Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nowy amplituner do 1400-1500zł

pawcio0404 26 Gru 2013 16:35 3891 14
  • #1 26 Gru 2013 16:35
    pawcio0404
    Poziom 9  

Witam serdecznie

proszę o pomoc przy wyborze amplitunera nowego do zestawu głośników taga 606 5.0

pisałem już taki temat - polecaliście mi HK avr 260... zakupiłem taki - używany wszystko w zestawie gwarancja 10miesięcy... ale padaka..
    początkowo uszkodzony moduł wideo.
    po odesłaniu do naprawy. wrócił ale dalej widzę usterki.. sprzęt chcę oddać i nie mieć już nic wspólnego z HK avr 260. wole gorszy a nowy :)
    usterki m.in.:
    - zanikanie dźwięku w trybie dolby przy xboxie głośników tylnych...
    nie działa podłączenie xbox -kabel hdmi - amplituner - kabel hdmi - tv - czarny ekran/ brak obrazu ( jedynie obraz hdmi do tv a dźwięk optycznym)
    - moduł wideo niby działa ale czasami chcąc wejść na menu amplitunera tv nie dostaje informacji od amplitunera że jest wysyłany obraz..
    - dziwne że podczas oglądania tv naziemnej co jest dźwięk DD+ bardzo słaby ten przestrzenny - zawieszają się tylne kolumny jakby przestawały dostać sygnał
    przy niskich dźwiękach dziwne nie wiem jak to nazwać pyrkanie/ szumy w piszczałkach (w tylnych kolumnach) ( w trybie stereo 5.0 nie ma tego objawu)

i co najbardziej mnie zniechęciło w trybie stereo 2.0 pomimo podbicia basu itp szału nie było w odsłuchu / a miałem chwilowo starą yamahę (nie pamiętam modelu) tam po podbiciu basu itp dźwięk był dużo ładniejszy...

muszę teraz walczyć ze sprzedawcą że oddać nieszczęsnego harmana.. i postanowiłem że wolę trochę gorszy a nowy - żadnych używanych wystawowych z zagranicy nawet jeśli będzie 12 mieś gwarancji..

najbardziej interesuje mnie ampli w którym można będzie dużo podbić na bassach itp.

ale wrócę do mojego pytania z niżej wymienionych co byście polecili:
    YAMAHA HTR 4066
    YAMAHA RX-V475
    YAMAHA RX-V 471
    YAMAHA RX-V 571
    YAMAHA RX-V565
    Yamaha RX-V375
    ONKYO TX-NR525
    ONKYO TX-NR515
    Denon AVR-X1000
    PIONEER VSX-528-K
    Pioneer VSX-828

najbardziej skłonny jestem do ostatniego vsx 828 ( ale nie wiem czy to dobry wybór)

jeśli macie jakąś inną propozycję z ww to proszę o pomoc :)

czy lepiej wziąć ampli 5 czy 7 kanałowy ? bo nie zamierzam rozwijać swojego kina (pozostanę na 5.0 ewentualnie może kiedyś 5.1)

z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

0 14
  • Mitronik
  • #2 26 Gru 2013 18:58
    irek6311
    Poziom 33  

Amplituner 5.1 wystarczy większości i ciebie też ;)
    z basem to jest tak że im większe pomieszczenie tym go więcej ...
    podbijając bas dudnienie tylko uzyskasz < odwrotny efekt ,
    najwyższy model Yamahy/Denon/Pioneer na jaki cię stać kup i będziesz zadowolony ,
    proponuję posłuchać tych amplitunerów przed zakupem bo to ty będziesz słuchaczem ,
    sam gustuję w Pioneer i z VSX-923 ze stopki jestem zadowolony ...
    bas dobry tak jak średnie i wysokie tony <> w stereo jak w kinie domowym ,
    słuchałem niższe modele tegoroczne i niewiele mu ustępują .

0
  • Mitronik
  • #3 26 Gru 2013 21:27
    pawcio0404
    Poziom 9  

Witam ponownie.

Tak jak pisałem mam maksymalnie do wydania na amplituner 1500zł (a jak uda się taniej to lepiej :) )

Między tymi ww amplitunerami różnica w cenie jest 200-250zł... i nie wiem czy "warto" dokładać ponieważ nie potrzebuję nie wiadomo jakich wejść i wyjść.. i jedynie co będzie podłączone do ampli to xbox360 kablem hdmi i tv optykiem...
    no ewentualnie chinczami komputer :) (miło by było jakby było wejście usb.

Więc nie potrzebuje 8 hdmi czy jeszcze innych bajerów.. i nie wiem czy jak dopłacę 250zł to będzie lepszy dźwięk/ mocniejszy amplituner.. czy płacę tylko za dodatkowe wejścia/wyjścia
    :(

dziekuje i pozdrawiam wesolych konczacych sie Swiat :-)

1
  • #4 27 Gru 2013 10:24
    pawcio0404
    Poziom 9  

Witam ponownie.
    Chciałbym Was jeszcze o jedną rzecz spytać. a mianowicie:
    w harmanie avr 260
    jak oglądałem film z pendrive w na 5.0
    to 5ch. stereo grało dużo dużo lepiej, lepsze bassy, dźwięk
    a w dolby plII movie - dużo słabiej ..

czemu jest taka wina ?
    w ogóle w trybach dolby tyły jakby były przytłumione - bez wyrazu

0
  • #5 27 Gru 2013 10:34
    irek6311
    Poziom 33  

Amplituner ~ 1,5tyś zł to pułap gdzie audio jest w miarę dobre ,
    z bajerami masz rację ale jak przyjrzysz się Denon/Yamaha to nowe modele uboższe są w stosunku Pioneer ...
    niby ma to poprawić jakość audio i wideo ale ~ 1,5tyś amplituner nie zabłyśnie w stereo więc to tylko zmyłka ,
    te różnice w cenie wynikają często z dodania radia internetowego i odtwarzacza plików (także flac) a to cenna rzecz ...
    jak chcesz posłuchać dobrej muzyki to tylko flac i wtedy amplituner zagra prawidłowo bo mp3 grają kiepsko nawet na najdroższym sprzęcie .

0
  • #6 27 Gru 2013 11:07
    pawcio0404
    Poziom 9  

Format flac? :) nie znany był mi do tej pory ten format....

Mam takie pytanie jeszcze : mam tv nasiemną tą darmową :) dvbt :) i tam na wielu programach jest nadawanie dd+ czy to fikcja ? czy jak się podepnie przez optyka do ampli to będzie przestrzenny ?

A wracając do hk avr 260 to że w dolby gra gorzej niż 5ch. stereo znaczy że coś z nim nie jest w porządku ?

powiem szczerze że słuchałem na harmanie w stereo o na 5 kanałach na tagach 606 i bardziej mi przypasował dźwięk otaczający :)

To jaki model Byś irek6311 polecił proszę o konkret, naprawdę nie mam pojęcia co warto a co nie :)

0
  • #7 27 Gru 2013 11:29
    irek6311
    Poziom 33  

Polecę bo miałem w domu Denon AVR-X1000 i PIONEER VSX-528-K ,
    Pioneer VSX-828 droższy bo 7.1 kanałowy ale jak nie planujesz takiej rozbudowanej sceny to szkoda na niego kasy ,
    dokupując Pioneer BDP-160 możesz odtwarzać z hdd filmy (MKV) i muzykę (flac) ...
    te standardy (w nawiasach) preferuję bo oferują najlepszą jakość ,
    te amplitunery co polecam grają przyzwoicie w kinie domowym i w stereo .

0
  • #8 27 Gru 2013 11:54
    pawcio0404
    Poziom 9  

Super bardzo dziękuję :)
    to teraz już wiem.

A ostatnie pytanie z tych dwóch co opisałeś to który bardziej ? pioneer jest tańszy 200zł czy warto dokładać do denona ?

0
  • #9 27 Gru 2013 11:57
    irek6311
    Poziom 33  

Co do Denon vs Pioneer to Denon więcej sobie śpiewa za swoje produkty ...
    jak planujesz dokupić Blu-ray to zestaw od Pioneer będzie dużo tańszy i bogatszy w potrzebne funkcje .

0
  • #10 27 Gru 2013 11:58
    pawcio0404
    Poziom 9  

blu-ray nie zamierzam :) bo już nie gustuje w cd/dvd/ - wszystko na pena wrzucam...

to teraz nie wiem co wybrać

0
  • #11 27 Gru 2013 12:06
    irek6311
    Poziom 33  

Skoro Blu-ray nie chcesz to z usb muzyka flac i mp3 i oba amplitunery to obsługują ,
    pooglądaj oba w sklepie i posłucha < wtedy wybierzesz .

0
  • #12 27 Gru 2013 12:40
    pawcio0404
    Poziom 9  

Jeszcze raz dziękuję :) POZDRAWIAM

Dodano po 28 [minuty]:

flac = lossless to to samo ?

0
  • #13 27 Gru 2013 13:11
    irek6311
    Poziom 33  

Flac to typ pliku tak jak mp3 (rozszerzenie flac czy mp3) ,
    Apple lossless to kodek bezstratnej kompresji dżwięku ...
    pliki zawierające dźwięk w tym formacie mają rozszerzenie .m4a ,
    zgaduję że ze specyfikacji amplitunerów to wrzuciłeś ...
    amplitunery odtwarzają pliki od Apple (.m4a) .

0
  • #14 27 Gru 2013 19:02
    pawcio0404
    Poziom 9  

Witam ponownie...
    Zastanawiałem się nad formatem FLAC.. czy wszystkie płyty z muzyką np: w Empiku są w formacie FLAC ? czy żeby kupić w tym formacie trzeba dodatkowo szukać lepszych wydań ?

Dodano po 6 [minuty]:

Jeśli nie jest w formacie FLAC to w jakim są
    jak wygląda sprawa z np: płyty z muzyką z filmów

0
  • #15 27 Gru 2013 20:34
    irek6311
    Poziom 33  

Flac to nieskompresowane pliki audio powstały w wyniku obróbki ,
    płyta CD zawiera utwory jakościowo = flac ,
    w sklepie nie kupisz płyt z plikami audio flac ;)
    najlepszy dżwięk jest na Blu-ray (koncerty/teledyski) i jeśli chcesz tego zasmakować bez odtwarzacza Blu-ray się nie obejdzie ,
    kiepskie mp3 mocno kompresowane ( 128kb/s ) nadają się tylko na telefon ...
    więc aby mp3 grało znośnie musi być najniższa kompresja (320kb/s) ,
    tak na koniec to w sieci masa informacji o flac i pliki też są takowe dostępne ,
    na zakupy amplitunera warto takowe pliki audio flac zabrać na Pendrive by posłuchać jak gra w stereo .

0