Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt do muzyki i kina domowego

Zelig13 26 Gru 2013 13:13 1386 6
  • #1 26 Gru 2013 13:13
    Zelig13
    Poziom 2  

Jaki sprzęt do muzyki i kina domowego? Pokój 25mq, budżet 7-10 K.

0 6
  • #2 27 Gru 2013 01:04
    Pablo1964
    Moderator

Posłuchaj np. H/K AVR460 z kolumnami serii Dali Lektor. Napisz, co sądzisz o dźwięku z tej konfiguracji.

1
  • #3 27 Gru 2013 05:38
    Zelig13
    Poziom 2  

Pablo1964:
    Spróbuję. W jednym z Twoich postów znalazłem taką radę:"Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku będzie zakup amplitunera KD wyposażonego w wyjście pre-out, które łączymy z wejściem liniowym wzmacniacza stereofonicznego. Do wzmacniacza podłączamy kolumny frontowe FL i FR, do amplitunera – pozostałe. Wtedy wzmacniacz pracuje nam w trybie stereo oraz jako końcówki mocy kanałów frontowych. Mamy krystaliczny dźwięk w stereo (według wielu nieosiągalny dla amplitunera KD) i możemy jednocześnie cieszyć się wszystkimi efektami kina domowego. Wbrew pozorom, rozwiązanie to niejednokrotnie okazuje się tańsze od zakupu amplitunera KD z najwyższej półki. Uwaga - dla spójności brzmienia w kinie wszystkie kolumny powinny pochodzić z jednej serii (nie dotyczy subwoofera). "
    Czy mógłbyś "zamienić" ją na konkretny sprzęt? :-)

0
  • #4 27 Gru 2013 23:40
    Pablo1964
    Moderator

Zaproponowałem amplituner, który gra całkiem dobrze w stereo a jest obecnie oferowany w preferencyjnych cenach. Sądzę, że przy takim połączeniu 80% użytkowników nie będzie potrzebowało dodatkowego wzmacniacza stereo. Stąd moja propozycja. Jeżeli usłyszysz wady tej konfiguracji, opisz je i pomyślimy, w jaki sposób można je wyeliminować.

0
  • #5 30 Gru 2013 14:15
    Zelig13
    Poziom 2  

Byłem wczoraj w MM. Nie mieli ani HK, a z Dali posiadali inny model.
    Udało mi się posłuchać muzyki na innym sprzęcie: kolumny KLIPSCH RF-82 II oraz amplituner ONKYO TX-NR828. W porównaniu do innych (CANTON, MAGNAT, JBL i in.) Klipsch wypadał rewelacyjnie. Jak to się ma do zestawu zaproponowanego wczesniej?
    Sprzedawca zaproponował mi dodatkowo ICON KC-25, 2x ICON KB-15 oraz odtwarzacz Blue-ray ONKYO BD SP 809?
    Czy taka konfiguracja jest ok?

0
  • Pomocny post
    #6 30 Gru 2013 15:14
    RMS.pl

Poziom 26  

Zdecydowanie powinieneś pójść do porządnego salonu audio, odsłuchać inne marki, między innymi proponowanego Harmana Kardona. Media Markt to drożyzna, mały wybór i kiepskie sale odsłuchowe.

Dobre salony w Wawie to np Media Centrum czy też Planeta Dźwięku.

0
  • #7 29 Mar 2016 14:08
    Zelig13
    Poziom 2  

Dzięki wszystkim za sugestie. Koniec końców byłem w Planecie Dźwięku. Najpierw odsłuchałem u nich, wybrałem dwie opcje, które przywieźli do domu do odsłuchu w moich warunkach. Wybrałem blue-ray OPPO, głośniki FOCAL oraz wzmacniacz ONKYO TX-NR838. Jestem zadowolony z efektu.

0