Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop dla starszej osoby 1100-1300 zł

bastiat8 25 Gru 2013 16:48 1185 4
  • #1 25 Gru 2013 16:48
    bastiat8
    Poziom 2  

Witam, szukam laptopa dla starszej osoby, która nigdy nie korzystała z komputera.
    Będzie wykorzystywany do korzystania z internetu. Nie będzie wykorzystywany do gier.

Uznałem, że bez sensu jest przepłacać i skoro laptop nie będzie używany do gier itp. 1300 zł (bez systemu) powinno wystarczyć.

Natomiast dobrze, by było jakby sprzęt był w miarę możliwości mało awaryjny i "trwały", jak mówiłem to starsza osoba i minimalna potrzeba ingerencji (format, dokupowanie części) przez jak najdłuższy jest mocno wskazana.

Może moglibyście podpowiedzieć jakiś model lub przynajmniej na co zwracać uwagę?
    Czy podobnie jak w przypadku komputerów stacjonarnych kupowanie laptopa z allegro (x-kom itp.) to rosyjska ruletka? Znalazłem przykładowo na allegro
    LENOVO B575
    Procesor AMD E2-2000 (2 rdzenie, 1.75 GHz, 1 MB cache)
    Chipset AMD A68M (Hudson-M3L)
    Pamięć RAM 4 GB (SO-DIMM DDR3, 1333 MHz)
    Karta graficzna AMD Radeon HD 7340
    Wielkość pamięci karty graficznej Pamięć współdzielona
    za 1111 zł
    Z góry dzięki za pomoc!

0 4
  • #3 28 Gru 2013 12:59
    bastiat8
    Poziom 2  

Dziękuje. Niemal na pewno skorzystam z rady. B590 z tego co widzę są dość powszechnie polecane.

Mam jeszcze 2 małe pytania:
    Czy 3 GB nie wiążę się z żadnymi trudnościami? Bardzo rzadko widuje się taką opcję.
    Czy Windows7 64bit będzie działał bez problemu?

0
  • #4 28 Gru 2013 14:23
    bulderdash
    Poziom 9  

Będzie działał bez żadnych problemów. Ja bym brał najtańszego lapka jakiego znajde i tak będzie za dobry i ewentualnie ubezpieczenie do tego a potem przed końcem ze schodów go i po 3 latach nowy.

Dodano po 6 [sekundy]:

Będzie działał bez żadnych problemów. Ja bym brał najtańszego lapka jakiego znajde i tak będzie za dobry i ewentualnie ubezpieczenie do tego a potem przed końcem ze schodów go i po 3 latach nowy.

0
  • #5 30 Gru 2013 13:24
    Agito_pl
    Poziom 14  

Również polecamy laptopa Lenovo Essential B590. Jest to naprawdę bardzo dobry wybór dla osoby starszej - ma dobry wyświetlacz HD, wbudowana pamięć operacyjna pozwala na swobodne korzystanie z internetu. Sprzęt ten, jeżeli będzie używany tylko i wyłącznie do przeglądania stron www,, jest doskonałym wyborem za rozsądną cenę.

0