Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ITI-2850ST muli niemiłosiernie!

26 Gru 2013 16:39 2481 3
  • Poziom 12  
    Mam następującą konfgurację od 3 lat:
    - Umowa jeszcze stara z N, zawarta na okres 2 lat kilka dni przed połączeniem N i C+
    - Multiroom Premium HD
    - 2 dekodery, główny Turbodekoder ADB-5720SX i biały ITI-2850ST połączone bezpośrednio LAN
    - konwerter Inverto Quad Black Ultra (2 kable do turbodekodera, 1 do białego)
    - antena Corab 80cm
    Konwerter jakiś czas temu wymieniłem z Golden Interstar QUAD GI-204S Platinum X, bo były na nim problemy z utratą sygnału na na poszczegółnych gniazdach.

Objawy są takie, że od pewnego czasu biały dekoder strasznie muli, po prostu niemiłosiernie - do tego stopnia, że przełączenie kanały zajmuje kilkanaście sekund. Dodatkowo lubi sobie zgubić kontakt z czarnym dekoderem połączonym bezpośrednio kablem LAN. I do tego czasem, pomimo bardzo dobrego sygnały (siła i jakość 90%, BER 0.00) traci głos i pojawia się mozaika, tak jakby brakowało sygnału. Czy ten dekoder to taki syf? Co ciekawe nie było tak od początku, bo rozpoczęło się po którejś aktualizacji oprogramowania. Już jest po gwarancji i to jest najgorsze...
    Teraz z ciekawości zresetowałem ustawienia fabryczne (czerwony, czerwony 73738). Po restarcie działał super, wszystko trwało ułamki sekund, po prostu pięknie. Ale zdziwiłem się, bo działał tak jakby "samodzielnie" a nie w multiroomie - np. po wciśnięciu "LIST" nie było listy nagrań. Ale działały wszystkie kanały co na czarnym (canal+ itp.). Czy zaszły jakieś zmiany po zmianie w nc+ i multiroomowy dekoder może działać niezależnie (tak jak kiedyś w cyfrze?)
    Chciałem jednak powrócić do konfiguracji multiroom więc dokonałem zmian w setup, dekodery się połączyły i można było oglądać nagrania z czarnego dekodera. Ale powrócił problem mulenia i to od razu po konfiguracji. I teraz tak - nagrywanie na białym dekoderze nie jest mi potrzebne, ważne że działa, czy mogę go tak używać (w sensie bez multiroomowych ustawień w opcjach)? Jest do niego podłączona jedna antena więc odpada timeshift i nagrywanie, ale to też niezbyt potrzebne. Co ciekawe w "informacjach o systemie" w polu "status" jest inny numerek zaraz po resecie fabrycznym - taki krotki (3 FF), a po ustawieniu multiroom zmienia się na taki zaczynający się od 5 i kilkunastoznakowy.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    mihal2002 napisał:
    neonn napisał:
    czy mogę go tak używać (w sensie bez multiroomowych ustawień w opcjach

Nie.

Bo? Przecież działa.
  • Użytkownik usunął konto