Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skoda octavia - separator do anteny?

26 Gru 2013 16:58 6366 4
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam taki problem ze radio fm mało co mi łapie stacjie tylko szumi. To jest Octavia 2002r, i z tego co wiem to w tym samochodzie niema zwykłej anteny pasywnej tylko aktywna.
    Na oryginalny radioodtwarzaczu wszystko odbierało ładnie bo radio miało wbudowany wzmacniacz (separator)-zasilanie kabla anteny,-rozumiecie pewnie o co mi chodzi :| ,
    a jak wymienił ten radioodtwarzacz na nieoryginalny (blaupunk) to zaczęły się problemy ze słabym sygnałem fm.

Obecnie kupiłem radyjko DSXA40 SONY pomyślałem że dodatkowo do kupie separator do anteny FM np. TEN

I mam pytanie do czego mam podłączyć niebieski kabel od separatora (zasilanie separatora)? Czy mogę podłączyć ten kabel do bało-niebieskiego kabla AMP REM 0,3 A (kabel wychodzi luzem z kostki), Czy może do kabla nr.5 w kostce złącza zasilania w samochodzie (sterowanie siłownikiem anteny 12v)?
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Podłącz do przewodu: sterowanie siłownikiem anteny.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    W zasadzie wszystko jedno czy pod ANT REMOTE (sterownie anteną), czy pod AMP REMOTE (sterowanie wzmacniaczem). Na obu pojawia się zasilanie po włączeniu radia. Tyle tylko, że na AMP REMOTE jest cały czas, a na ANT REMOTE pewnie tylko podczas pracy tunera. Oba wyjścia pociągną ten separator.
    Podłącz do ANT REMOTE i będzie dobrze.
  • Poziom 8  
    Ok. Podłącze do ANT REMOTE (sterowanie siłownikiem anteny)

Informacja z instrukcji "Do gniazda AMP REMOTE IN w dodatkowym wzmacniaczu mocy To wyprowadzenie służy wyłącznie do podłączenia wzmacniacza mocy. Podłączenie dowolnego innego urządzenia grozi awarią"

Dzięki za pomoc
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    ciasnykamsz napisał:
    Do gniazda AMP REMOTE IN w dodatkowym wzmacniaczu mocy To wyprowadzenie służy wyłącznie do podłączenia wzmacniacza mocy. Podłączenie dowolnego innego urządzenia grozi awarią

Grubymi nićmi szyte. To, tak samo jak ANT REMOTE wyjście sterujące. Jeśli ma obciążalność 300mA, to nawet mocne (często obciążalność tych wyjść nie przekracza 100mA). Więc możesz z niego sterować lub zasilać odbiorniki nie pobierające więcej prądu. Oczywiście nie można tego wyjścia pomylić z zasilaniem wzmacniacza mocy!