Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Air Live WL-5450AP TL-WR740N - Internet radiowy przez WiFi - konfiguracja

25 Gru 2013 16:36 4020 13
  • Poziom 9  
    Witam. Na wstępie poinformuję że oczekuje pomocy w stylu " pokaż ślepej kurze ziarnko". Bardzo mało znam się w tym temacie więc wybaczcie denne, głupie dziecinne pytania.

Posiadam internet radiowy( antena na balkonie ściąga sygnał i do komputera stacjonarnego idzie kabel z wkręcaną końcówka do karty sieciowej) Wszystko ładnie gra i buczy :)

Rodzinka mnie dręczy żeby zrobić wifi w całym domu. Sytuacja byłaby dużo łatwiejsza gdyby nie ta wkręcana końcówka. Air Live WL-5450AP TL-WR740N - Internet radiowy przez WiFi - konfiguracja

Doczytałem na forum że aby otrzymać taki efekt potrzebuje Air Live WL-5450AP oraz TP linkTL-WR740N. Jeden będzie miał wkręconą wkrętkę w miejsce anteny, potem kabel ze złączką RJ-45 do drugiego urządzenia które roześle to po całym domu.

Teraz pozostała kwestia konfiguracji w której ani trochę sobie nie radzę. Proszę o informacje (łopatologiczne) gdzie co wpisać i poustawiać aby to wszystko działało.

Który model podłączyć do anteny? Air live czy TP link ?

Tutaj zdjęcia najpierw w menu konfiguracji Air live.

Air Live WL-5450AP TL-WR740N - Internet radiowy przez WiFi - konfiguracja Air Live WL-5450AP TL-WR740N - Internet radiowy przez WiFi - konfiguracja Air Live WL-5450AP TL-WR740N - Internet radiowy przez WiFi - konfiguracja

Tutaj w okienku mode mamy do wyboru: AP , Client, Bridge, Repeater

Air Live WL-5450AP TL-WR740N - Internet radiowy przez WiFi - konfiguracja Air Live WL-5450AP TL-WR740N - Internet radiowy przez WiFi - konfiguracja Air Live WL-5450AP TL-WR740N - Internet radiowy przez WiFi - konfiguracja

ostatni obrazek to wszystko co mam wpisane w komputerze stacjonarnym na którym bez problemu internet chodzi poprzez kartę sieciowa w która wkręcam wkrętkę.

Wszystkie operację będę wykonywał na laptopie z Windows 7, nie na stacjonarnym w którym teraz jest internet.(zdjęcie ostawień jakie mam na laptopie)

Myślę że jak już przez to przebrnę to z ustawieniem drugiego nie będzie już problemu.

Mam nadzieję że gdy już wifi będzie działało jak należy będzie można kablem ze złączka Rj-45 od rutera podłączyć internet aby stary komputer stacjonarny też mógł być dalej podłączony do sieci. Posiada on wejście na taka wtyczkę gdyż ma chyba dwie karty sieciowe. Jedna seryjnie wbudowana z RJ-45 drugą na tą wkrętkę która dostarczył dostawca.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 42  
    Jak ktoś Ci tak doradził to chyba się znał ;)

Jeśli oba routery mają wykręcane anteny to najprawdopodobniej oba się nadadzą do do pracy w trybie client.

Załóżmy że AIR LIVE będize pracował w tym trybie.

Przykręcasz do niego antenę i łączysz kablem ethernetowym.
    Logujesz się na router (to opanowałeś) i odpowiednio ustawiasz router (tryb client lub WISP). Pozostawiasz pobieranie adresów przez DHCP.

Jeśli dobrze powpisujesz dane które dał ci dostawca internetu to będziesz miał po kablu internet.

Jak to opanujesz to napiszę co trzeba zrobić na drugim routerze.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 8  
    witam na niektórych routerach można zmienić Firmware na DD-wtr,lub inny .Router po instalacji nowego softu ma możliwość odbierania sygnału nie tylko wysyłania
  • Poziom 42  
    W jaki sposób twój dostawca identyfikuje Cię?
    Może po MACu?
  • Poziom 9  
    A więc poczyniłem małe postępy. Podłączyłem airlive do laptopa, połączyłem się z nim, zminiłem mu adres ip oraz adres mac taki sam jak jest na komputerze stacjonarnym. Wykrył sieci przez wkręcony kabel w miejsce anteny i połączył się z powodzeniem.

Wszystko ładnie pięknie tylko dalej nie mam internetu na laptopie, co trzeba jeszcze zrobić ? Zdjęcia jak to teraz wygląda

Air Live WL-5450AP TL-WR740N - Internet radiowy przez WiFi - konfiguracja Air Live WL-5450AP TL-WR740N - Internet radiowy przez WiFi - konfiguracja Air Live WL-5450AP TL-WR740N - Internet radiowy przez WiFi - konfiguracja Air Live WL-5450AP TL-WR740N - Internet radiowy przez WiFi - konfiguracja Air Live WL-5450AP TL-WR740N - Internet radiowy przez WiFi - konfiguracja

Pytanie extra. Czy Adres ip maska podsieci oraz Bramka domyslna mogą byc takie same na routerze jak i na laptopie ? czy mają różnić się końcówką ? ( teraz mam inna końcówkę)

Czy preferowany adres DNS ma być taki sam na laptopie jak był na stacjonarnym?
  • Poziom 9  
    jestem na etapie airlive z podlaczonym wkrecanym kablem zamaist anteny i to polaczone kablem do laptopa. Z tego co mi sie wydaje to internet do airlive dociera i jest wszystko ok tylko dalej jest problem chyba z ustaiwneiami na lapku bo nie moze zatrybic. Foty z tego co jest ponizej
    Air Live WL-5450AP TL-WR740N - Internet radiowy przez WiFi - konfiguracja Air Live WL-5450AP TL-WR740N - Internet radiowy przez WiFi - konfiguracja Air Live WL-5450AP TL-WR740N - Internet radiowy przez WiFi - konfiguracja Air Live WL-5450AP TL-WR740N - Internet radiowy przez WiFi - konfiguracja Air Live WL-5450AP TL-WR740N - Internet radiowy przez WiFi - konfiguracja Air Live WL-5450AP TL-WR740N - Internet radiowy przez WiFi - konfiguracja Air Live WL-5450AP TL-WR740N - Internet radiowy przez WiFi - konfiguracja Air Live WL-5450AP TL-WR740N - Internet radiowy przez WiFi - konfiguracja
  • Poziom 42  
    Masz podłączony AIRLIVE kablem do komputera?
    Jeśli tak to czy masz internet?
    Jeśli tak to pozostaje konfiguracja drugiego routera, a jeśli nie to musisz mieć internet.
  • Poziom 9  
    no własnie ze nie mam interentu jak widac to na zameiszczonych zdjęciach :)

Może to będzie pomocne, na zdjeciu nr 1 przy DHCP mam opcje disabled gdyż jeśli dam Client to znikaja mi okienka ip adres subbet mask oraz default getway, natomiast jesli dam opcje Serwer to aktywen staja sie okienka dhcp cilient range oraz DNS serwer

DNS mam lecz moj dostawca z tego co widze ma DHCP ares wyal;czony i nie mam takowego
  • Poziom 42  
    Obudź się!

Masz ustawić ten adres, ale nie na LANie, a na WANie.
    Na LAN daj DHCP.
  • Poziom 9  
    przepraszam za głupie pytanie, ale możesz mi napisać gdzie dokładnie to ustwić ? chodzi Ci o ustawienia na laptopie czy na routerze ? jak już wcześniej pisałem jestem ZIELONY w tych sprawach i nie wszystko czaje.

w Menu Airlive nie znalazlem zadnej zakładkie WLAN ani nic tkaiego, może to jest zły router ;/ przypominam model Airvlive 5450 AP
  • Poziom 42  
    To jest proste jak drut.

Router musi być w trybie CLIENT lub WDS.

Wpisujesz dane które dał Ci dostawca ale nie w LAN tylko w WAN (może to się tam inaczej nazywa).

Na komputerze ustawiasz pobieranie adresu przez DHCP (teraz masz wpisane jakieś bzdury).

W LAN musi być włączony serwer DHCP.
    Wszystko to jest ładnie opisane w instrukcji.
  • Poziom 9  
    Router jest ustawiony w trybie client.

Może zobacz na obrazki wyzej i wskaz mi gdzie to ma niby byc, przewertowalem wszystkie zakładki i tylko w zakłądce "TC/IP" jest lan interference setup i nic wiecej. jest to jedyne meijsce gdzie moge wpisac jakies dane.

W routerze wysuzkuje mi sieci lacze sie i pisze ze polaczono pomyslnie. Wszystko widac na zamieszcoznych wczesniej zdjeciach.

Czyli problem tkwi w polaczoeniu internetu z airlive czy airlive z laptopem ?

Przy ustawieniu na laptopie pobierania automatycznego nie moge wogole wejść przez przeglądarke w menu Airlive, dopiero po wpisaniu tych danych widocznych ze zdjecia da sie cokolwiek zrobić.
  • Poziom 42  
    Nie pisz bzdur. Pokaż wszystkie zakładki z WIRELESS oraz TCP/IP.