Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kit avt744 b pytania o potencjometr, moc ciągłą, podłączenie, jego możliwośc

sztuku 25 Gru 2013 13:25 834 2
  • #1 25 Gru 2013 13:25
    sztuku
    Poziom 7  

witam. Buduję głosnik, mam w planach kupienie stx(gdn20-100). Nad wysokotonowym jeszcze się nie zastanawiałem, ale cos zmieszczę. I chciałbym w tej konstrukcji do pudła zmiescic wzmaka,(konstrukcja jak zwykłe głosniki komputerowe) ktory będzie miał potencjometr głosnosci, wejscie jack 3,5 no i zasilanie(mam zasilacz 12 v). No i znalazłem zmontowany kit avt jak w temacie. I teraz mam pytania
    1. Czy 2x22W to moc rms czy szczytowa
    2. Czy jest możliwosc wpięcia potencjometra, jesli tak to jakiego.
    3. Czy jest możliwosc wmontowania wejscia minijack
    4. Czytałem gazety o kitach avt ale to jest dla zaawansowanych i czy ktos zna jakis poradnik, ebook do budowania i podłączania kitow.

Wiem, że moje pytania są banalne, czytałem, ale nigdzie nie znalazłem jak podłączac takie kity krok po kroku, na forum był już taki temat ale teproblemy nie były ujęte. Chcę się dowiedziec czy warto się podjąc tej budowy. Jesli ktos chce mnie wyzwac to niech lepiej nic nie pisze, proszę o pomoc a nie o zjazd.
    Pozdrawiam i wesołych swiąt:)

0 2
  • #2 25 Gru 2013 15:44
    fuutro
    Poziom 43  

1. Bliżej RMS ale i to może na wyrost nieco i dla 4 Om obciążenia, dla 8 Om mniej, ok dwa razy.
    2. Oczywiście, że jest, możesz sobie dać na spokojnie coś z zakresu 4,7k-100k - do wejścia wzmacniacza suwak, jeden koniec do masy a drugi do wejścia sygnału - ot cała filozofia - potencjometr to tylko regulowany dzielnik napięcia.
    3. Tak, w zasadzie każdego jakie Ci się upatrzy.
    4. W opisach kitów na ogół jest jak co spiąć.
    http://audio.com.pl/pdf/dla_nieelektronikow/AVT744i.pdf
    Ta kostka jest całkiem fajna.

0
  • #3 25 Gru 2013 16:30
    sztuku
    Poziom 7  

ok, wielkie dzięki za odpowiedź i link do fajnej stronki. Mam nadzieje że taki wzmacniacz mały da rade chociaż troche wydusic z tego stxa. Teraz czas zacząc studiowac elektronikę:)
    temat do zamknięcia.

0