Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pre out , Main in - Łączenie

MicqAudio 27 Gru 2013 00:38 3807 22
  • #1 27 Gru 2013 00:38
    MicqAudio
    Poziom 4  

Witam zauważyłem, że wiele wzmacniaczy posiada wejścia/wyjścia "Main in" i "Pre Out" , jeśli ktoś mógłby wytłumaczyć do czego one są i jak można je wykorzystać. Widziałem, że wiele wzmacniaczy ma złączony "Main in" z "Pre out" , Dlaczego ? Pozdrawiam :)

• #2 27 Gru 2013 07:14
    irekr
    Moderator

To jest - najczęściej - miejsce do podłączenia zewnętrznego korektora graficznego.
    Pozostaje do ustalenia, czy ten "mostek" jest przed czy po głównej regulacji głośności. Powinien byc przed regulacją, ale spotykałem inne rozwiązania...

• #3 31 Gru 2013 14:25
    MicqAudio
    Poziom 4  

A jeszcze mógłbyś wytłumaczyć na czym polega regulacja głośności ?

• #4 01 Sty 2014 16:31
    irekr
    Moderator

Regulacja głośności to nic innego jak pokrętło "VOLUME" we wzmacniaczu. Zapewne się domyślasz ze służy do regulacji głośności tego co leci z głośników.

Standardowy układ wzmacniacza jest taki:
    Źródło sygnału - przedwzmacniacz z ewentualna korekcja charakterystyki - gniazdo PRE OUT/MAIN IN - pokrętło regulacji wzmocnienia - wzmacniacz mocy - głośniki.
    Bywa że regulacja wzmocnienia jest umieszczona jeszcze w przedwzmacniaczu i nie jest to najlepsze rozwiązanie.
    Sprawdzenie jest proste: jeżeli do wejścia MAIN IN podłączysz odtwarzacz CD albo inne źródło sygnału i pokrętłem "volume" da się regulować głośność tego co w głośnikach to jest dobrze...

• #5 03 Sty 2014 01:06
    MicqAudio
    Poziom 4  

Aha , to już Mniej więcej łapię , nie mam teraz kabla chinch żeby podłączyć Cd . A powracając jeszcze do tego wyżej , "czy ten "mostek" jest przed czy po głównej regulacji głośności. Powinien byc przed regulacją" Czyli że co ?

• #6 04 Sty 2014 09:05
    irekr
    Moderator

Specjalnie to nie przeszkadza, głośniej słychać szum po włączeniu przy zamkniętym wzmocnieniu.

• #7 11 Sty 2017 14:26
    daniel22opole
    Poziom 8  

Pre out służy również do podłączenia dodatkowej końcówki mocy(wzmacniacza)

• #8 11 Sty 2017 14:43
    intenso
    Poziom 38  

Drogi autorze tematu.
    Wyjście Pre Out we wzmacniaczu służy do podlaczenia suba aktywnego, wyjścia na drugą końcówkę mocy lub dodatkowego zestawu audio.

Main In służy do podlaczenia wewnętrznego źródła dźwięku, ale tylko i wyłącznie gdy takie źródło posiada wbudowany przedwzmacniacz.
    Broń Boże podłączać co kolwiek ze stałą głośnością dźwięku np odtwarzacz CD, odtwarzacz blu ray, odtwarzacz sieciowy, konsole do gier itp.
    Podłączając się pod Main In i przełaczając wzmacniacz na wejście Main In przełączamy wzmacniacz w tryb końcówki mocy i pomijamy przedwzmacniacz we wzmacniaczu, w trybie końcówki mocy nasz wzmacniacz jest wysterowany maksymalnie.
    Funkcja Main In jest wykorzystywana przeważnie w systemach kina domowego, posiadając ampli kina domowego z wyjściem Pre Out dla kolumn frontowych łączymy ze wzmacniaczem w wejście Main In.
    Takie łączenie stosuje się gdy chcemy mieć osobne stereo i osobne kino.
    Przy takim połączeniu ampli i wzmacniacza nie musimy przepisać naszym kolumn gdy chcemy oglądać film lub słuchać tylko muzyki na zestawie stereo.

• #9 04 Paź 2017 13:56
    x0007
    Poziom 6  

intenso napisał:
    Drogi autorze tematu.
    Wyjście Pre Out we wzmacniaczu służy do podlaczenia suba aktywnego, wyjścia na drugą końcówkę mocy lub dodatkowego zestawu audio.

Main In służy do podlaczenia wewnętrznego źródła dźwięku, ale tylko i wyłącznie gdy takie źródło posiada wbudowany przedwzmacniacz.
    Broń Boże podłączać co kolwiek ze stałą głośnością dźwięku np odtwarzacz CD, odtwarzacz blu ray, odtwarzacz sieciowy, konsole do gier itp.
    Podłączając się pod Main In i przełaczając wzmacniacz na wejście Main In przełączamy wzmacniacz w tryb końcówki mocy i pomijamy przedwzmacniacz we wzmacniaczu, w trybie końcówki mocy nasz wzmacniacz jest wysterowany maksymalnie.
    Funkcja Main In jest wykorzystywana przeważnie w systemach kina domowego, posiadając ampli kina domowego z wyjściem Pre Out dla kolumn frontowych łączymy ze wzmacniaczem w wejście Main In.
    Takie łączenie stosuje się gdy chcemy mieć osobne stereo i osobne kino.
    Przy takim połączeniu ampli i wzmacniacza nie musimy przepisać naszym kolumn gdy chcemy oglądać film lub słuchać tylko muzyki na zestawie stereo.

Wiam
    Mam pytanie jak stwierdzić czy dany preout jest "bezpieczny" czy jest po korekcji i można go podłączyć do wzmacniacza?
    Mam amplituner Onkyo RZ800 i wzmacniacz z funkcją końcówki mocy Onkyo 9755 chciał bym to spiąć na zasadzie PRE-OUT - MAIN IN

• #10 04 Paź 2017 18:32
    intenso
    Poziom 38  

Ale co tu stwierdzać?
    PRE OUT to PRE OUT.

Śmiało możesz łączyć swoje klocki.

• #11 04 Paź 2017 18:41
    x0007
    Poziom 6  

intenso napisał:
    Ale co tu stwierdzać?
    PRE OUT to PRE OUT.

Śmiało możesz łączyć swoje klocki.

Po ostatnim podłączeniu takim spaliło mi się zabezpieczenie we wzmacniaczu....
    W momencie przełączenia w tryb main in z głośników poszedł huk i wzmacniacz przeszedł w tryb stand by
    Masz jakąś teorię na to? Czy kolejność załączania urządzeń ma znaczenie?

• #12 04 Paź 2017 18:46
    intenso
    Poziom 38  

Nie ma możliwości aby coś się spaliło przy połączeniu PRE z Main In.
    Chyba ze któreś z urządzeń było uszkodzone i to tyle w temacie.

A co łączyłeś ze sobą ze tak się stało?

• #13 04 Paź 2017 19:11
    x0007
    Poziom 6  

intenso napisał:
    Nie ma możliwości aby coś się spaliło przy połączeniu PRE z Main In.
    Chyba ze któreś z urządzeń było uszkodzone i to tyle w temacie.

A co łączyłeś ze sobą ze tak się stało?

Amplituner ze Wzmacniaczem
    Nie wiem na ile to ma sens ale w serwisie powiedzieli mi właśnie ,że wyjście preout jest przed regulacją więc dało całą moc na końcówkę. Oczywiście gałka w ampli była na 20% mocy.

• #14 04 Paź 2017 19:15
    intenso
    Poziom 38  

Jakie modele łączyłeś, te co wyżej?
    Wyjście PRE ma regulację, jakby nie było to by to nie było PRE.
    Jak ampli był ledwo wysterowany to nie widzę tu winy po stronie amplitunera.
    Po prostu coś poszło źle i tyle.

• #15 04 Paź 2017 19:23
    x0007
    Poziom 6  

intenso napisał:
    Jakie modele łączyłeś, te co wyżej?
    Wyjście PRE ma regulację, jakby nie było to by to nie było PRE.
    Jak ampli był ledwo wysterowany to nie widzę tu winy po stronie amplitunera.
    Po prostu coś poszło źle i tyle.

Kolejność załączania urządzeń ma znaczenie?
    W sensie wpierw amplituner potem wzmacniacz + przełączenie na main in?

I kolejne pytanie skoro wzmacniacz gra w trybie wzmacniacza to czy może być uszkodzony tryb main in? czy jest taka możliwość?

• #16 04 Paź 2017 19:33
    intenso
    Poziom 38  

Zawsze załącza się pierwsze źródło, czy ampli i końcówka
    .Jak wyłączasz to najpierw końcówka potem źródło.

Tryb main in to tryb końcówki mocy, wtedy we wzmacniacza mijamy jest przed wzmacniacz.
    W trybie Main in za przed wzmacniacz robi wtedy ampli.

Jak wzmacniacz gra w trybie normalnym to w main in tez.
    Tu jest różnica tylko z którego przed wzmacniacza korzystamy.

jakie sprzęty łączyłeś wcześniej ze takie cuda wynikły?

• #17 04 Paź 2017 19:39
    x0007
    Poziom 6  

intenso napisał:
    Zawsze załącza się pierwsze źródło, czy ampli i końcówka
    .Jak wyłączasz to najpierw końcówka potem źródło.

Tryb main in to tryb końcówki mocy, wtedy we wzmacniacza mijamy jest przed wzmacniacz.
    W trybie Main in za przed wzmacniacz robi wtedy ampli.

Jak wzmacniacz gra w trybie normalnym to w main in tez.
    Tu jest różnica tylko z którego przed wzmacniacza korzystamy.

jakie sprzęty łączyłeś wcześniej ze takie cuda wynikły?

Te co wyżej Onkyo RZ800 + Onkyo 9755

• #18 04 Paź 2017 19:46
    intenso
    Poziom 38  

Aż nie chce mi się wierzyć że po podpięciu się w PRE OUT dla frontów w ampli i do Main In we wzmacniaczu, coś takiego mogło się stać.

• #19 04 Paź 2017 19:48
    x0007
    Poziom 6  

intenso napisał:
    Aż nie chce mi się wierzyć że po podpięciu się w PRE OUT dla frontów w ampli i do Main In we wzmacniaczu, coś takiego mogło się stać.

Jedynie co źle zrobiłem to włączyłem wpierw wzmacniacz potem przełączyłem go w main in i na koniec amplituner wiec być może dlatego si tak stało.

• #20 04 Paź 2017 19:57
    intenso
    Poziom 38  

Możliwe.
    Ja u siebie włączam jak leci i wszystko jest ok.

Chociaż Twój wzmacniacz to klasa D i może to dlatego tak się stało.

• #21 16 Paź 2017 17:55
    Exmind
    Poziom 10  

tak ogólnie co to za wzmacniacz z taką mocą która pobiera moc tylko 125W szajs jakich mało :) nic dziwnego że się spalił

• #22 19 Paź 2017 19:43
    x0007
    Poziom 6  

Exmind napisał:
    tak ogólnie co to za wzmacniacz z taką mocą która pobiera moc tylko 125W szajs jakich mało :) nic dziwnego że się spalił

Tak "ogólnie" zanim się wypowiesz to posłuchaj jak coś lub cokolwiek gra :-]

• #23 20 Paź 2017 15:30
    Exmind
    Poziom 10  

:) No na pewno tym sprzętem sporo wyciągniesz sama nazwa Onkyo wiele z siebie mówi :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME