Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA - uzupełnianie tabeli wraz z sortowaniem

gh0000st 25 Gru 2013 21:05 1230 6
  • #1 25 Gru 2013 21:05
    gh0000st
    Poziom 2  

Witam, mam problem z następującym zagadnieniem mianowicie mam dodawać dane do tabeli która na bieżąco będzie sortować przychodzące dane według limitu ceny(od największej do najmniejszej) oraz rodzaju zlecenia (kupna bądź sprzedaży).
    Jedyne co udało mi się zrobić to dodawanie po sobie tych danych w tabeli ale nie potrafię ich odpowiednio posortować w związku z czym prosiłbym o pomoc bądz jakieś wskazówki. W załączniku plik który zobrazuje lepiej problem bo nie wiem czy udało mi się dobrze opisać o co mi chodzi.

0 6
  • #2 25 Gru 2013 22:50
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Zdaje się, że trzeba będzie podzielić sortowanie na kilka etapów. Np

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #3 26 Gru 2013 00:07
    gh0000st
    Poziom 2  

Dzięki to już dużo pomogło(w niebieskiej tabelce jest to co mi wypluło makro) aczkolwiek w załączniku umieściłem o jakie dokładnie posortowanie mi chodzi(w szarej tabelce) bo chyba nie do końca dobrze to ująłem w poprzednim zapytaniu. Prosiłbym o ile to możliwe o przerobienie rozwiązania.

0
  • #4 26 Gru 2013 07:32
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Tu sprawa jest prosta (w zasadzie wystarczyłoby nagrać makro)

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #5 26 Gru 2013 08:21
    gh0000st
    Poziom 2  

działa super, wielkie dzięki ,mam jeszcze jedno pytanie mianowicie czy istnieje sposób żeby w przypadku gdy limity są takie same dla kupna i sprzedaży bądź też gdy pojawi się większa ilość zleceń tego samego typu z tym samym limitem to żeby wypisywało je w jednym wierszu i sumowało liczbę ofert kupna bądź sprzedaży ?

0
  • #6 26 Gru 2013 08:42
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Tak. Musiałbyś dopisać wyszukiwanie w makro przycisku. Jeśli znajdzie, dodajesz w instrukcji warunkowej, jeśli nie, dopisujesz na końcu

gh0000st napisał:
    udało mi się zrobić to dodawanie po sobie tych danych w tabeli
    i sortujesz.

0
  • #7 26 Gru 2013 09:16
    gh0000st
    Poziom 2  

Ok to już chyba sobie poradzę z tym , dziękuje jeszcze raz za pomoc.

0