Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pasek klinowy jak wykonać

Jacek Kempiński 26 Dec 2013 10:57 6747 7
 • #1
  Jacek Kempiński
  Level 9  
  Witam
  Zrobiłem model samochodu RC .Zastosowałem w nim przekładnie bezstopniową .Jest jeden problem zastosowałem o-ring o fi 25 mm .Jednak model jest cięzki i przy ruszaniu gwałtownym za bardzo się rozciąga .Zwróciłem się do fabryki ale wykonanie jest za drogie .Chciałem sie zapytać czy ktoś wie lub może wskazać kto by wykonał taki mały pasek klinowy, lub czy jest możliwość samemu zrobić. Pasek klinowy jak wykonać
 • #2
  Madrik
  moderator of Robotics
  Pasek klinowy to opaska z włókien zatopiona w gumie. Wykonanie jest dość trudne i kosztowne. A produkcja jednostkowa bardzo droga.

  Najprościej, to poszukać takiego paska z innego urządzenia.

  Domowym sposobem, można spróbować zrobić taki pasek z grubego rzemienia. Choć będziesz potrzebował naprawdę dobrego kleju, żeby wytrzymał obciążenie i dobrej technologi klejenia.

  Można też spróbować po prostu, nakleić na oring jakieś nierozciągliwe włókno.
 • #3
  GBW
  Level 29  
  Oring jest wykonnany z miękiej gumy. Poszukaj w sklepie elektronicznym paska do magnetowidów, one są z twardej gumy i tanie.
 • #4
  Jacek Kempiński
  Level 9  
  Idąc za pomysłem Madrika jak bym wykonał to wycinając w skórze gr.3 lub 5 mm wykrojnikiem fi 25 czy układało by się tak jak o ring. bo najgorsze to połączenie dwóch końców
  .
  Co do pomysłu GBW udało mi sie coś znależć ale prostokątny i nie bardzo się układał Pasek klinowy jak wykonać .Pytam się o sugestie i pomysły dzięki w tym modelu w końcu zastosowałem skrzynie biegów z dwoma przełożeniami. www.corvettemodel.blogspot.com
  Jak byście mieli jakieś sugestie co do moich pomysłów to podeślijcie . Mam jeszcze jedno pytanie ale to inny temat do mojego drugiego modelu własnie to jest związane z skrzynią bezstopniową .Czekam na pomysły dzieki.
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  Jacek Kempiński
  Level 9  
  Ten pomysł już miałem ale zastanawiałem się czy tkanina nie odejdzie .Bo wiem że przy 1000 obrotach guma nagrzewała się i przez to rozciągała a teraz były by 2000 obr. przez około 10 min na tyle gdzieś pakiet by starczał.Czy może już takie coś zastosowałeś , lub może ktoś inny .
  Myślałem że forum służy do podpowiadania i wymiany doświadczeń .
 • #7
  wieswas
  Level 33  
  W sklepie "gumowym" (węże, uszczelki) można kupić elastyczny (nie wiem jak to nazwać - pręt, rurka bez dziurki wewnętrznej, makaron nitki). Są różne średnice a długość sam ucinasz z kilkunastometrowego motka. Odmierzasz i ucinasz długość np. 20cm, oba końce dotykasz na kilka sekund do rozgrzanej płaskiej płytki metalowej i silnie stykasz ze sobą. Powstaje okrągły pasek klinowy. Ja zrobiłem taki pasek klinowy do napędu dynama rowerkiem treningowym. Na początku nie wierzyłem, że to połączenie będzie trwałe, ale sprawdziłem praktycznie. Jest tak ,jak zapewniał sprzedawca " nie da się zerwać paska w miejscy połączenia nawet używając dużej siły". Można go porządnie naprężyć.