Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet TermiCO GCO-DP-23-37 - dobijanie ciśnienia i dziwne zachowanie manometru

25 Dec 2013 01:42 3720 3
  • Level 9  
    GCO-DP-23-37- Taki piec, drodzy Forumowicze, jest zainstalowany w moim rodzinnym mieszkaniu. Podczas wizyty świątecznej, zostałem poproszony o "dobicie" ciśnienia na piecu. W piecu w moim mieszkaniu, w Krakowie, dobicie ciśnienia polega na odkręceniu jednego pokrętła i odczekaniu paru sekund, aż ciśnienie skoczy na ~1,5 bar. Tutaj widzę schludne wnętrze kotła, identycznego jak na instrukcji na stronie termgazu.
    Pod spodem, od strony ściany są dwa zaworki na dwóch, równoległych rurkach, oraz zawór do opróżniania instalacji z wody(tak sądzę, jako laik).
    Czy istnieje możliwość dobicia tego ciśnienia wody samemu? Proszę o wytłumaczenie tak "na chłpski rozum".

Pozdrawiam,

Kamil.
  • Helpful post
    Moderator of Heating systems
    Może to być kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem. Te nie mają dopuszczania pod kotłem tylko gdzieś na instalacji.
    Piszesz o dziwnym zachowaniu manometru. Co się dziwnego dzieje?
    Może jakiś foto odnośnie tych rurek?
  • Level 9  
    Panowie, przepraszam za odgrzebanie zabitego przeze mnie tematu po takim czasie, jednak uznałem, że należy Wam się wyjaśnienie tego, co się stało.
    Mianowicie przyjechał szpec i tym zaworem od spodu dobił ciśnienie wody na piecu. Ciśnienie jednak spadało proporcjonalnie do ubytku wody(zawód na dole przeciekał). Po usunięciu usterki nadal ciśnienie spadało, ale co ten pistrzu zrobił, nie mam pojęcia. Musiałem wracać na swoje śmiecie do Krakowa, a moja mamcia nie była mi w stanie w żaden sposób wyjaśnić co się działo z tym piecem podczas mojej nieobecności.

Wiem, że zachowałem się nagannie, a tym postem nie wniosłem nic nowego, dlatego przepraszam i obiecuję poprawę na przyszłość.

Z poważaniem,

Kamil