Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł?

Arceen 12 Lis 2015 17:53 88797 659
  • Sklep HeluKabel
  • #452 12 Lis 2015 18:11
    sadam-x
    Poziom 12  

Instrukcje mam ale tego przycisku nie ma opisanego-narysowanego no chyba że gdzieś w tekście jest o nim a nie jest oznaczony , no chyba że do rozbiórki służy apki ???

• #453 12 Lis 2015 18:23
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Zaznacz o który chodzi to może doczytam.

• #454 12 Lis 2015 18:35
    sadam-x
    Poziom 12  

W sklepach ras jest napisane 2CH albo 3CH

Dodano po 9 [minuty]:

• #455 12 Lis 2015 18:59
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Tak wygląda że to trzeci kanał załącza.

Instrukcja aktywowania fail safe w modelach MAVERICK STRADA

W modelach wyposażonych w odbiornik z funkcją fail-safe np. MAVERICK MRX-242 należy aktywować tę funkcję. Zabezpiecza ona model przed niekontrolowanym zachowaniem lub ucieczką.

Ustawianie fail-safe (powrót do pozycji pre-ustalonej) występuje w przypadku:
    - utraty sygnału radiowego nadajnika
    - zakłóceń sygnału radiowego
    - utraty zasilania odbiornika

Aby uruchomić fail-safe należy:
    -Włączyć nadajnik i odbiornik.
    -Ustawić trymery gazu i skrętu na neutrum (pozycja neutralna)
    -Naciśnij przycisk "Fail Safe set" na odbiorniku. Dioda zaświeci się i fail-safe się załączy.
    -W samochodach elektrycznych fail-safe powinien być ustawiony na neutrum, gdyż w innym przypadku model przy fail-safe zaczął by jechać do tyłu.
    -W samochodach spalinowych fail-safe należy ustawić na max wychylenie hamulaca i zamknięcie przepustnicy.
    -Aby nastawić w modelu spalinowym fail-safe na hamowanie należy podczasu ustawiania fail-safe
    przed naciśnięciem przycisku "Fail Safe set w odbiorniku" najpierw nacisnąć spust na hamulec i wtedy dopiero
    nacisnąć przycisk "Fail Safe set" dioda się zapali co oznacza że fail-safe jest ustawiony.

Aby sprawdzić działanie fail-safe należy postawić model na podwyższeniu aby nie odjechał i wykonać następującą procedurę testową:
    -załączyć nadajnik i odbiornik - model
    -wcisnąć gaz
    -w momencie gdy spust gazu jest naciśnięty i koła się kręcą wyłączyć nadajnik - pistolet
    auto w tym momencie powinno wykonać pre-ustalony manewer czyli zachamować

Jak w twoim odbiorniku się to uzyskuje fail-safe.

• #456 12 Lis 2015 19:59
    sadam-x
    Poziom 12  

1 PAWEL napisał:
    Jak w twoim odbiorniku się to uzyskuje fail-safe

A mogę dostać łatwiejsze pytanie

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 8 [minuty]:

Dodano po 3 [minuty]:

A na uszczelkę od obudowy odbiornika powinien iść jakiś smar (wazelina te.) bo i tak kropelki wody były w środku

Dodano po 19 [minuty]:

1 PAWEL napisał:
    fail-safe

Wiem że działa sprawdziłem

• #457 12 Lis 2015 20:29
    1 PAWEL
    Poziom 41  

sadam-x napisał:
    A na uszczelkę od obudowy odbiornika powinien iść jakiś smar (wazelina te.) bo i tak kropelki wody były w środku

U mnie jest uszczelka około 4mm z bardzo miękkiego silikonu, na jednym brzegu - krawędzi ułożyłem kable na płasko obok siebie i docisnąłem zamykając pokrywę, myłem na działce parę razy myjką i sprawdzałem sucho.

Jeśli już to klej na ciepło w sztyfcie na kable w miejscu wyjścia z obudowy, mikro gąbką czy silikonową na uszczelkę.

Przesyłka dotarła wszystko w b. dobrym stanie płyta i wahacze bez uszkodzeń.

• #458 13 Lis 2015 18:22
    sadam-x
    Poziom 12  

1 PAWEL napisał:
    Jeśli już to klej na ciepło w sztyfcie
    Ale ty lubisz ten klej
    1 PAWEL napisał:
    Przesyłka dotarła wszystko w b. dobrym stanie płyta i wahacze bez uszkodzeń

nic się nie chwaliłeś ???
    A MT ty nie masz w swojej kolekcji
    Hexsy fajne tylko te kieliszki są o 3mm krótsze i jest feler

• Sklep HeluKabel
  • #459 13 Lis 2015 18:48
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Trafiła się przez przypadek taka aukcja. Mam tylko teraz trafiło się cały zestaw bez napędu z nowym typem aparatury

aparatura Maverick MTX-243 - 2.4GHz z odbiornikiem (5787539004)

podwozie Maverick STRADA XT Evo - 4WD 1:10 (5787575138)

Hexsy to nie ma znaczenia o 3mm ja podłożyłem z obu stron sprężynki i trzymają półoś pośrodku.
    MT to nawet zdjąłem wewnętrzne amortyzatory jest bardziej elastyczne zawieszenie nie rzuca na nierównościach.
    Właśnie zacząłem rozbierać na czynniki pierwsze idę do piwnicy a tam nie ma smaru zostawiłem na działce.
    Heksy dłuższe już założone.

• #460 13 Lis 2015 19:29
    sadam-x
    Poziom 12  

1 PAWEL napisał:
    Heksy dłuższe już założone

były ale z przodu zdjąłem bo jak skręciłem to półośki strzelały bo główki wybadały z kieliszków

Dodano po 6 [minuty]:

1 PAWEL napisał:
    ja podłożyłem z obu stron sprężynk

Wiedziałem że o czymś zapomniałeś wspomnieć tylko nie mam długopisa klik klik

• #461 13 Lis 2015 19:46
    1 PAWEL
    Poziom 41  

sadam-x napisał:

Zresztą powinny wystarczyć po jednej przy dyferencjale, ty masz półośki z MT jakiej długości
    bo umie są z XT 100mm a w Strada SC 89,5 mm.

Sprawdzone w katalogu

XB MV22111 - 80 mm

XT MV22610 - 100 mm x

MT MV22610 - 89,5 mm x

SC MV22420 - 89,5 mm x

Jakiś czas temu 3-4 lata zmieniałem we wszystkich wahacze we wszystkich modelach.
    Musiał bym sprawdzić jakie oznaczenie

Wahacze XT/MT są jednakowe.

• #462 13 Lis 2015 20:11
    sadam-x
    Poziom 12  

1 PAWEL napisał:
    powinny wystarczyć po jednej
    niby tak ale cienko

• #463 13 Lis 2015 21:10
    1 PAWEL
    Poziom 41  

sadam-x napisał:

Zresztą powinny wystarczyć po jednej przy dyferencjale, ty masz półośki z MT jakiej długości
    bo umie są z XT 100mm a w Strada SC 89,5 mm.

Sprawdzone w katalogu długości półosi Maverick Strada

XB MV22111 - 80 mm

XT MV22610 - 100 mm x

MT MV22420, MV22129 - 89,5 mm x

SC MV22420, MV22129 - 89,5 mm x

Maverick Strada XT / XT EVO / EVO S #MV22610 - 100 mm

• #464 14 Lis 2015 09:58
    sadam-x
    Poziom 12  

Dałem sprężynki i jest ok. i karoca w duł i od razu czyściej w środku

1 PAWEL napisał:
    Maverick Strada Evo S MT bezszczotkowy NOWY hpi (5791153721)

gdzie widziałeś

• #465 14 Lis 2015 10:40
    1 PAWEL
    Poziom 41  

No to się cieszę karoseria na pewno lepiej wygląda, szerszy rozstaw kół paręnaście mm :)

Na allegrogo nr aukcji 5791153721

Jak kolekcja autek oglądałeś.

Jeszcze jakby się udało zdobyć osłonę cudem dostałem 1 szt. a chętnie wziąłbym 2szt.

• #466 14 Lis 2015 11:03
    sadam-x
    Poziom 12  

1 PAWEL napisał:
    Jak kolekcja autek oglądałeś
    tak ,
    powinieneś nagrać jakieś filmiki jak wyglądają bez karoserii co się zmieniło od orgi. i jak jeździ w rożnych terenach poszczególny model :-)

• #467 14 Lis 2015 11:11
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Na początek muszę poczekać na gwiazdkę może dostanę lepszą komórkę,
    bo na Samsungu bardzo kiepsko to wszystko wychodzi zdjęcia zamazane bez ostrości.
    Poza zmianami w zespołach napędowych i karoseriach praktycznie bez istotnych zmian.

Film dziecko jeździ po działce 60% możliwości napędu.
    Zestaw bezszczotkowy ZTW 60A 4300kv 1300W w tej chwili na LiPo 7,4V bo na 11,1V był za szybki dla niego.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14866061#14866061

• #468 14 Lis 2015 11:23
    sadam-x
    Poziom 12  

E to ten Samsung ile ma lat ja miałem S2+ i było super film 720p foto 5Mpx a tera mam LG i jestem nie zadowolony a był droży , ja muszę coś nagrać , a mam coś

• #469 14 Lis 2015 11:28
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Ja mam GT-S6500 3,2Mpx. Niecałe 3 lata.
    Najgorzej z ostrością już go oglądali i ten typ tak ma i ten brak lampy błyskowej obiektyw stały nie łapie ostrości.
    Na dziennym świetle jest trochę lepiej.
    Podobno Sony ma najlepsze aparaty w komórkach.

Nadajnik Maverick MTX-243 - Funkcje Nadajnika - Opis

1. Zasilanie led kondycja baterii
    2. Ch1 układ kierowniczy przełącznik kierunku
    3. Ch2 przełącznik przepustnicy do przodu / tyłu
    4. H2 Epa HI - prędkość do przodu, Lo - prędkość do tyłu punkty końcowe przepustnicy (niskia / wysokia) prędkość
    5. Bind przycisk parowania odbiornika z aparaturą
    6. Trymer gaz - mała /wysoka prędkość
    7. Trymer układ kierowniczy
    8. Układ kierowniczy dual rate (D / R) przełącznik kontrola
    9. Koło kierownicy
    10. Przepustnica gazu
    11. P.P.M. ? Ciekawe czy to nie jest przypadkiem podłączenie do symulatora. ( P.P.M. Output )
    12. Włącznik / wyłącznik
    13. Gniazdo ładowania ( 4x AA akumulatorki )
    14. Płaski przełącznik dwu funkcyjny za kołem kierownicy 3 kanał

samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł? samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł?

Parowaniem - bindowanie wystarczy przytrzymać przycisk bindowania na odbiorniku i włączyć zasilanie autka puszczasz przycisk na odbiorniku dioda szybko mruga wtedy już wcześniej na włączonej aparaturze wciskasz przycisk BIND i gotowe.

Napęd zmontowany ustawiony prześwit podwozia na 4cm. Podwozie i zwrotnice Maverick Strada Evo XT.
    Szeroki rozstaw kół jak na klasę modeli 1:10 - 330mm, długość 500mm.

http://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=R40&_trks...13&_nkw=HSP+1%2F10+02013+02014+02015&_sacat=0

.

• #470 13 Gru 2015 13:06
    tom.tych
    Poziom 11  

Co do tematu. Proponuje zlokalizować aukcję o nr 5851200994. Akurat do 500 zł ;)

• #471 13 Gru 2015 13:13
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Będą problemy z doborem części, mocowanie amortyzatorów bardzo słabe przy wahaczach.
    Na dodatek wszystkie brudy będą się dostawać przez kanał w płycie podwoziowej tylko za naprawdę niską cenę by warto było by kupić.
    W przypadku uszkodzenia mocowania amortyzatora do wahacza będzie chyba możliwość wymiany na inne wahacze ze zmienionym mocniejszym mocowaniem amortyzatora.

• #473 13 Gru 2015 13:51
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Jakby amortyzator był w kieszeni i mocowanie śruba była podparta z dwóch stron tak jak jest w Hsp Hpi i innych to nie było by problemu, na samum gwincie może długo nie wytrzymać.

Mocowanie na śrubę z boku wahacza jest stosowane w lekkich modelach na tor dywanowy i inne.
    Możliwe że dało by się wzmocnić połączenie wahacz - amortyzator przez zastosowanie dłuższej śruby i dodanie nakrętki samohamownej.

• #474 17 Sty 2016 20:59
    boczek1999
    Poziom 10  

Witam panów, mam kilka problemów ze swoim modelem Himoto Nascada.
    1. Po skręceniu kół do maxa serwo wydaje takie dźwięki jakby było przeciążone a chyba nie powinno tak być.
    2. Przy skręcaniu i pracy zawieszenia półosie trą o kielichy, półosie z kardanami rozwiążą ten problem?
    I jakie będą pasowały do mojego modelu?
    Link do filmu z pracy https://youtu.be/BspCE9a8FdM
    samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł? samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł?

• #475 17 Sty 2016 22:44
    1 PAWEL
    Poziom 41  

To nie jest Himoto Nascada tylko Maverick Strada TC Evo. ( TC / DC ) różnią się z blokadą lub bez blokady mechanicznej tylnego dyferencjału.
    TC bardzo gęsty olej silikonowy w obudowie satelitów.
    DC mechaniczna blokada w obudowie satelitów.
    1 zdjęcie dyferencjał
    2 zdjęcie wygląd mechanicznej blokady dyferencjału
    3 bez blokady

samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł? samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł?samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł?

Na jedna stronę masz trochę większy skręt kół, masz na aparaturze trymer regulacji wielkości skrętu i trymer do jazdy na wprost.
    Przed tym ustawieniem ustaw dźwignię serwa w pozycji prawie pionowej na włączonym modelu i aparaturze przez zdjęcie tej dźwigni z osi serwa ( dla łatwiejszego ustawienia odczep z przegubu kulowego drążek układy kierowniczego i serwa ) jeśli dźwignia jest ustawiona prawidłowo pokręcaj śrubą drążka serwo /układ kierowniczy aż koła do jazdy będą ustawione dokładnie na wprost.
    Wtedy musisz ograniczyć wielkość wychylenia serwa przez regulację trymerem skala od 0 do 10 zalecane ustawienie to 6-8 i skorygować drugim trymerem do jazdy na wprost jakby w ustawieniu zerowym model skręcał prawo/lewo czyli nie jechał prosto.

Jeśli zdejmiesz drążek łączący serwo z mechanizmem kierowniczym to sprawdź na rozłączonym z serwa łączniku czy skręt działa bez zacięć. Przy belkach układu kierowniczego i na niebieskim wzmocnieniu jest nakrętka to samo dotyczy pozostałych połączeń śrubami jak będą za ciasno skręcone układ kierowniczy ciężko chodzi, musisz wyczuć ile poluzować jak będziesz rozbierał całość to przesmaruj oliwką może być do maszyn do szycia aby te elementy były lekko wilgotne.

Maverick Chassis (Stada EVO TC / DC)

Widać miejsca wycięte w celu podniesienia zawieszenia do około 25mm. Wychylenia wahaczy nie są ograniczane przez ograniczniki i częściowo przez elementy płyty w okolicach mocowania wahaczy.

Strada ma podwozie w kształcie wanny i inaczej ułożone takie elementy jak silnik, serwo układ kierowniczy itp.
    Płyta Stada EVO TC / DC jest krótsza o 14 mm od wersji Stada EVO XB/XT/MT/SC.
    1 zdjęcie Himoto Nascada
    2 zdjęcie płyta podłogowa Stada EVO TC / DC
    3 zdjęcie Stada EVO TC / DC

samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł? samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł? samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł?

HSP 03001 - Płyta podłogowa do modelu Himoto, HSP FF1 Flying Fish 1 1:10 oczywiście też stara wersja Maverick Strada.

MV22002 Wał DOGBONE 55mm Strada TC/DC EVO TC/DC ma 55mm cała długość.
    Pasowały by kardany w/g zdjęcia na 55 mm lub 53mm, do sprawdzenia.

samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł?samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł?

Jednak kardany HSP 102015 (FF1, Strada TC/DC) na zdjęciach podano od osi zabieraków a pomiar należy robić całkowity wymiar półosi lub półosi wału kardana.

( Hsp 02106 Upgrade Parts For 1/10 Rc Car Steel Universal Shaft Drive Joint 102015 )
    HSP 02106 Upgrade zamienne do 1/10 RC car Stali wałek przegubowy wspólne z 102015.
    Przeznaczone do Flying Fish1 oraz Maverick Strada Evo DC/TC, Himoto.

Pomaga tez wykonanie większej fazy w otworze fi 6 mm dla półosi napędowej celem zwiększenia kata skrętu kół.

samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł?samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł?

Pozostają drobne przeróbki oraz zmiana położenia drążka kierowniczego na ramieniu zwrotnicy.

• #477 09 Lut 2016 21:04
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Te co podałeś są nie złe.
    Ja jakiś czas kupiłem 4 Koła Z Oponami Buggy Fighter 1:10 (5930736318) tylko na niemieckiej wysprzedaży za 4 szt. za 45 zł.
    Jeśli na teren to polecam http://rc.susco.pl/sklep/details/6247/333/akc...deli-1-10/wheel-complete-2p-truggy-buggy.html
    Przeszukaj może trafisz wysprzedaż.
    Pozostaje sprawa karoserii a konkretnie wycięć pod koła.
    Wymiana wahaczy i półosi od XT / MT rozwiązało by częściowo problem obcierania kół o karoserię.

Lub http://boble.pl/p/407/13792/kola-buggy-tylne-...1-10-kola-opony-felgi-samochody-i-czesci.html

• #479 09 Lut 2016 21:36
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Nie podkładaj pod amortyzatory zbyt grubych podkładek jak będzie w terenie to zawieszenie będzie lepiej pracowało na pewno będzie stabilny.
    Według mnie lepsze by były 4 KOŁA Z OPONAMI BUGGY FIGHTER 1:10 (5930736318)
    Bardziej pełny bieżnik i duży offset felgi.
    Jutro ( zrobię zdjęcia ) założę koła do Strady TC będziesz widział co będzie z karoserią i położeniem kół.
    Założone koła od buggy fi 87mm szerokość przód 30mm tył 40mm ET dodatni offset felg.
    Tylne opony lekko obcierają o płytę podłogową ( ścięcia na płycie ) przednie prawie dotykają gumy zderzaka, offset felgi dodatni.
    Odpada ten sposób mocowania kół i ze względu na offset. Do korekcji wnęki kół.

samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł? samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł? samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł? samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł?
    ------
    Drugi przykład felgi z ET ujemnym ( około 16 mm ) fi 87 mm szerokości 36 mm obcierają opony tylko o zderzak z gumy przy skręconych kołach. Konieczna korekta wnęk pod koła w karoserii.
    samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł? samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł? samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł? samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł?samochód rc - jaki samochód rc do 500 zł?

Mało miejsca na koła około 10 mm do wycięcia w karoserii wnęki kół.

.