Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups F860, jura, orchestro - regulacja czasu mielenia młynka - moc kawy

drysiek 25 Gru 2013 11:28 3918 6
  • #1 25 Gru 2013 11:28
    drysiek
    Poziom 13  

Witam, szukałem w necie ale nie znalazłem odpowiedzi. Czy w ekspresie Krups F860 (i wszystkich innych bliźniaczo podobnych) jest możliwość regulacji czasu działania młynka ? Nie chodzi o grubość ! Jak używam kawy mielonej i wsypię 2 łyżeczki to kawa jest ok, a w zbiorniku pojawia się brykiet. Jak robię z ziarnistej to kawa jest słaba a fusy w pojemniku luźne - jakby właśnie za mało kawy leciało. Ekspres jest wyczyszczony i poza tym w pełni sprawny. Czy jest jakaś metoda przyciskowa do regulacji czasu ? Coś jak np zmiana czasu automatycznego wyłączenia albo twardości wody.

Dokładnie chodzi o taki ekspres Krups F860, jura, orchestro - regulacja czasu mielenia młynka - moc kawy

0 6
  • #2 28 Gru 2013 09:42
    drysiek
    Poziom 13  

Nikt nic nie wie w tym temacie ?

0
  • #3 22 Lut 2015 16:28
    kupiecpl
    Poziom 10  

mam taki sam ekspres tylko Siziliana.
    Są tylko 2 tryby pracy młynka - krótszy i dłuższy.
    Jeżeli wszystko jest OK to moc kawy dobierasz pokrętłem ilości wody - jeżeli kawa ma być duża i mocna - to robisz po porostu 2 mocne kawy do 1 szklanki.
    Nie ma możliwości regulacji czasu mielenia.
    Z tego co piszesz wynika, że młynek może być zapchany - mógł ktoś wlać tam wodę, kawa była wilgotna itp. Wyczyść młynek i ew. wymień żarna na nowe.
    Daj znać jak będziesz czegoś potrzebował w temacie Krupsa Orchestro

1
  • #4 17 Lip 2017 21:57
    tu-robert
    Poziom 1  

Witam
    Zwracam się z prośbą o pomoc do szanownych ekspertów w sprawie ekspresu do kawy Krups F860.
    W sprawnym ekspresie po wymianie uszczelek w zaparzaczu pojawił się problem z bardzo małą ilością wody w parzonej kawie.
    Ekspres odkamieniony wyczyszczony a wody/kawy do filiżanki nalewa się naparstek niezależnie od nastawy pokrętłem. Sprawdziłem potencjometr jest ok.
    Podmieniłem ze sprawnego ekspresu wodomierz, pompkę, zawór zwrotny bez rezultatu. Poległem brak mi pomysłu. Proszę o pomoc.

0
  • #5 18 Lip 2017 11:01
    kupiecpl
    Poziom 10  

Na ilość wody wpływ ma także ilość zmielonej kawy. Przy małej ilości kawy ekspres doda odpowiednio mała ilość wody. Zakładając że ilość kawy jest normalna ekspres "myśli" że jest jej mało. Dlaczego? Bo licznik obrotów wału zaparzacza podał mu złą informację. Nie pamiętam jak fachowo nazywa się ten licznik ale przy wyciąganiu zaparzacza musiałeś go odłączyć. Może jest źle podłączony albo wogole albo uszkodzony. Sprawdź go.

0
  • #6 23 Wrz 2017 13:31
    sp7vtq
    Poziom 12  

Myślę że problem jest w zaworze drenażowym. Sprawdź uszczelki i czy na trzpięniu tulejka nie pękła i ma za duży luz.

Dodano po 2 [minuty]:

Trzeba wymienić wszystkie uszczelki plus ten kapturek na trzpieniu

0
  • #7 23 Wrz 2017 13:55
    kupiecpl
    Poziom 10  

Gdyby przyczyną był zawór drenażowy to zauważalnie wzrosła by ilość wody w tacce na ścieki.
    Przyczyną był ten licznik obrotów wału - fachowo nazywa się on "encoder 97"

0