Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przelotka DIN-ISO - Słaba czułość radia

mackowiakp 26 Gru 2013 01:16 1629 4
  • #1 26 Gru 2013 01:16
    mackowiakp
    Poziom 9  

Zamontowałem w samochodzie ASTRA-1 radio posiadające gniazdo antenowe typu DIN. Fabryczna instalacja antenowa ma kabel zakończony wtykiem ISO. Samochód nie miał zamontowanego żadnego oryginalnego radia ale miał fabryczną instalację do zamontowania jego. Zastosowałem więc kabel-przelotkę DIN-ISO, kupioną za ok 10 PLN. Niestety wydaje mi się że na skutek przedłużenia i tak już długiego kabla antenowego (antena znajduje się fabrycznie na tylnym błotniku) chyba nastąpiło jakieś niedopasowanie i czułość radia jest fatalna. Praktycznie trzeba słuchać tylko na mono bo na stereo szumi straszliwie. Czy zakupienie przelotki krótkiej (tylko wtyk DIN a na nim od razu gniazdo ISO, bez kabla) poprawi sytuację? Czy może jest jakieś inne rozwiązanie?

0 4
  • Pomocny post
    #2 26 Gru 2013 07:05
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

mackowiakp napisał:
    Czy zakupienie przelotki krótkiej (tylko wtyk DIN a na nim od razu gniazdo ISO, bez kabla) poprawi sytuację?

NIE.
    Być może, że Twój kabelek (przejściówka) jest fabrycznie zły.
    Cytat:
    Czy może jest jakieś inne rozwiązanie?

Bardzo często zły odbiór (zła czułość odbiornika) spowodowany jest mechaniczną przerwą w samym kablu lub wtyczce w oryginalnej instalacji autka.

Pozdrawiam.

0
  • #3 26 Gru 2013 12:34
    mackowiakp
    Poziom 9  

Myślę jednak że i tak radio ma dość słabą czułość, bo podłączyłem zupełnie inną antenę do wyciągniętego z kieszeni radia (zamiast tej z przelotką ISO-DIN) i raczej odbiera słabsze stacje "tak se" w porównaniu z fabrycznym radiem w moim samochodzie. Czy zastosowanie wzmaczniacza na przykład takiego:

http://allegro.pl/wzmacniacz-antenowy-samochodowy-cwr901-8354-i3807932725.html

poprawiło by sytuację?

0
  • #4 02 Sty 2014 17:31
    chinaski
    Poziom 2  

Przychylam się do odpowiedzi kolegów, niestety takie przelotki są często uszkodzone od nowości, sam miałem taki przypadek, kupiłem przelotkę w Feu Vert i męczyłem się dość długo z instalacją, bo nie przyszło mi do głowy, że może być zła. Dlatego niezależnie od wymiany radia przy montowaniu przelotki polecam jej sprawdzenie.

0
  • #5 02 Sty 2014 18:54
    mackowiakp
    Poziom 9  

Macie chyba rację Koledzy. Trochę srebrzanki, taśma izolacyjna i sam zrobiłem "przelotkę". Czułość znakomita. Teraz muszę kupić coś normalnego zamiast tego "patentu".

0