorzystać go jako obiektyw makro do aparatu, nie zagłębiając się w szczegóły takie jak sposób mocowania na korpusie aparatu czy coś( mam zwykłego kompakta i lubię czasem strzelić 2cm² w 10mpx, tyle że często aparat nie może złapać ostrości, co jest zrozumiałe).
    Problemem jest czteropinowa wtyczka. Niby w instrukcji obsługi rozpisany jest pinout, nie ma niestety nic na temat wartości napięć i prądów, jak i wyjaśnionych pojęć. Chcę otworzyć przysłonę, czym i pod które piny się podłączć? Jeśli to ważne, obiektyw jest typu 'auto iris', co jak dobrze kombinuję znaczy mniejwięcej tyle że sam dobiera ilość światła padającego na optykę kamery.

Pacjent:
    Computar - Obiektyw kamery CCTV, wtyczka 4 pin

0 7
  • #3 24 Gru 2013 22:59
    lis6502
    Poziom 16  

Hm, nie ukrywam że nie pomagasz odpowiadając nie na temat :> A kto ucieszyłby się z takiego obiektywu? Nówka sztuka, jeszcze z dekielkami na soczewkach ;)
    Ewentualnie wymienić na sprzęt o którym piszesz ?.
    Ten posiadany przeze mnie odpowiada mi pod tym kątem, że posiada regulację i zbliżenia i ostrości na dwóch manetkach i wierzę, że odpowiednio dobierając tryb pracy kompakta plus kręcąc manetkami ujmę moje mikrofografie w dobrej ostrości.

Niemniej, ponawiam pytanie o pinout wtyczki i zakresy prądowo-napięciowe dla poprawnej ich pracy.

0
  • #4 25 Gru 2013 10:46
    Pawel2420
    Poziom 30  

1.Obiektyw jest przeznaczony do kamery o wielkości matrycy do 1/3'. Jeśli w aparacie jest większa to nie będzie się nadawał.
    2. Przesłoną steruje kamera. W obiektywie jest elektromagnes. Jeśli przez uzwojenie "drive" będzie płynął określony prąd to przesłona się otworzy.

0
  • #5 25 Gru 2013 14:19
    lis6502
    Poziom 16  

Chyba niejasno określiłem co chcę zrobić- nie chcę zamieniać obiektywu aparatu na ten z kamery, tylko przez ten kamerowy patrzyć aparatem. Testowałem podobną konfigurację (inny obiektywy) i jest to skuteczne.
    Domyślam się jak to jest zbudowane w środku- pytałem o parametry prądu jaki jest potrzebny do wysterowania w/w elektromagnesu. Głupio byłoby upalić cewkę i zostawić oko zamknięte już na wieki.
    Co z wyprowadzeniem 'control'?

0
  • #8 11 Lip 2014 19:21
    lis6502
    Poziom 16  

Dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie- problem rozwiązałem w ten sposób że wymieniłem się na obiektywy ze znajomym- on jest zadowolony z automatycznego sterowania przesłoną, ja z bezobsługowego, bezkabelkowego obiektywu makro ;)

0