Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony DSC-W15 - Bateria na płycie głównej - wymiana

pisior 25 Gru 2013 17:10 1089 3
  • #1 25 Gru 2013 17:10
    pisior
    Poziom 9  

Witam

Posiadam aparat Sony DSC-W15, który od jakiegoś czasu czerpie mi baterie podczas gdy jest wyłączony. Gdy go włączam, wszystkie funkcje działają prawidłowo. Odkryłem w internecie jedną wskazówkę, że takie zjawisko występuje podczas gdy wewnętrzna bateria litowa (taka jak od zegarka, średnicy ok. 7mm) jest wyczerpana. W service manualu nie podają konkretnego typu tej baterii, a zamiast tego jest podany jej symbol w katalogu części Sony:
    BT701 1-528-999-61. Wujek google też mi nie podpowiada. W manualu napisane jest też, że to część krytyczna dla bezpieczeństwa i że musi być wymieniona wyłącznie na część firmową. Czy ktoś z Was wymieniał tę baterię na inną, czy to bezpieczne dla aparatu?
    Czy jej odłączenie od płyty głównej nie spowoduje skasowania jakichś danych potrzebnych do pracy aparatu? Jeśli tak, jak ją wymieniać?

0 3
  • #2 25 Gru 2013 17:24
    phantom48
    Poziom 26  

Jeżeli uważasz iż to ta bateria która służy jedynie do podtrzymywania ustawień daty pobiera ci prąd i rozładowuje przez to akumulator, to ją zdemontuj, nie musisz jej wymieniać na nową.Ja mam aparat który nie posiada takiej baterii i akumulatora nie rozładowuje.

0
  • #3 26 Gru 2013 08:12
    marek216

Poziom 43  

Aparat powinien bez baterii pracować.
    Jeśli nie to zamontuj inną pastylkę o pasujące wielkości i napięciu. Z tego co pamiętam 3V.

0
  • #4 27 Gru 2013 08:02
    pisior
    Poziom 9  

Niestety problem z rozładowywaniem akumulatorów pozostał, mimo wymontowania tej baterii. Pozostaje mi zatem wymiana płyty głównej lub wizyta w serwisie. Dziękuję za pomoc.

0