Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beko DIS 5830 - Nie startuje na żadnym programie

26 Gru 2013 20:38 8307 5
  • Poziom 10  
    Witam.

Zmywarka Beko DIS 5830 w czasie zmywania wybiła bezpieczniki. Na płytce B338 upaliły się ścieżki. Po "naprawie" zmywarka nie rusza na żadnym programie.
    Po wejściu w tryb serwisowy (trzymałem stop/start i włączyłem zmywarkę) zaczęła nabierać wody , potem ruszyła pompa myjąca, potem pompa odpływowa, po czym włączał się błąd H7 (prawdopodobnie błąd grzałki).
    Po wymianie elektrolitów na płytce sterującej błędy zniknęły i grzałka zaczęła grzać. Na trybie serwisowym wszystko wydaje się działać ok, jednak po wyborze dowolnego programu i zamknięciu drzwi zmywarki nie dzieje się zupełnie nic.

Co mógłbym jeszcze sprawdzić?
    Proszę o pilną pomoc, jeśli do jutra, góra pojutrza nie uda mi się nic zrobić to będe miał części z tej zmywarki na sprzedaż :)

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Karczu napisał:
    upaliły się ścieżki
    Wszystkie? Bo jeśli nie, to przydałaby się dokumentacja fotograficzna.
  • Pomocny post
    Admin grupy AGD
    Karczu napisał:
    Na płytce B338 upaliły się ścieżki. Po "naprawie" zmywarka nie rusza na żadnym programie.

Widzisz; jak byś był mądry, to zrobiłbyś fotki z tej "naprawy" i byłoby szybciej i sprawniej... :|

Taka dokładnie płyta, ale od strony druku:

• Poziom 10  
    Faktycznie, mogłem dać foto od razu :)

Upaliła się cienka ścieżka w polu zaznaczonym jako "1", została prowizorycznie naprawiona, oraz długa, kręta ścieżka oznaczona "2", została prowizorycznie naprawiona poprzez połączenie przewodów na stykach zaznaczonych zielonymi liniami.

• Pomocny post
    Admin grupy AGD
    Masz problem z NTC (zwarcie/upływność).
    Dość rzadki przypadek w Arceliku.

PS. Na pewno masz uwaloną wiązkę w drzwiach (po takim strzale - pierwotnie)... :)

Do sprawdzenia ścieżka zaznaczona oraz tranzystor Q4.
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany - zakupiona nowa zmywarka. :)
    Dzięki za pomoc.