Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ACV - Prestige 18 Solo kocioł nie osiąga zadanej temperatury

25 Gru 2013 22:05 3324 11
  • Poziom 6  
    Witam, mam problem z kotłem ACV Prestige 18 Solo
    Kocioł jest nowy uruchomiony jest od niedawna, więc jeszcze dobrze nieprzetestowany, ale zauważyłem, że kocioł nie osiąga zadanej temperatury. Na pokrętle na 60, czy 70 st. , a temperatura na zasilaniu max 47, 48 st. (może pracować 2 dni no stop) Nie wiem czy ten kocioł pracuje na niskiej temperaturze czy co - jakiś ogranicznik temperatury? Dodam, że mam zwykły regulator temperatury bezprzewodowy (Salus 091FLRF) bez stacji pogodowej. W domu jest ogrzewanie podłogowe, oraz zwykłe grzejniki – wiem, że na podłogówkę to w sam raz, ale na grzejniki trochę mało. Zresztą na podłogówkę mam rozdzielacz z pompom i mieszaczem, który ma to sobie sam załatwić. Gość, co uruchamiał kocioł i podbijał gwarancje nie bardzo znał się na rzeczy kazał mi szukać sobie serwisanta, bo on nie wie, co jest nie tak nie zna za bardzo tego kotła. Może ktoś miał coś podobnego. Proszę o jakąś wskazówkę.
  • Poziom 6  
    Nikt niema takiego kotła w u siebie, a może ktoś montował coś takiego?
  • Poziom 30  
    Jakie masz ustawione parametry na kotle.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    1. Podaj, jaką masz temperaturę na powrocie pod kotłem. Nowe automatyki (właściwie większości producentów regulują moc palnika biorąc pod uwagę ΔT zasilanie-powrót).
    2. Odczytując zużycie gazu określ , jaką mocą pracuje Twój kocioł na CO, być może jest ograniczona i brakuje ciepła do wygrzania nowego domu.

pozdrawiam

quote="zybie"]Jakie masz ustawione parametry na kotle.[/quote]

Dobre pytanie. Wrzuć foto panelu sterowania w czasie pracy kotła.

pozdro
  • Poziom 6  
    Witam, właśnie odjechali serwisanci z ACV stwierdzili, że wymiennik w kotle do czyszczenia i trzeba dołożyć dodatkowy wymiennik bo zawsze tak będzie się wytrącała rdza.

Jestem załamany nowa instalacja na niczym nie było oszczędzane, a tu taka niespodzianka (brudna woda w instalacji)
    Jeśli chodzi o temperaturę to na zasilaniu 47 na powrocie 25 zużycie gazu ok. 1,5 m3 na godzinę (kocioł non stop pracuje na max)

Jeśli chodzi o parametry to krzywa 10 pokrętło na piecu na max, czyli 80 st. Ciepła woda wyłączona.
    Mam pytanie o może wyczyścić i zalać jakąś cieczą co by nie wytrącało się nic?
    w tedy może nie trzeba zakładać tego wymiennika i dodatkowych pompek,
    Panowie co Wy na to ?
  • Poziom 27  
    q111q napisał:
    kocioł non stop pracuje na max

a temp.47 stopni?
    Czyżby aż tak szybko Ci się zasyfił, że mili serwisanci taką diagnozę postawili? Aż nie do uwierzenia
  • Poziom 6  
    FOSGEN1 napisał:
    q111q napisał:
    kocioł non stop pracuje na max

a temp.47 stopni?
    Czyżby aż tak szybko Ci się zasyfił, że mili serwisanci taką diagnozę postawili? Aż nie do uwierzenia

tak 47 stopni im nawet tyle się nie udało osiągnąć.
    No nie wiem kocioł pracował góra 7 dni i to nie cały czas bo mam jeszcze jeden kocioł na paliwo stałe więc nim grzeje a ten stał.
  • spec od auto-elektro
    A cisnienie gazu jakie?
  • Poziom 6  
    ..no nie wiem chyba normalne jest założony reduktor, a zużycie gazu jest (było w czasie testów dosyć duże) w tej chwili przepalam kotłem na paliwo stałe. Czekam na czyszczenie wymiennika w piecu i zobaczymy czy coś to da.
  • Poziom 10  
    Hej, na czym stanęło z Twoim kotłem bo mam podobne objawy, że kocioł grzeje CO do 47 stopni i się wyłącza.
    Tylko że mój kocioł ma kilka lat i może już być zasyfiony. Twoja odpowiedź bardzo by mi pomogła.
  • Poziom 6  
    Na początku wyczyściłem piec, ale nic to nie dało, okazało się że uszkodzony był zawór, ten który przełącza CO CWU. Po prostu przepuszczał i piec grzał na krótkim obiegu. Do pieca wracała gorąca woda z zasobnika i piec się wyłączał. Co ja się opinii fachowców nasłuchałem, co to trzeba zrobić jeden nawet się uparł że będzie zakładał wymiennik itp. Teraz z tego wszystkiego się śmieje, ale trochę mi to krwi na psuło. Od roku piec chodzi super, mogę go polecić, rachunki za gaz naprawdę bardzo przyzwoite
  • Poziom 10  
    Witam
    Dziękuję za odpowiedź, wprawdzie ja zaworu trójdrożnego nie mam w instalacji ale
    podsuwa mi to pewien pomysł. Pompa się grzeje więc jej wydajność jest ograniczona
    a to powoduje że nie ma siły wypchnąć wody i dlatego szybko się nagrzewa na powrocie.
    Jeszcze raz dzięki za szybką odpowiedź, szukam dalej.
    --
    pozdrawiam
    Artur