Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pol-eko Miernik PH 2002 sonda Hamilton PT100

grzegorzk4 26 Gru 2013 21:47 6717 0
  • #1 26 Gru 2013 21:47
    grzegorzk4
    Poziom 11  

Witam
    W momencie montażu tego zestawu potrzebowałem pomocy technicznej dotyczącej pomiaru ph oraz temperatury w cieczy popłucznej.
    Zestaw do uruchomienia
    Miernik PH 2002 Firmy POL-EKO
    Sonda ph zespolona z czujnikiem temp PT100 firmy Hamilton

Zestaw nowy, gotowy do spięcia.
    Problem pierwszy
    w instrukcji miernika i na mierniku wyprowadzenia przewodów pomiarowych oznaczone a,b,c ....f
    Sonda ma wyprowadzone przewody, ale w kolorach a nie oznaczone literkami,
    brak informacji odnośnie opisu który gdzie podpiąć
    Nie było problemu z dwoma przewodami od ph gdyż była to linka w ekranie i to dało się wyczytać w instrukcji, wskazanie ph prawidłowe na mierniku
    Pozostałe przewody udało się uzyskać opis po odnalezieniu opisu na zamienniku kabla o większym metrażu który potem miał być wymieniony.
    No i pojawił się problem drugi
    Po podpięciu wg oznaczeń na schemacie wskazanie temperatury było nieprawidłowe, wtedy zaczęło się szukanie.
    Jest zimno wiaterek i lekki deszczyk który marznie.
    Po wielu próbach przepinania, sprawdzaniu połączeń i ustawień, brak efektów.
    Został wykonany telefon do producenta, po wielu przekierowaniach Pan stwierdził że nie wie dlaczego tak jest i ma się do informować i oddzwoni.
    Oddzwonił jego kolega, który podpowiedział że kolory nie muszą się pokrywać z rzeczywistością i wpinanie tych pozostałych kabelków to loteria, trzeba trafić dwa a potem dopasować dwa gdyż to są dwie pary przewodów.
    Pytam czemu tak jest, a nie ma jednoznacznego podpięcia
    On odpowiada że nie ma się tym co przejmować, ważne że teraz pokazuje.

Sukces taki że zostało zmarnowane 4 godziny stania na mrozie bo firma sobie loterię urządza na przewodach, obiekt pracuje prawidłowo.

Dla Kogoś na przyszłość mam nadzieję że się przyda, bo ja na żadnym forum takiej uwagi nie znalazłem.

Pozdrawiam i cierpliwości życzę dla pracowników firmy POL-Eko Aparatura.

Dla Moderatorów, jeśli powinno być w innym dziale to proszę o przeniesienie.