Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kino domowe - jak poprawic jakosc dzwieku

iampinki 24 Gru 2013 21:53 1536 3
  • #1 24 Gru 2013 21:53
    iampinki
    Poziom 9  

posiadam aplituner sony SONY STR-DE497 wraz z zestawem glosnikow 5.0 firmy M-audio. Calosc podlaczona jest do projektora i dvd/tunera.

Nie jestem do konca zadowolony z jakosci dzwieku. Brakuje mi zdecydowanie basu i zastanawiem sie czy to wina aplitunera czy moze jednak powinienem zakupic aktywny subwoofer? Czy powinienem na cos zwrocic uwage przy zakupie subwoofera? czy on bedzie automatycznie dopasowywal sie do glosnosci subwoofera?

nie mam tez poczucia dzwieku przestrzennego - czy moze byc spowodowane tym ze glownie ogladam z tunera a telewizja naziemna/satelitarna nadawana jest tylko w stereo?

dzieki!

0 3
  • #2 24 Gru 2013 21:59
    DominTR3B
    Poziom 26  

Bardzo dużo zależy od pomieszczenia odsłuchowego i ustawień dzwięku nikt nie jest wróżką i w mig nie udzieli rozwiązania.Po to amplituner ma wyjście na suba aby był podłączony w tym amplitunerze musi być aktywny -wejście< 2V.
    http://www.sony.co.uk/support/en/product/STR-DE497/manuals
    Bez suba w ustawieniach głośniki na "large",głośniki 8ohm >80W.

0
  • #3 24 Gru 2013 22:58
    iampinki
    Poziom 9  

Glosniki mam ustawione na large, glosniki to M-Audio HCS 8800 (duze maja 150W, 4-8ohm)

0
  • #4 25 Gru 2013 00:15
    korrus666
    Poziom 40  

Jeśli nie masz podłączonego subwoofera to go wyłącz w amplitunerze. Nie wiem czy w twoim amplitunerze da się tak ustawić ale ja w moim mogę wybrać aby dźwięk przeznaczony dla subwoofera był przesyłany do przednich głośników. Poza tym głośniki M-Audio to raczej kiepski sprzęt i wiele bym się po nich nie spodziewał.

0