Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S II - Tylko 4 GB pamięci wbudowanej ?

24 Gru 2013 19:11 2895 21
  • Poziom 13  
    Witam .
    Kilka tygodni temu nabyłem Samsung Galaxy S2.
    Jest to model I-9100.
    Posiada on oryginalnego androida 4.1.2 .
    Wertując strony internetowe typu : mgsm.pl , wikipedia natknąłem się na informacje że ten telefon powinien posiadać 16 GB lub 32 GB pamięci wbudowanej .
    Niestety jakimś dziwnym trafem mój posiada zaledwie 4,11 GB.
    Pamięć USB : 4,11 GB
    Pamięć urządzenia : 1,97 GB

Więc gdzie jest to magiczne 16 GB ?
    Nawet sumując wychodzi nieco ponad 6 GB.
  • Poziom 19  
    najprawdopodobniej ten telefon był postawiony na nogi po bricku kosztem utraty pamięci USB...
  • Poziom 19  
    Czy telefon nie jest przypadkiem chińska podróbka? Na xda-developers wspominali coś o problemie z 4GB ale to dopiero po rotowaniu, skoro twierdzisz ze soft jest stockowy to obstawiam że masz chińczyka :)
  • Poziom 13  
    Nic nie można z tym zrobić ?

Dodano po 29 [sekundy]:

Nie nie jest to oryginalny SGS2 z orange.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    czyli tak jak podejrzewałem, ktoś nieumiejętny w nim grzebał, doprowadził do bricka telefonu, szczęśliwym trafem udało mu się go odratować ale kosztem utraty pamięci USB więc się go pozbył...

z tym już nic nie zrobisz, ten obszar pamięci jest utracony permanentnie
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Witam
    Przyłącze się do tematu bo też mama ten sam problem. Nie jestem jakimś znawcą i nigdy na to nie zwracałem uwagi ale u mnie w telefonie też pokazuje 4,11 GB. I z tego co czytałem na forach nie jest to problem bricka a nieudanego uaktualnienia softu który nie wykrywa partycji jakie są utworzone na telefonie. W większości tematów opisana była sytuacja z tak zwanym brickiem niepełnym ale po nim utracimy 2gb pamięci a nie 7,39 gb. Znalazłem taką stronę gdzie piszą że nie jest to wielki problem

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1776597

i tutaj kolejną która potwierdza to co napisałem powyżej jeśli chodzi o nieudaną aktualizację softu

http://forum.pcformat.pl/Samsung-Galaxy-S2-Pr...tualizacja-androida-z-ICS-4-0-4-na-JB-4-1-2-t

może ktoś ma jakiś pomysł lub zna rozwiązanie które może udostępnić na tym forum ????? (jest sporo postów z tym problemem ale rozwiązania niestety nie są opisane w języku polskim)
  • Poziom 13  
    Już straciłem nadzieje a tu taka wiadomość :)
    Może downgrade softu do ICS pomoże ?

Dodano po 10 [minuty]:

Ewentualnie wgranie jakiegoś Customa .
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Najlepiej zrobić downgrade do GB 2.3.4, 3 plikowym romem.
    Potem można wgrać JB z full wipe.
  • Poziom 13  
    A mógłbys podpowiedzieć jak to zrobić ?
    No i jeśli byłbyś tak miły podać dl do potrzebnych składnikow :)
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    downgrade robisz odinem, najlepiej według tego poradnika :

http://forum.android.com.pl/f168/wgrywanie-roma-w-za-pomocae-odina-69295/

tu masz listę stockowych romów do SII :

http://forum.android.com.pl/f168/spis-chronol...y-oficjalne-romy-wydane-przez-samsunga-67656/

ogólnie polecam się zarejestrować na tym forum, bardzo wiele ciekawych rozwiązań można tam znaleźć ;)
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Tutaj instrukcja wgrywania softu: LINK

Link do softu: LINK
    Hasło sampro.pl
  • Poziom 13  
    Dzięki ci bardzo ! :)
    Powiedz mi tylko który rom wybrać i sflashowac.
    Zarejestrowalem się na androidnow i tam znalazłem taką listę :
    http://forum.androidnow.pl/threads/1361-Stock-owe-(oryginalne)-romy-dla-SGS-2-GB-ICS-JB
    Powiedz mi który z GB wybrać ?
    Czy po downgrade flashować odinem JB czy poprzez aktualizację WI-FI ?

Dodano po 1 [minuty]:

ado81 Dzięki za odpowiedź . Już zabieram sie za flash. Ten rom o podałeś jest GB tak ?
    Czy up-a do JB wgrać też przez Odina ? Jesli tak masz może jakiegoś packa ?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    najpierw zrób downgrade ;)

krok po kroku :

-pobierz odina, najlepiej : odin3 v1.85 - najstabilniejsza wersja do flashowania SII
    -pobierz rom, najlepiej ten : Android 2.3.6 - 3 plikowy - listopad 2011, (MULTI CSC)

potem jeśli koniecznie chcesz JB to polecałbym za pomocą odina, jest jeszcze jeden sposób, zawsze możesz wrzucić custom ROM'a ;)
  • Poziom 13  
    Wolałbym jednak oryginalnego softa od Samsunga .
    Jeśli wgram go przez odina (JB) znów pojawi się ten problem ?
  • Poziom 19  
    jest duże prawdopodobieństwo że znowu się pojawi, aczkolwiek spróbuj, jeśli znowu będziesz miał ten sam problem zrób ponownie downgrade za pomocą odina ;)

i nie bój się, wgrywasz stockowe ROM'y więc ryzyko uceglenia jest minimalne, w razie czego wal śmiało ;)
  • Poziom 13  
    Dzięki wielkie , już zabieram się do pracy :)
    Dziękuję bardzo, powędrowało do Ciebie właśnie 30 pkt.
    Gdy będę miał problem odezwę się na PW .
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Nie powinien się pojawić.
    Na GB wgraj TEN soft, przy pierwszym uruchomieniu wejdź w recovery i zrób full wipe i powinno być wszystko ok.
  • Poziom 19  
    dzięki wielkie, w razie co wal śmiało czy w temacie czy na priv ;)

Wesołych Świąt ;)

/edit : a i właśnie, po każdym wgraniu ROM'a zrób wipe : wejdź w recovery (vol +, home, power) i wybierz : wipe data/factory reset oraz wipe cache partition ;)
  • Poziom 13  
    Okej dzięki wielkie .
    ado81 tobie także dziękuję, 10 pkt leci do Ciebie (dałbym Ci też 30 ale niestety 10 mi zostało ) :)
    Czyli po wgraniu GB uruchomić recorvery zrobić wipe, uruchomić telefon, wyłączyć telefon i sflashowac JB ?
  • Poziom 20  
    Dziękuję bardzo.
    Po flashu GB nie musisz robić wipe ponieważ już same wgranie 3 plikowca robi factory reset ale jak wgrasz JB musisz zrobić wipe ponieważ 1 plikowiec tego nie robi.
  • Poziom 2  
    Witam

iceman994 napisz jeśli tobie się udało coś z tym zrobić. Jak już wspominałem mam identyczną sytuację i też chciałbym uzyskać niedostępne miejsce w pamięci USB. Trochę się boję że coś spartolę i będzie cegła nie telefon :P Jeśli już coś zdziałałeś to jak możesz to napisz konkretnie co zrobiłeś krok po kroku bo widzę że jest w tym wypadku sporo różnych możliwości i sam już nie łapię o co kaman
  • Poziom 13  
    Witaj,
    Zrobiłem downgrade odinem . Zainstalowałem polecanego rom-a . Gdy telefon się załączył (zaraz po wipe) odrazu pamięć dostepna była 11 GB z haczykiem .
    Tuż po aktualizacji do JB (także przez odin oraz także z wipe) system nadal widzi 11 GB.
    Dzięki za pomoc i pozdrawiam !
    Spróbuj , nic nie tracisz, uceglić raczej nei uceglisz :)